eHealth – що це та як підключитися?

eHealth – система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. А ще – дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням.

Що таке eHealth?

В Україні система eHealth складається з центрального компонента (ЦБД) – він відповідає за централізоване зберігання і обробку інформації – і медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть вибирати на ринку і встановлювати у себе.

Центральний компонент контролюється державою. Адміністратором eHealth системи є створене з цією метою державне підприємство «Електронне здоров’я». Адміністратор вимагає від розробників МІС строго дотримуватися вимог до надійності, безпеки і конфіденційності даних, якими їх системи обмінюватися з центральним компонентом. Система також пройде сертифікацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

“Електронне здоров’я” – складна система, яка поступово впроваджується впродовж декількох років. Спочатку вона охопить первинну ланку медицини – сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Пацієнти повинні укладати декларації з обраними лікарями, а лікарі будуть реєструвати ці декларації в системі eHealth. Таким чином, держава зможе оплачувати лікарю за візит кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безкоштовні медичні послуги. Так система “Електронний здоров’я” допоможе реалізувати принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

В майбутньому eHealth система дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Відпадає необхідність в паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться і забуваються. Лікарі виписують електронні рецепти, які не можна ні втратити, ні підробити. Система eHealth містить всю медичну історію пацієнта, яка доступна як пацієнту, так і його лікарям.

Як наслідок державні органи отримають можливість чітко розуміти, куди слід витрачати державні кошти, щоб це приносило максимум користі, адже система накопичує велику кількість статистики про захворювання та лікуванні. В результаті, українці отримуватимуть за державний рахунок більше якісних медичних послуг.

Як приєднатися до eHealth?

  • Крок 1. Реєстрація медичного закладу. Головний лікар (керівник) реєструє медичну організацію і установи в системі eHealth;
  • Крок 2. Реєстрація лікарів первинної ланки. Керівник відділу кадрів або обрана відповідальна особа вносять в систему eHealth дані сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів;
  • Крок 3. Реєстрація договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Головний лікар (керівник) реєструє договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення;
  • Крок 4. Реєстрація пацієнтів. Пацієнт вибирає лікаря і підписує з ним декларацію, таким чином підтверджуючи свій вибір і надаючи згоду на обробку та використання своїх персональних даних;
  • Крок 5. Фінансування. Виходячи з кількості пацієнтів, які вибрали лікарів певного медичного закладу, дана медична організація отримує нове фінансування від держави (Національної служби здоров’я України).

Якщо у вас виникли питання, наша служба підтримки з радістю на них відповість.

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть комметаріі першим.