Дайджест новин 24.01 – 30.01.2022

Змiст

МОЗ дозволить видавати паперові лікарняні в окремих випадках до 1 травня 2022 року

Міністерство розробило проєкт наказу «Про внесення змін до деяких наказів МОЗ» стосовно  медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак, паперові листки непрацездатності  у чотирьох виключних випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року.

Лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо:

  • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;
  • завершився термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;
  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-dozvolit-vidavati-paperovi-likarnjani-v-okremih-vipadkah-do-1-travnja-2022-roku-

У МОЗ запрацює контакт-центр для медиків

МОЗ започаткував створення контакт-центру, який надаватиме консультації керівникам медзакладів, медичним працівникам та представникам органів місцевого самоврядування щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, трансформації госпітальних округів та виплат базової заробітної плати.

Зателефонувати до контакт-центру можна за номером 0 800 60 20 21.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/u-moz-zapracjue-kontakt-centr-dlja-medikiv

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту

Вона відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні. План передбачає два етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей.

Етап 2. В межах якого щеплюватимуть вакциною оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони…

Читайте більше: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/302809175206639

Із квітня 2022 року всі антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта

Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко на брифінгу 27 січня та зауважив, що впровадження електронного рецепта на антибіотики – це виклик серйозній проблемі, що особливо широко сформувалась в українському суспільстві – безконтрольному (або самовільному) вживанню цих препаратів, що може викликати резистентність, тобто стійкість бактерій до антибіотиків при лікуванні все більшої кількості хвороб.

З квітня усі антибактеріальні препарати призначатимуться виключно лікарями, які будуть виписувати пацієнтам електронний рецепт. Слід підкреслити, що в електронному рецепті зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування.

Читайте більше: https://www.facebook.com/ezdorovya/posts/239911368306289

Вакциновані бустерною дозою отримають 500 грн за програмою єПідтримка

Усі українці, вакциновані бустерною дозою від коронавірусної хвороби і мають завантажений в Дії COVID-сертифікат, зможуть отримати додатково 500 грн у рамках програми єПідтримка. Про це заявив Президент Володимир Зеленський.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/vakcinovani-busternoju-dozoju-otrimajut-500-grn-za-programoju-epidtrimka

У МОЗ спростували скорочення терміну отримання бустерної дози

Людям, які пройшли повний курс вакцинації, бустерна доза вводиться через 6-9 місяців. Окремій категорії людей  – імунокомпрометованим  – бустерна доза вводиться через 3-6 місяців після додаткової дози. Нагадаємо, що додаткова доза вводиться людям, у яких ослаблений імунітет через важкі хвороби.

Читайте більше: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/305339481620275

Як криза перетворилася на можливості: історія успіху Печерського консультативно-діагностичного центру

Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» (КДЦ) Печерського району Києва створено було свого часу на базі центральної районної поліклініки. За чисельністю населення район найменший у столиці, і це стало для закладу одним із викликів 2020 року, коли стартував другий етап медичної реформи.

Та підприємство подолало труднощі, користується значним попитом у пацієнтів та можливостями Програми медичних гарантій.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/yak-kriza-peretvorilasya-na-mozhlivosti-istoriya-uspihu-pech-693

Місцева влада не має стояти осторонь у питанні виплат зарплат медикам – Олексій Яременко

«Допомога лікарні з боку місцевої влади, це не благодійність, а в першу чергу інвестиція у розвиток медичного закладу. Саме сучасний медзаклад, забезпечений необхідним обладнанням, має можливість законтрактуватися на більшу кількість пакетів за програмою медичних гарантій та отримати більше коштів від Національної служби здоров’я», – зазначив Олексій Яременко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/misceva-vlada-ne-mae-stojati-ostoron-u-pitanni-viplat-zarplat-medikam-%e2%80%93-oleksij-jaremenko

Олексій Яременко: лікарні, на чолі яких стоять ефективні менеджери, спроможні забезпечити гідні зарплати медикам

85% лікарень на Київщині мають у своїх бюджетах необхідні кошти, аби забезпечити виплату нової заробітної плати медичним працівникам. Васильківська центральна районна лікарня теж належить до цього переліку. Про це в рамках робочого візиту на Васильківщину повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Заступник міністра нагадав, що ті медзаклади, які неспроможні власним коштом забезпечити зарплату на рівні не менше 20 000 грн для лікарів та 13 500 грн для медичних сестер, отримають дофінансування за спеціальним пакетом НСЗУ. Однак на кожну таку лікарню чекатиме перевірка Держаудитслужби, яка з’ясовуватиме, куди і як заклад витрачав кошти.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/oleksij-jaremenko-likarni-na-choli-jakih-stojat-efektivni-menedzheri-spromozhni-zabezpechiti-gidni-zarplati-medikam

Українці можуть придбати ліки за кошти програми єПідтримка

З 24 січня вакциновані українці від 60 років можуть придбати лікарські засоби за кошти, отримані у межах президентської програми єПідтримка.

За кошти програми можна придбати в аптечних закладах та інтернет-аптеках виключно лікарські засоби. Не можна купувати засоби з недоведеною ефективністю, біологічно активні добавки чи медичні прилади.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/vidsogodni-ukrainci-mozhut-pridbati-liki-za-koshti-programi-epidtrimka

Лише за два дні українці купили ліків на понад 6,5 млн грн за програмою єПідтримка

«З 24 січня Уряд розширив ініціативу на громадян віком від 60 років. Лише за 2 дні українці купили ліків за кошти програми єПідтримка на понад 6,5 млн грн», – сказав Денис Шмигаль.

