Як отримати електронний підпис?

електронний підпис

Змiст

Що таке електронний підпис?

Зараз все більше обертів набирає робота з документами онлайн з комп’ютера або телефону. Більше не потрібно стояти в довгих чергах, щоб оформити довідку або отримати квитанцію. І тепер навіть щоб просто підписати документ потрібна тільки ЕЦП/КЕП.

Електронний цифровий підпис або Кваліфікований електронний підпис (ЕЦП/КЕП) – це файл, в якому міститься зашифрований унікальний ключ. Він є ідентифікатором особистості людини. Це прекрасна альтернатива підпису «від руки». Використовується для ідентифікації підписувача електронного документу, дозволяє однозначно визначати походження інформації (джерело інформації), що міститься у документі. Завдяки цьому ЕЦП є також надійним засобом розмежування відповідальності за інформаційну діяльність у суспільстві, зокрема, відповідальності за дезінформування.

Електронний цифровий підпис призначений для використання фізичними та юридичними особами – суб’єктами електронного документообігу:

 • для ідентифікації підписувача;
 • для підтвердження цілісності даних в електронній формі

ЕЦП володіє всіма основними властивостями власноручного підпису:

 • засвідчує те, що отриманий документ надійшов від особи, яка його підписала;
 • гарантує цілісність та захист від спотворення і внесення виправлень у підписаний документ;
 • не дає можливості особі, яка підписала документ, відмовитись від зобов’язань, які вона взяла на себе, підписуючи цей документ.

ЕЦП/КЕП майже неможливо підробити. Безпека використання ЕЦП забезпечується тим, що засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України. Послуги з надання ЕЦП в Україні впроваджуються акредитованими центрами сертифікації ключів (АЦСК).

Його можна отримати безкоштовно в податковій або заплативши збір у відділенні банку, через мобільний додаток банку або в АЦСК – приватних компаніях, які мають дозвіл від держави випускати ЕЦП/КЕП. Електронний підпис можна тримати на комп’ютері, телефоні або флешці.

Термін дії ЕЦП/КЕП – 1 рік. Потім треба знову створювати новий ключ. Якщо ви втратили, видалили або оприлюднили файл з паролем, також потрібно згенерувати новий ЕЦП/КЕП.

Одна людина може мати одночасно кілька ЕЦП, виданих різними центрами сертифікації ключів. Також, різні ЕЦП можуть ідентифікувати людину в різних якостях: як фізичну особу, як представника юридичної особи, як фізичну особу-підприємця та ін.

Для реєстрації в системі eHealth медичних закладів, лікарів, декларацій про вибір пацієнтом лікаря, виписки електронних рецептів а також для створення договорів з НСЗУ дані, які вводяться до системи, мають бути завірені електронними цифровими підписами (ЕЦП).

Щоб скористатися електронним підписом на якомусь сайті, ви завантажуєте файл з потрібним документом і вводите пароль від ЕЦП/КЕП.

Правовий статус ЕЦП визначено Законом України «Про електронний цифровий підпис»

Переваги електронного підпису

 • Швидке оформлення самого ЕЦП/КЕП. Воно займає буквально кілька хвилин.
 • Фізичні особи, які мають ЕЦП/КЕП, можуть отримувати онлайн різні державні послуги без обов’язкового відвідування держустанов. Наприклад, укладати договори, оформляти довідки і багато іншого.
 • Не потрібно витрачати час на транспорт, черги, довге оформлення стоси паперів або постійні особисті зустрічі. Адже можна просто переслати онлайн документ разом з ЕЦП/КЕП з будь-якого гаджета.
 • Зараз вся медична документація поступово переходить в електронний формат, тому для лікарів буде великою перевагою мати свою ЕЦП/КЕП. З нею лікар може підписувати напрямки, амбулаторні карти, електронні медичні записи, медичні висновки про тимчасову непрацездатність, завіряти електронні лікарняні листи та багато іншого.
 • Тим, хто веде фінансову, бухгалтерську, податкову та будь-яку іншу звітність, буде тільки в радість оформляти всі документи в електронному вигляді без гори паперів. Плюс, це економить гроші на послугах пошти або кур’єрів.

