Пацієнти – це клієнти: як покращити рівень обслуговування в лікарні

Із використанням у медичних закладах електронних сервісів пацієнти отримують приємні бонуси. Йдеться про зміни в організаційних питаннях надання медичних послуг закладом охорони здоров’я. Для прикладу, пацієнт має онлайн доступ до своєї медичної карти, у будь-який час може переглянути чи роздрукувати необхідні медичні дані, показати їх іншому лікареві, не йти до медзакладу, щоб забрати результат аналізу тощо. 

Детальніше про це розповіли в Коростенській центральній районній лікарні.

“Завдяки впровадженню електронних систем в закладах охорони здоров’я відбулося покращення роботи й обміну статистичними даними не лише між закладами охорони здоров’я, а також між лікарями та пацієнтами. Відкриваючи електронну карту пацієнта,  лікар бачить інформацію про те, де пацієнт лікувався, проходив обстеження, результати аналізів, УЗД, які в нього були діагнози, які ліки були виписані цьому пацієнтові”, – зазначає медичний директор з організації надання амбулаторно-поліклінічної допомоги Коростенської центральної районної лікарні Ірина Ковпанець.

Онлайн-запис до лікаря

Так, за словами меддиректора, пацієнт може записатися до лікаря на прийом онлайн. Це не створюватиме черг під кабінетом лікаря, що особливо актуально, враховуючи епідеміологічну ситуацію в Україні та в світі в цілому.

“Нам зручно мати онлайн-реєстратуру, адже зменшується кількість черг і люди мають можливість зареєструватися онлайн. З появою МІС Health24 черг майже немає”, – відзначає медичний реєстратор Коростенської центральної районної лікарні Оксана Данильчук.

Вибір медзакладу та лікаря на сайті

На сайті Health 24 пацієнт може обрати заклад охорони здоров’я і лікаря, йому доступний графік роботи лікаря. Пацієнт може записатися до нього на прийом онлайн, прийти на конкретний час запису.

Можливість залишити відгук/пропозицію/оцінку

“Якщо пацієнт має пропозиції чи хоче залишити відгук про заклад охорони здоров’я або свого лікаря, він може це зробити на сайті Health24. Ця інформація буде доступною і для інших користувачів. Можливо, хтось скористається вибором цього закладу і лікаря”, – зазначає Ірина Ковпанець.

Також сайт Health 24 передбачає можливість оцінити лікаря за п’ятибальною шкалою.

Доступ пацієнта до власних медичних даних

За словами Ірини Ковпанець, маючи електронну медичну карту, кожен пацієнт може заходити до свого особистого кабінету і використовувати будь-які дані, які містить електронна медична карта. Тобто, пацієнт може роздрукувати результати аналізів, діагностичні звіти, переглянути рекомендації лікаря.

“Пацієнти мають можливість самостійно контролювати надходження свої аналізів до програми. Тобто, не потрібно бігти до лікарні, чекати знову в черзі для того, щоб забрати свій паперовий результат”, – наголошує медичний реєстратор Оксана Данильчук.

СМС-повідомлення з даними електронного направлення

“Для того, щоб лікар зміг безоплатно направити пацієнта на аналізи чи будь-які обстеження, має бути створене електронне направлення. На телефон пацієнт отримує смс-повідомлення з е-направленням, з яким пацієнт приходить до медичного закладу. За цим направленням лікар заходить до медичної карти пацієнта”, – говорить Ірина Ковпанець.

Розбірливий “почерк” лікарського призначення

Багатьом знайома ситуація, коли фармацевт не може розібрати назву написаного лікарем від руки препарату. У МІС Health 24 лікарі виписують електронні рецепти, що автоматично вирішує цю проблему.

Обмін медичними даними між лікарями

“У медичній карті лікар бачить попередні обстеження пацієнта, консультації, призначення. Якщо пацієнт був в інших закладах охорони здоров’я, завдяки системі Health24 у медичній карті це все відображається.

Функціонал Health24 дозволяє виписку безкоштовних рецептів, створення лікарняних листів в електронному виді. Це дуже зручно, оскільки будь-який медичний заклад, в який звертається пацієнт, в електронній карті бачить, що ця людина перебуває на лікарняному, період і з яким діагнозом. Це значно покращує обмін інформацією між лікарями України загалом”, – пояснює медичний директор з організації надання амбулаторно-поліклінічної допомоги Ірина Ковпанець.

Нагадаємо, у Івано-Франківській міській лікарні, розповіли чому обрали МІС “Health24” після використання інших інформаційних систем. 

Зауважимо, що приватні клініки також підключаються до МІС. В одному із закладів Києва розповіли, чому приватним клінікам з “первинкою” вигідна співпраця з НСЗУ.

Нагадаємо, медична інформаційна система “Health 24” підключена до e-Health  та відповідає усім вимогам НСЗУ.

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.