Електронні лікарняні

електронні лікарняні

Що таке електронний лікарняний

Електронний лист непрацездатності – документ в електронному форматі, що засвідчує тимчасову втрату працездатності людини та зберігається в електронному реєстрі листків непрацездатності, що адмініструється Пенсійним фондом України. Електронний лист непрацездатності формується автоматично в електронному реєстрі листків непрацездатності на основі згенерованого лікуючим лікарем Медичного висновку про тимчасову непрацездатність в медичній інформаційній системі.

Коли запрацює електронний лікарняний

Функціонал електронних листків непрацездатності та Медичних висновків про тимчасову непрацездатність працює в Україні в тестовому режимі з 1 червня. Обов’язкове використання лікарями цього функціоналу стартує з 1 вересня. Тобто наразі пацієнти можуть отримувати листки непрацездатності як у звичайному паперовому форматі, так і в електронному. Однак з 1 вересня всі листки непрацездатності мають бути лише в електронній формі.

Варто зазначити, що зараз майже половина всіх закладів охорони здоров’я вже формують Медичні висновки про тимчасову непрацездатність в медичній інформаційній системі. На основі них генеруються Електронні листи непрацездатності в електронному реєстрі листків непрацездатності.

Що потрібно знати пацієнтам про електронний лікарняний

Для пацієнта є важливим той факт, що тепер їм не потрібно отримувати паперовий документ, який засвідчує тимчасову втрату їх працездатності, а потім передавати його своєму роботодавцю й перейматися, що цей листок може загубитися. За новою моделлю формування Електронного листка непрацездатності лікар формує Медичний висновок про тимчасову непрацездатність в медичній інформаційній системі, а пацієнту приходить код цього висновку в СМС-повідомленні на мобільний телефон.

Далі Електронний лист непрацездатності автоматично генерується в електронному реєстрі листків непрацездатності, що адмініструється Пенсійним фондом України. Пацієнту достатньо повідомити цей код своєму роботодавцю, а той зможе легко отримати доступ до Електронного листка непрацездатності в своєму персональному Кабінеті роботодавця на порталі Пенсійного фонду України. Роботодавець має змогу бачити лише дату початку та закінчення втрати працездатності свого працівника і номер його електронного документу. Натомість вся інформація щодо діагнозу чи проведених медичних обстежень буде недоступною, оскільки це приватні персональні дані, які є конфіденційними.

Як працювати з електронними лікарняними лікарям

Для того, щоб пацієнт отримав Електронний лист непрацездатності, лікар повинен:

На цьому функції лікаря закінчуються, а пацієнту приходить код цього висновку в СМС-повідомленні на мобільний телефон.

Рейтинг:
(оцiнок - 6)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 5


 1. Ольга

  На етапі аутентифікації пацієнта система просить номер телефону, але після заповнення пише що такий телефон вже існує.  • Health24

   Уточніть, будь ласка, які дії ви виконуєте? 2. Наталя

  Як і коли виписати ел. лікарнянний лист в разі ускладненних пологів на 14 діб.?  • Health24

   Треба створити новий МВТН.