Кому із лікарів та співробітників медзакладу необхідно отримати ЕЦП для роботи в eHealth?

 • Керівнику лікувального закладу (ЕЦП керівника юридичної особи) – для реєстрації медичного закладу та договорів з НСЗУ у системі eHealth;
 • Лікарю первинної ланки: сімейний лікар, терапевт, педіатр – для внесення та підписання декларацій у системі eHealth (ЕЦП фізичної особи), а для створення електронних рецептів у системі eHealth (ЕЦП працівника юридичної особи);
 • Реєстратору (ЕЦП працівника юридичної особи) – для внесення декларацій у системі eHealth.

Зміни у використанні електронного підпису лікарями для відправки даних до eHealth

З 5 березня 2022 року можливість користування відкритими ключами буде обмежена. Згідно постанови КМУ від 3 березня 2020 року № 193.

Оновлення: У звʼязку із введенням воєнного стану в Україні можливість використання удосконалених електронних підписів і печаток зараз діє до 31 березня 2022 року. Тобто наразі для взаємодії з електронною системою охорони здоровʼя достатньо використовувати той електронний підпис, який наявний та який використовують у роботі користувачі. Після завершення воєнного стану в Україні та стабілізації ситуації термін впровадження електронного підпису на захищених носіях для користувачів електронної системи охорони здоровʼя за потреби буде продовжено.

Користуватися можна буде лише кваліфікованим електронним підписом чи печаткою на захищеному носії або «хмарним підписом».

Захищений носій ключової інформації (Токен) – це пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів кваліфікованого електронного підпису (КЕП). По суті це апаратно-програмний засіб КЕП, виконаний у вигляді токена – USB-пристрою (зовні схожого на флешку) або смарт-карти (пластикової картки з чіпом).

Хмарний підпис зберігається у захищеному хмарному сховищі надавача електронних довірчих послуг та позбавляє вас необхідності зберігати ключ на фізичному носії, а отже, його неможливо втратити, скопіювати чи викрасти у вас.

Закладам охорони здоров’я треба завчасно подбати про забезпечення кваліфікованим електронним підписом чи печаткою на захищеному носії особистого ключа або з використанням рівноцінної технології «хмарного підпису» усіх працівників закладу, які взаємодіють з ЕСОЗ (eHealth).

Використання КЕП зі зберіганням особистого ключа підписувача на захищеному носії потрібне для того, щоб підтверджувати свої дії у системі, відправляти та обмінюватися даними до ЦБД ЕСОЗ.

На сьогодні з метою забезпечення доступності електронних довірчих послуг, до складу яких входить надання засобів КЕП, випуск сертифікатів відкритих ключів тощо, надання цих послуг здійснюється з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року №193 «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів». Цим документом встановлювалась можливість використання удосконалених електронних підписів і печаток на рівні з кваліфікованими.

Термін використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, на рівні з кваліфікованими електронними підписами, закінчується 5 березня 2022 року.

Пункт 3 цієї постанови передбачає застосування лише засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки на захищеному носії на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб, якщо  використання електронних довірчих послуг для таких цілей пов’язане з високим ризиком для інформаційної безпеки, яка визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем.

Перелік засобів кваліфікованого електронного підпису, що відповідають вимогам нормативно-правових актів до цих засобів та які отримали експертний висновок за результатами державної експертизи в галузі криптографічного захисту інформації можна отримати на офіційному сайті Держспецзв’язку. Реєстр кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, до яких можна звернутись за отриманням послуг, наведено на сайті Центрального засвідчувального органу.

Варто зауважити, що окремі кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг надають послуги генерації особистого ключа в захищеному середовищі «хмарного підпису» та віддаленого (онлайн) формування нового кваліфікованого сертифіката відкритого ключа з використанням діючого на цей момент сертифіката, що дозволить швидко вирішити потрібне питання.

Типи ЕЦП

Відповідно до Закону України «Про довірчі послуги» з 7 листопада 2018 року електронний цифровий підпис є трьох різних видів:

 • Простий ЕЦП та печатка – низький рівень довіри;
 • Удосконалений ЕЦП та печатка – середній рівень довіри;
 • Кваліфікований ЕЦП та печатка – високий рівень довіри.