Надалі планується розширити програму єПідтримка на підлітків, а також  додати до напрямків можливих витрат освітні послуги. Також за ініціативи Президента Володимира Зеленського є намір щодо розширення програми й на комунальні послуги.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/lishe-za-2-dni-ukrainci-kupili-likiv-na-ponad-65-mln-grn-za-programoju-epidtrimka-

Перше територіальне медичне об’єднання Львова: понад 50 трансплантацій за рік

КНП «Перше територіальне медичне об’єднання м. Львова» – заклад, що входить до трійки лідерів у країні за кількістю проведених у 2021 році трансплантацій.

Так, у 2021 році команда фахівців закладу, за допомогою лікарів з інших лікарень, провела 53 трансплантації (нирок, серця, печінки, легень та рогівки). Частина з них – унікальні для нашої країни.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/pershe-teritorialne-medichne-ob%e2%80%99ednannja-lvova-ponad-50-transplantacij-za-rik

В Україні новий випадок поліомієліту в маленької дитини

Підтверджено ще один випадок захворювання на поліомієліт у дитини з Закарпаття. Симптоми з’явилися 13 грудня 2021 року під час перебування в закладі охорони здоров’я через лікування іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (ослаблення рухової активності м’язів ніг).

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-novij-vipadok-poliomielitu-u-malenkoi-ditini

У Хмельницьку вперше провели трансплантацію серця

Пацієнтом, який потребував порятунку, став 47-річний чоловік. Операцію провела бригада Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Орган був доставлений гвинтокрилом з Обласної клінічної лікарні Івано-Франківська.

Донором став 50-річний чоловік. Після констатації смерті мозку чоловіка, рідні померлого дали згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку 4-х життів.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/u–hmelnicku-vpershe-proveli-transplantaciju-sercja

 

Олексій Яременко: за формування штучної заборгованості з оплати праці в лікарні нестимуть відповідальність керівники

«МОЗ спільно з підпорядкованими органами детально моніторить ситуацію в кожному регіоні. Наша головна мета – аби вже за січень кожен медпрацівник, який сумлінно виконував свою роботу, отримав встановлену Урядом заробітну плату. Я хочу наголосити, що керівник закладу охорони здоров’я, який вирішить “зекономити” бюджет лікарні за рахунок лікаря чи медсестри, примусово перевівши їх на неповну ставку, отримає покарання. Для цього вже є відповідні механізми», – сказав Олексій Яременко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/oleksij-jaremenko-za-formuvannja-shtuchnoi-zaborgovanosti-z-oplati-praci-v-likarni–nestimut-vidpovidalnist-kerivniki-

Віктор Ляшко: Медичні працівники отримають всі надбавки наприкінці розрахункового місяця

Медичні працівники, які отримали в січні стандартний аванс, отримають всі необхідні надбавки в кінці місяця разом із заробітною платою. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою встановив базову заробітну плату для медичних працівників на рівні 13 500 грн для медичної сестри та 20 000 грн – для лікаря. Дія постанови поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-medichni-pracivniki-otrimajut-vsi-nadbavki-naprikinci-rozrahunkovogo-misjacja

В Україні удосконалено порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекція

31 грудня 2021 року МОЗ України оновив наказ № 794 «Про удосконалення системи управління якістю лабораторних досліджень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу» з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ.

Оновлення стосуються забезпечення точності діагностування ВІЛ-інфекції через зміну порядку проведення тестування на ВІЛ-інфекцію та уніфікацію підходів до тестування для всіх груп населення відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/v-ukraini-udoskonaleno-poryadok-vstanovlennya-diagnozu-vil-infekciya

З початку року в Україні здійснено 27 трансплантацій

При цьому близько 70% операцій з пересадки органів здійснені від посмертних донорів.

Нагадаємо, що до 2019 року статистика була іншою. Через відсутність в країні системи надання медичної допомоги методом трансплантації 99% усіх трансплантацій складали родинні пересадки органів, тобто від живих донорів-родичів. За відсутності родинного донора, фактично єдиним шансом на порятунок та одужання пацієнта було проведення операції за кордоном.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/z-pochatku-roku-v-ukraini-zdijsneno-27-transplantacij

Понад 900 млн грн передбачено в Держбюджеті-2022 на фінансування системи трансплантації

Це в півтора раза більше, ніж минулого року і у 8 разів більше, ніж позаминулого. Тоді на трансплантацію було передбачено фінансування у розмірі 592 млн грн і 112 млн грн відповідно.

Спрямування коштів держбюджету на розвиток вітчизняної трансплантації забезпечує кращий доступ пацієнтів до високотехнологічної медичної допомоги і, як результат, збільшує кількість врятованих життів українців.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ponad-900-mln-grn-peredbacheno-v-derzhbjudzheti-2022-na-finansuvannja-sistemi-transplantacii

Віктор Ляшко: Кількість постійних кисневих станцій у країні збільшиться майже у 8 разів

118 кисневих станцій вже закуплені за кошти урядової субвенції та наразі монтуються в лікарнях. Окрім того, ДП «Медичні закупівлі» придбало 225 автономних кисневих станцій контейнерного типу. Таким чином, після завершення робіт за один рік кількість постійних кисневих станцій в країні збільшиться майже у 8 разів. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до Уряду.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-kilkist-postijnih-kisnevih-stancij-u-kraini-zbilshitsja-majzhe-u-8-raziv

Рейтинг:
(Поки оцінок немає)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.