ТОП-7 корисних ресурсів для медиків

Як не проґавити зміни в медичній реформі, які сайти мають бути в закладках у кожного лікаря, на які канали варто підписатися у соцмережах, таких як: вайбер, телеграм, фейсбук.

Цією інформацією з лікарями поділилася медичний директор Коростенської центральної районної лікарні Лілія Яковенко:

— Зараз наша країна знаходиться в масштабній медичній реформі. Відбуваються зміни в наданні медичних послуг як сімейними лікарями, так і медичними працівниками вторинного рівня. Де ж лікарям, медсестрам та іншому медичному персоналу черпати інформацію про те, що відбувається в сфері охорони здоров’я?

Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України

https://moz.gov.ua/

На сайті відображається законодавча база, зокрема, нові закони та зміни, на які опираються наші пацієнти. І вони дуже досконало іноді знають законодавчу базу. На сайті Міністерства охорони здоров’я є підрозділ, де вчасно та детально висвітлюється ця інформація.

Офіційний сайт НСЗУ

https://nszu.gov.ua/

На сайті Національної служби здоров’я України вчасно і дуже доступно відображається інформація про те, які та яким чином надаються медичні послуги пацієнтам в медичних закладах України.

НСЗУ в соцмережах:

Viber

Facebook

Академія НСЗУ

https://academy.nszu.gov.ua/

Також отримується інформація з платформи Академії Національної служби здоров’я України про нові пакети, які забезпечують надання медичної допомоги пацієнтам як на амбулаторному, так і на стаціонарному рівнях. На цю тему є відеоролики: як створюються медичні записи, хто цим займається; про реімбурсацію ліків, включаючи інсуліни; про записи пацієнтів з такими делікатними темами як психічні захворювання, амбулаторне лікування туберкульозу тощо.

Також з 1 жовтня є актуальним питання про створення висновків про трудову непрацездатність. Усі навчальні матеріали на цю тему чудово висвітлюються на платформі Академії НСЗУ.

Академія НСЗУ в соцмережах:

Telegram

Facebook

Медична інформаційна система “Health24”

Також співпраця з НСЗУ відбувається через медичні інформаційні системи. Ми працюємо з МІС Health24 протягом двох років, у нас вже є гарна співпраця, яка відображається в фінансових надходженнях до нашого закладу.

Представники МІС проводять вебінари та навчання за допомогою відеороликів. У таких каналах як Viber, Telegram, Facebook створені спільноти з інформативним забезпеченням про те, що відбувається в медичній інформаційній системі, які є перебої в роботі, які нововведені функціонали.

Постійно проводять навчання про те, як вносити будь-яку інформацію у функціонал МІС. Ми завжди співпрацюємо з працівниками гарячої лінії. Якщо є інформація, яку на даний момент не може висвітлити працівник МІС, то коли ситуація проясниться, нам зателефонують і розкажуть, що потрібно робити.

Тобто МІС – це такий собі провідник між закладом і Національною службою здоров’я України. Тому співпраця з медичною інформаційною системою дуже важлива для того, щоб виконана робота медичними працівниками була зареєстрована, внесена і достойно відшкодована фінансово.

Блог Health24

http://blog.h24.ua/doctors/

У МІС Health24 є блог для лікарів, де публікують важливу інформацію про медичну реформу з посиланнями на закони України.

Сторінка моніторингу працездатності ЦБД

https://status.ehealth.gov.ua/

На сторінці моніторингу працездатності Центральної бази даних, яка містить актуальну інформацію про роботу основних компонентів системи, можна дізнатися, чому в даний період не працює система, які є проблемні питання, як швидко вони вирішуються, коли система працюватиме знову.

 Актуальні панелі (дашборди) на сайті НСЗУ

https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard

Про стан нашого закладу, інших закладів, виконання пакетів, медичних записів, процедур тощо ми можемо відслідкувати на так званих дашбордах сайту НСЗУ.

Ця інформація важлива для всіх медичних працівників, які працюють в e-Health. Навіть для того, що побачити, як в інших закладах виконується робота, наскільки ми тримаємо руку на пульсі. І, заходячи на ці дашборди будь-яких закладів, ми можемо побачити стан виконання медичних послуг по всій Україні.

Медичний працівник, який має цифрову грамотність, має будь-який ґаджет, може постійно отримувати інформацію на декількох інформаційних носіях про медичну реформу в Україні. Важливо цього хотіти та прагнути.

Про співпрацю з МІС Health24

Дуже приємно, що представники медичної інформаційної системи “Health24” чують побажання медичних працівників щодо покращення роботи функціоналу. Адже для медичних працівників це додаткове навантаження. Внаслідок співпраці змінюється функціонал, зменшується час роботи в МІС. Можливо, у майбутньому, як це нам анонсували, відбудеться повний відхід від паперових носіїв. Адже медичні працівники виконують навіть не подвійну, а потрійну функцію: руками, працюють з паперами і вносять інформацію в МІС.

На теперішній час ми бачимо, що за умови правильного розподілу кадрового потенціалу і внесення в МІС тієї роботи, яку виконує наш великий колектив щоденно і вже не один рік, збільшується фінансування, є перспектива розвитку.

Нагадаємо, у Івано-Франківській міській лікарні, розповіли чому обрали МІС “Health24” після використання інших інформаційних систем. 

Медична інформаційна система “Health 24” підключена до e-Health  та відповідає всім вимогам НСЗУ.

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 2


 1. Лукінчук Людмила Володимирівна

  Живу і працюю в глубинці .Вдячна за все нове в медицині 2. людмила

  Реформа не достатньо продумана не повнiстю
  адаптована до реалiй провiнцiйних медзакладiв.
  Фiнансування не зовсiм коректне
  Затримки зарплати регулярнi з травня мiсяця…
  То кому та за що дякувати???