Згідно до частини 4 статті 18 Закону про ЕДП тільки останній вид ЕЦП – кваліфікований з високим рівнем довіри відповідає власноручному підпису.

Який ЕЦП може використовувати лікар?

Лікарям, яким потрібно буде вносити і підписувати декларації, електронні медичні записи, виписувати рецепти тощо, потрібно оформити кваліфікований електронний цифровий підпис з високим рівнем довіри.

Токен для зберігання ЕЦП

Що таке токен для ЕЦП

Токен – це спеціальний USB-пристрій у формі смарт-картки (картки з чипом) або флешки, на якому зберігаються особисті ключі ЕЦП та інформація щодо власника. Він затверджений Держслужбою спецзв’язку і має унікальний інвентарний номер. Прикладами токенів є пристрої Алмаз-1К, Кристал-1 тощо.

Перевагами токена є неможливість вилучення та копіювання ключа на інший носій. Генерація ключа і всі операції з ним виконуються всередині носія. Особливість токенів є обмежена кількість спроб підбору пароля – 7 разів. Після 7  невдалої спроби носій блокується.

Щоб використати токен, потрібно зчитати ключ, обираючи розділ «Токен»:

 1. Підключити токен через USB-порт (якщо він у формі USB-пристрою) або скористатися спеціальним зчитувачем інформації (якщо токен у формі смарт-картки).
 2. Вибрати зі списку свого надавача електронних довірчих послуг — суб’єкт, який допоміг вам отримати електронний підпис.
 3. Зі списку токенів обрати тип пристрою, який ви хочете використати.
 4. Вказати пароль доступу до особистого ключа у відповідному полі.

Алмаз-1К

Електронний ключ Алмаз-1К – захищений носій електронного цифрового підпису з CCID-інтерфейсом. Розроблений АТ «Інститут інформаційних технологій» у вигляді малогабаритного з’ємного USB-пристрою.

Електронний ключ Алмаз-1К виконує наступні функції:

 • автентифікацію оператора ЕОМ при доступі до ключа;
 • генерацію особистих та відкритих ключів для алгоритму кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 • генерацію ключів для алгоритму шифрування та генерацію випадкових послідовностей на основі апаратного генератора;
 • зберігання особистих ключів у внутрішній пам’яті та захист їх від несанкціонованого доступу;
 • формування і перевірку кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 • контроль цілісності і працездатності вбудованого програмного забезпечення.

Особисті ключі створюються, зберігаються та використовуються лише всередині внутрішнього постійного запам’ятовуючого пристрою Алмаз-1К і не поширюються за його межі.

Кристал-1

Електронний ключ Кристал-1 – електронний ключ, розроблений у вигляді малогабаритного знімного USB-пристрою з CCID-інтерфейсом та електронним flash-диском (протокол USB Mass Storage).

Електронний ключ Кристал-1 виконують наступні функції:

 • автентифікацію оператора ЕОМ при доступі до ключа;
 • генерацію особистих та відкритих ключів для алгоритму кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 • генерацію ключів для алгоритму шифрування та генерацію випадкових послідовностей на основі апаратного генератора;
 • зберігання особистих ключів у внутрішній пам’яті та захист їх від несанкціонованого доступу;
 • формування і перевірку кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 • контроль цілісності і працездатності вбудованого програмного забезпечення.

Апаратна реалізація забезпечує захищеність процесу виконання криптографічних перетворень та унеможливлює доступ до особистих ключів з боку апаратно-програмного середовища.

Особисті ключі створюються, зберігаються та використовуються лише всередині внутрішнього постійного запам’ятовуючого пристрою Кристал-1 і не поширюються за його межі.

Гряда-301

Гряда-301 – мережний криптомодуль, розроблений у вигляді окремого мережевого вузла. Кількість ключів – 12 288 (зберігання наборів ключів ЕЦП та протоколів розподілу).

