Безоплатні послуги в приватних клініках: ТОП-7 відповідей на питання

У Національній службі здоров’я України роз’яснили актуальні питання щодо отримання безоплатної медичної допомоги в приватних медичних закладах.

Як знайти приватні медичні заклади, де можна отримати безоплатні послуги?

Насправді є кілька варіантів пошуку приватних клінік та центрів, які працюють за договором з Національною службою здоров’я України, і надають безоплатні послуги:

 • Запитати безпосередньо в медичних закладах, які мають відповідні наліпки на дверях;
 • Зателефонувати за номером контакт-центру НСЗУ 16-77;
 • Дізнатися на сайті НСЗУ на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій».

Для того, щоб знайти такий медичний заклад на сайті НСЗУ, заходимо на дашборд «Укладені договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій»: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. У фільтрах обираємо населений пункт, тип власності (приватна та/або ФОП), вид допомоги (первинна, спеціалізована, COVID-19), а також обов’язково – конкретний пакет медичних послуг.

Наприклад, сімейний лікар виписав направлення до вузького спеціаліста (кардіолога, ендокринолога, дерматолога і т.д.) і пацієнт хоче отримати медичну допомогу саме у приватному закладі, то на дашборді потрібно обрати пакет «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах».

Перелік потрібних закладів з’явиться на карті та в таблиці під картою разом з контактами. Проте, пам’ятайте, що потрібно уточняти в медичному закладі чи працює там потрібний вам спеціаліст.

Де можна підписати декларацію із сімейним лікарем

На сайті НСЗУ доступна карта, що допоможе в зручному пошуку медичного закладу (незалежно від того, чи це комунальний заклад, чи приватний) із сімейними лікарями, з якими можна укласти договір.

Обравши область чи населений пункт, ви побачите усі заклади первинної медичної допомоги на карті, отримаєте у таблиці під картою повний перелік місць надання послуг, їх адреси та контактний телефон. На сторінці також міститься інформація щодо кількості декларацій лікаря. А у полі  про рекомендований обсяг практики «Ліміт» є відповідна позначка про те, чи може лікар ще укладати декларації з новими пацієнтами. Тобто, якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка вгору, то ще ні.

Що потрібно, щоб потрапити на безоплатний прийом до вузького спеціаліста приватного закладу?

Щоб потрапити безоплатно на прийом до вузького спеціаліста, наприклад, щоб пройти обстеження чи ранню діагностику онкологічних захворювань в приватному закладі, потрібно мати електронне направлення. Його виписує той лікар, який бачить необхідність в обстеженні чи консультації для встановлення діагнозу або призначення лікування. Це може бути як сімейний лікар, терапевт або педіатр, так і вузький спеціаліст.

Втім, зауважимо, щоб отримати безплатну спеціалізовану медичну допомогу в приватній клініці, необхідно, щоб заклад мав підписаний відповідний договір із НСЗУ. Зокрема, наприклад, пакет послуг під назвою «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». Наразі в більшості приватних клінік, що співпрацюють з НСЗУ, безплатно отримати медичну допомогу можна лише в сімейного лікаря, з яким у пацієнта підписана декларація. Приватні медичні заклади не поспішають укладати пакети послуг з НСЗУ на надання вторинної медичної допомоги, адже, як розповідають медики для блогу «Health 24», це для приватних клінік поки фінансово невигідно. Втім, в усе більшій кількості приватних клінік стало можливим підписати договір із сімейним лікарем, адже це фінансово обгрунтовано для закладу.

Чи потрібно електронне направлення на консультацію до гінеколога або психіатра в приватному закладі?

Ні, не потрібне. Обов’язковою умовою є наявність підписаного договору медичного закладу з НСЗУ на відповідні послуги та необхідного фахівця. Якщо ці умови виконані, треба всього лише записатися на прийом, дотримуючись правил роботи клініки.

Чи є ліміт на кількість безоплатних послуг для пацієнтів у приватних закладах чи у лікаря-ФОП?

Таких лімітів немає. Обмежень в наданні безоплатних послуг в приватних медичних закладах немає: ні для візитів, ні для кількості обстежень або аналізів. Проте нагадуємо, що безоплатно отримати направлення і потрапити на прийом до вузького спеціаліста можна лише тоді, коли лікар бачить у цьому необхідність і видасть направлення.

Чи можна звернутися до державної лікарні, якщо електронне направлення пацієнту виписав сімейний лікар-ФОП?

З електронним направленням можна звернутися до лікарні будь-якої форми власності, незалежно від того, який лікар виписав таке направлення: лікар-ФОП, з іншого приватного чи комунального закладу.

Наприклад, пацієнт має укладену декларацію з сімейним лікарем-ФОП і довгий час обслуговується в вузького спеціаліста, який працює в комунальній лікарні. З електронним направленням пацієнт може спокійно записатись на прийом до вузького спеціаліста в комунальну лікарню.

Де знайти медичні заклади, які підписали договір із НСЗУ

На сайті НСЗУ в розділі «Аналітичні панелі» можна переглянути список медичних закладів, які підписали договір з НСЗУ.

Відкриваємо дашборд «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій»: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts

Розділ 1. «Укладені договори про медичне обслуговування населення» містить інформацію про загальну кількість закладів, які підписали договір з НСЗУ на надання первинної, спеціалізованої та екстреної медичної допомоги. Угорі сторінки можна побачити окремо кількість комунальних та приватних закладів. Є також розподіл законтрактованих закладів по областях.

У таблиці розташовані законтрактовані заклади. Деталізувати таблицю можна за фільтрами ліворуч, а обравши необхідний заклад, потрібно натиснути кнопку «Група послуг» над таблицею.  Це дозволить побачити, за якими саме групами послуг має контракти з НСЗУ потрібний заклад.

За допомогою фільтрів ліворуч інформацію можна аналізувати за такими критеріями:

 • область, населений пункт;
 • форма власності;
 • надавач послуг;
 • вид допомоги  (COVID-19, первинна, екстрена, спеціалізована);
 • напрям (наприклад пріоритетні стаціонарні послуги, тощо)
 • група послуг;
 • номер договору;
 • загальна сума договору.

Розділ 2. «Карта надавачів медичної допомоги з деталізацією за групами послуг» показує інформацію з першого розділу у вигляді інтерактивної карти.

В даному розділі за допомогою карти можна переглянути які групи послуг надаються в різних населених пунктах, відповідно до укладених договорів з НСЗУ. Під картою інформація також подається в табличному вигляді.

За допомогою фільтрів можна деталізувати інформацію за групою послуг чи місцем розташування.
Якщо обрати будь-який об’єкт на карті візуалізації і всі показники та елементи візуалізації на сторінці автоматично перерахуються.
Також можна навести мишкою на будь-який елемент візуалізації і з’явиться можливість масштабувати цей елемент на всю сторінку та переглянути список всіх фільтрів, які впливають на нього. Якщо натиснути  правою кнопкою мишки на візуальний елемент, випадає контекстне меню, де можна отримати дані, які використовуються для відображення елементу у вигляді таблиці.

Після того, як ви знайшли перелік медичних закладів вашого населеного пункту, які підписали договір з НСЗУ, можете переглянути приватні клініки, де можна підписати декларацію. Відповідно можна обрати сімейного лікаря та отримувати безоплатні послуги за програмою медичних гарантій.

Рейтинг:
(оцiнок - 7)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.