Виконує наступні функції:

 • автентифікацію ЕОМ при доступі до модуля;
 • генерацію особистих та відкритих ключів для алгоритму ЕЦП;
 • генерацію особистих та відкритих ключів для протоколу розподілу ключів;
 • генерацію ключів для алгоритму шифрування та генерацію випадкових послідовностей на основі апаратного генератора;
 • зберігання особистих ключів у внутрішній пам’яті та захист їх від НСД;
 • формування і перевірку ЕЦП;
 • обчислення геш-функції;
 • розподіл ключових даних на основі асиметричного протоколу розподілу;
 • зберігання довільних даних у внутрішній пам’яті та захист їх від НСД;
 • резервне копіювання ключів на зовнішні носії (електронні ключі) та відновлення ключів з носіїв;
 • контроль цілісності і працездатності вбудованого програмного забезпечення та ін.

Апаратна реалізація забезпечує захищений процес криптографічних перетворень та забороняє доступ до особистих ключів з боку апаратно-програмного середовища.

Особисті ключі створюються, зберігаються та використовуються лише всередині внутрішнього постійного запам’ятовуючого пристрою Гряда-301 і не поширюються за його межі.

Електронний підпис на ID-картці

Для того, щоб отримувати електронні послуг, потрібно мати електронний цифровий підпис. Його можна отримати на ID-картці.

Безплатно створити кваліфікований електронний підпис (КЕП) на власну ID-картку можуть лише повнолітні. Особисті ключі ЕЦП зберігаються на безконтактному електронному носії – чіпі.

Завдяки такому ЕЦП можна здійснювати банківські операції, отримувати адміністративні послуги, укладати угоди тощо. Код доступу до такого ЕЦП є лише в самого власника. Зберігати підпис на ID-карті навіть безпечніше, ніж файлом на комп’ютері, оскільки його неможливо скопіювати на флешку чи інший електронний носій.

Платні та безоплатні хмарні сховища для ЕЦП

Що таке захищене хмарне сховище

Хмарне сховище – це програмно-апаратний комплекс, завдяки якому можна зберігати інформацію про власника, особисті ключі електронного цифрового підпису та печатки у депозитарії (спеціальному захищеному сховищі).

Хмарне сховище має бути створене згідно норм чинного законодавства у сфері захисту інформації та електронних довірчих послуг. Воно дає можливість віддалено зберігати, керувати і використовувати особисті ключі ЕЦП.

DepositSign

DepositSign – інноваційний сервіс, який дозволяє зберігати особисті ключі електронного цифрового підпису у депозитарії (спеціальному захищеному сховищі).

Перевагами зберігання ключів ЕЦП в такому сховищі є безумовна захищеність, ключ неможливо втратити, загубити чи видалити. Є двофакторна авторизація.

Також DepositSign надає електронну довірчу послугу – послуга, яка забезпечує електронну взаємодію двох або більше суб’єктів. DepositSign дозволяє отримати і використовувати будь-яку кількість КЕП всередині компанії, інтегрувати функціонал DepositSign до сервісів, web-сайтів та додатків для здійснення юридично значущих операцій, забезпечує повний контроль над використанням ключів співробітниками включно із відкликанням доступу.

CloudKey

CloudKey – хмарний носій, завдяки якому можна зберігати особисті ключі ЕЦП у провайдера ТОВ «ЦСК «Україна» всередині захищеного апаратно-програмного пристрою.

ТОВ «ЦСК «Україна» для послуги CloudKey використовує мережевий криптомодуль ІІТ Гряда-301. Після успішної аутентифікації доступ до ключа в криптомодулі є лише у власника.

Як можна використовувати CloudKey:

 • для підписання та подання звітності ФОПів та юридичних осіб;
 • для обміну юридично важливими електронними документами;
 • для підписання чеків у ПРРО;
 • для авторизації на порталах надання державних послуг.

Зберігання ключів у такому хмарному сховищі вже підтримується у програмі M.E.Doc і  веб-сервісі для електронного документообігу та звітності «СОТА».

Перевагами CloudKey є постійний доступ до ключів, відсутній ризик втрати ключа, наявність комплексної системи захисту інформації, яка пройшла державну експертизу і має атестат відповідності.

Дія.Підпис

Дія.Підпис – це кваліфікований електронний підпис для підписання документів. Його можна згенерувати, якщо є ID-картка або біометричний закордонний паспорт в застосунку Дія.

Термін Дія.Підпису – 1 рік або до моменту його видалення. Створення такого ЕЦП безоплатне.

Якщо ЕЦП Дія.Підпис був створений на одному ґаджеті, то скористатися ним з іншого не можна. Тому треба буде авторизуватися у застосунку Дія на новому ґаджеті і створити новий ЕЦП. При цьому минулий електронний підпис автоматично видаляється.

Перед кожним підписанням потрібно пройти підтвердження особи через перевірку за фото, NFC або BankID та ввести PIN-код для Дія.Підпису.

Як отримати Дія.Підпис?

 1. Авторизуйтесь у застосунку Дія.
 2. Перейдіть до «Меню» – «Дія.Підпис».
 3. Натисніть «Створити».
 4. Підтвердьте особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
 5. Придумайте 5-значний код для Дія.Підпису.

Як підписувати документи Дія.Підписом?

 1. Натискаєте «Підписати».
 2. Підтверджуєте особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
 3. Введіть PIN-код для Дія.Підпису.

SmartID

SmartID – це кваліфікований електронний цифровий підпис, який є аналогом власноручного підпису. Завдяки SmartID можна підписувати документи, звіти, платежі і отримувати послуги онлайн. Підпис SmartID зберігається в захищеному хмарному сховищі, яке відповідає вимогам Закону України № 2155 «Про електронні довірчі послуги».

Отримати SmartID можна безоплатно. Отримати доступ до свого підпису SmartID можна з будь-якого смартфону. Єдиною вимогою є наявність встановленого додатку «Приват24 для бізнесу».

Документ підписується за допомогою Приват24, тому SmartID неможливо загубити, забути чи скомпрометувати. Щоб отримати ЕЦП SmartID, потрібно лише мати статус клієнта ПриватБанку та зареєструватися в системі Приват24.

Щоб підписати за допомогою SmartID, потрібно:

 • натиснути «Підписати» й вибрати зі списку SmartID;
 • зазначити пароль на ключ SmartID.

Вчасно.КЕП

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ТОВ «Вчасно» забезпечує надання таких кваліфікованих електронних довірчих послуг:

 • створення, перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованої електронної позначки часу.

Перевагою даного сервісу є те, що при покупці ключа «Вчасно.КЕП», ви платите за «комплект ключів». Тобто, купуючи апаратний (токен) або хмарний ключ, можна створити заявку на отримання файлового ключа, який вам нададуть як бонус.

Недоліком є те, що отримати ключ дистанційно неможливо, оскільки згідно з законом особиста присутність заявника є обов’язковою.

Mobile ID

Mobile ID – це технологія для запису і зберігання КЕПу на SIM-карті. Також дозволяє занести іншу персональну інформацію про людину на SIM-карту: ідентифікаційний код, паспортні дані тощо.

Перевагами Mobile ID є висока захищеність особистих даних. Оскільки внесена інформація закодована і захищена паролями, то її неможливо видалити або скопіювати. У випадку втрати телефону інша особа не зможе використати ваш ЕЦП. Щоб активувати Mobile ID, необхідно ввести два PIN-коди: перший підтверджує доступ до SIM-картки, а другий – до електронного цифрового підпису.

Як правильно вибрати та де отримати ключ ЕЦП?

Ключі ЕЦП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС). Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі (наприклад, банк може безкоштовно видавати ЕЦП своїм клієнтам).

Повний список акредитованих центрів сертифікації ключів

Загальна інформацію про процедуру отримання ключів ЕЦП

Процедура отримання ключів ЕЦП юридичної особи

Процедура отримання ключів ЕЦП фізичної особи-підприємця

В якому вигляді видається ЕЦП?

Під час процедури формування ЕЦП генерується пара з відкритого та закритого ключів, які відповідають один одному. Відкритий ключ потрібен для перевірки автентичності цифрового підпису, і розміщується на офіційному інформаційному ресурсі.

Закритий (особистий) ключ ЕЦП записується на носій, який видається підписувачу. Це файл спеціального формату, побачити який у списку файлів можна лише якщо у налаштуваннях папок носія активовано режим відображення прихованих файлів.

ВАЖЛИВО!

Підписувач має запам’ятати пароль для доступу до свого особистого ключа. Цей пароль буде потрібно вводити під час накладання підпису. У випадку втрати пароля, відновити його неможливо, і доведеться отримувати нові ключі ЕЦП!

Як виглядає файл ЕЦП?

«Приват24»:

 • Автоматично сертифікат зберігається у папку «Завантаження»
 • Розширення файлу .jks або .dat

Податкова (АЦСК Державної фіскальної служби України):

 • Автоматична назва ключа «Key-6.dat»
 • Розширення файлу .dat

Мін’юст (органів юстиції України):

 • Для збереження файлів необхідно до унікальних імен додати прізвище підписувача, наприклад: DS_Test.p7s

МВС України:

 • Автоматична назва ключа «Key-6.dat»
 • Розширення файлу .dat

«Медок»/ M.E.Doc (АЦСК «Україна»):

 • Автоматична назва ключа «Key-6.dat»
 • Тип файлу має бути – .ZS2

Інформація про отримання КЕП від НСЗУ

Кваліфікований електронний підпис (КЕП, який раніше мав назву ЕЦП — електронний цифровий підпис) — удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Існують два типи КЕП: КЕП фізичної особи та КЕП співробітника організації (юридичної особи). Електронна система охорони здоров’я дозволяє лікарю підписати декларацію з пацієнтом, використовуючи його КЕП фізичної особи, однак для виписування електронного рецепта необхідний КЕП співробітника організації. Тому лікарям, які виписуватимуть електронні рецепти, необхідно мати КЕП співробітника організації. Отримання кваліфікованого електронного підпису є обов’язковою умовою, оскільки він потрібен для підписання всіх документів і звітів для співпраці з Національною службою здоров’я України та отримання прямої оплати з державного бюджету від НСЗУ.

Крок 1 Отримання електронного підпису головним лікарем

НСЗУ не підпише договір, якщо медзаклад буде використовувати:

 1. електронний підпис керівника комунального закладу (КЗ), а не комунального некомерційного підприємства (КНП);
 2. електронний підпис фізичної особи;
 3. електронну печатку.

Головний лікар має отримати (зробити) кваліфікований електронний підпис комунального некомерційного підприємства (КНП).

Ключі КЕП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС). Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі. Повний список акредитованих центрів сертифікації ключів є в Електронному реєстрі суб’єктів сфери КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (czo.gov.ua).

Закон України від 05.10.2017 №2155-VIII “Про електронні довірчі послуги”

Постанова КМУ від 25.04.2018 № 410 “Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”

Крок 2 Отримання електронного підпису всіма медпрацівниками

 • Суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ, повинен забезпечити отримання кваліфікованих електронних підписів медичними працівниками, які будуть залучені до виконання договору.
 • Для цього, головний лікар комунального некомерційного підприємства (КНП) має подати списки всіх медичних працівників до одного акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) для отримання ними власних кваліфікованих електронних підписів співробітників організації.
 • Електронна реєстрація працівників здійснюється після отримання електронного підпису та реєстрації керівника.

Закон України від 05.10.2017 №2155-VIII “Про електронні довірчі послуги”

Як отримати електронний підпис в Приват24

Отримати ЕЦП/КЕП можна в будь-якому відділенні Приватбанку. Але, швидше за все, зручніше буде це зробити онлайн в інтернет-банкінгу Приват24. Звісно, для цього потрібно бути клієнтом банку і користувачем його мобільного додатку.

 1. Зайдіть в свій кабінет в додатку.
 2. Перейдіть в розділ «Усі категорії (послуги)». Виберіть вкладку «Бізнес». Натисніть «Завантажити сертифікат».
 3. Вкажіть свої дані. Обов’язково перевірте чи правильно все написано! Натисніть «Дані вірні».
 4. Виберіть місце на комп’ютері або телефоні, куди завантажиться файл з ЕЦП/КЕП.
 5. Створіть пароль на цей файл. Повинно бути мінімум 8 символів, включаючи цифри і букви латинського алфавіту.
 6. Після цього на наступній сторінці введіть пароль, який прийде в СМС на ваш телефон або мобільний додаток Приват24.
 7. Поставте галочку навпроти слів «Я знайомий і згоден з Умовами та правилами надання банківських послуг і підтверджую коректність даних відправлених мною» і натисніть на кнопку «Далі». Готово!

Заявка на отримання ЕЦП/КЕП сформується автоматично. Після всіх цих дій на екрані з’явиться серійний номер вашого сертифікату. Також на електронну пошту, яку ви вказали раніше (коли вписували свої дані), прийде лист з підтвердженням випуску ЕЦП/КЕП. Пам’ятайте, що електронний ключ, отриманий в Приватбанку, дійсний протягом року.

Як отримати електронний підпис в сервісі «Дія»

 1. Зайдіть в свій особистий кабінет в додатку «Дія».
 2. Перейдіть в меню і виберіть розділ «Дія.Підпис». Натисніть кнопку «Створити».
 3. Далі ви побачите повідомлення про підтвердження особи по фото. Включиться фронтальна камера. Щоб додаток зміг вас впізнати, потрібно буде кілька разів повернути і нахилити голову в різні боки. Рекомендуємо вам робити це при хорошому освітленні. Потім з’явиться сповіщення «Дякуємо, особу підтверджено».
 4. Придумайте пароль для свого сертифіката ЕЦП/КЕП. Він повинен складатися з 5 цифр. Готово!

Як отримати електронний підпис в УкрСиббанку

 1. Виберіть будь-яке зручне для вас відділення. Зверніться до фахівця банку.
 2. При оформленні заявки потрібно вказати свої дані, а також обов’язково місто, в якому ви плануєте обслуговуватися і статус (юридична або фізична особа).
 3. Оплатіть збір за оформлення електронного підпису.
 4. Щоб отримати готову ЕЦП/КЕП, при собі потрібно мати паспорт та чисту флешку для запису ключа.

Як отримати електронний підпис в Ощадбанку

Оформити сертифікат на ЕЦП/КЕП можна тільки в тому обслуговуючому відділенні, де ви оформлювали карту (пенсійну, кредитну і т.д.).

 1. Зверніться до фахівця банку.
 2. Заповніть заявку, вписавши свої дані.
 3. Оплатіть збір за оформлення електронного підпису.
 4. Придумайте пароль для ЕЦП/КЕП.

В результаті ви отримаєте пластикову картку і готовий електронний підпис. Карта є просто доповненням до підпису і, по суті, не грає важливої ролі. ЕЦП/КЕП вам можуть переслати на вказану пошту, флешку або навіть на ваш телефон.

Як отримати електронний підпис в банку ПУМБ

На даний момент тільки юридичні особи, які мають карту в банку ПУМБ, можуть отримати посилений ключ ЕЦП/КЕП. Він дозволяє підписувати зовнішні документи (договори, звіти в податкову і т.д.).

 1. Попередньо забронюйте рахунок на сайті банку.
 2. Надайте всі необхідні документи для оформлення ЕЦП/КЕП.
 3. Виберіть будь-яке зручне для вас відділення і зверніться до фахівця банку.
 4. Оплатіть збір за оформлення електронного підпису.
 5. Придумайте пароль для ЕЦП/КЕП.

Як отримати електронний підпис в Альфа банку

Електронний цифровий підпис в додатку Альфа банку можна отримати відразу ж під час оформлення карти. Потрібно всього лише пройти ідентифікацію особи через фото (камеру) і придумати пароль для ЕЦП/КЕП.

Як отримати електронний підпис в Монобанк

Якщо ви замовляли через додаток банку якісь квитанції на електронну пошту, то ЕЦП/КЕП автоматично проставляється на всі документи. Щоб передати інформацію з програми на будь-який державний сайт, потрібно вибрати зі списку банків монобанк і скопіювати QR-код. Також керівництво Монобанку заявило, що в найближчому майбутньому додадуть можливість генерації ЕЦП/КЕП для подання податкової звітності.

Рейтинг:
(оцiнок - 9)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


 1. Антипов Дмитро

  Щє важлива деталь, в дії, повинен бути новий паспорт ID.