Створення електронного рецепту в системі eHealth

Створення рецепту більше не прив’язано до медичного запису. Для того, щоб виписати рецепт, необхідно, щоб лікар, який здійснює виписку рецепту, був зареєстрований та авторизований в системі eZdorovya. Також між лікарем і пацієнтом має бути заключена діюча декларація.

Правила виписування рецептів

При виписуванній рецептів лікарі повинні дотримуватися Наказу МОЗ  № 360 Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків.

Як створити електронний рецепт

Для створення рецепту переходимо в розділ «Рецепти» і натискаємо «Додати рецепт». Має екрані має відкритися нова сторінка для заповнення.

Джерело фінансування

Переходимо до вкладки «Джерело фінансування». Навпроти поля «Програма» натискаємо «Обрати програму» і обираємо один з варіантів:

  • Оплата за кошти пацієнта.
  • Оплата за програмою «Доступні ліки».

У вкладці «Лікар автор рецепту» дані лікаря система підтягує автоматично.

Дані пацієнта

Гортаємо вниз до вкладки «Дані пацієнта». Натискаємо на порожнє поле «Знайти або додати пацієнта». На екрані має відкритися форма для пошуку. Вписуємо прізвище, ім’я та за необхідності інші дані. В цьому вікні система буде показувати тільки тих пацієнтів, в яких є діюча декларація з даним лікарем.

Поле «Медичний запис» є необов’язковим і його можна залишити порожнім, але за необхідності цей запис можна підтягнути за назвою або Health24 ID.

Дані рецепту

Переходимо до вкладки «Дані рецепту». В полі «МНН» вказуємо назву препарату. На екрані мають з’явитися нові обов’язкові поля для заповнення.

В полі «Лікарський засіб» обираємо необхідне дозування.

В полі «Кількість» знаходимо з випадаючого списку потрібне число.

В полі «Термін лікування» в календарику збоку шукаємо дату закінчення лікування.

Поля «Намір» та «Категорія» зазвичай система заповнює автоматично.

Інструкція прийому лікарського засобу

Гортаємо вниз до розділу «Інструкція прийому лікарського засобу» і вписуємо потрібні дані в обов’язкові поля.

В полях «Разова доза (на один прийом)» і «Добова доза» прописуємо відповідне дозування в мг. Звертаємо увагу, що біля цих полів система прописує, що підтримуюча добова доза – 200 мг, а максимальна добова доза – 400 мг.

В полі «Сигнатура» вказуємо особливості прийому ліків, наприклад, «по 1 таблетці перед їжею».

Гортаємо вниз сторінки і натискаємо «Створити та перевірити в eZdorovya». На екрані має з’явитися сповіщення, що чернетку рецепту успішно створено та повідомлення про перевірку номера телефону пацієнта в системі eZdorovya. Перевіряємо разом з пацієнтом номер, який вказаний в повідомленні і, якщо все правильно, натискаємо «Підтвердити». На екрані має з’явитися сповіщення, що заявку на рецепт успішно створено.

Підпис рецепту КЕПом

Внизу сторінки натискаємо «Підписати КЕП». На екрані має відкритися форма для заповнення КЕП. Вказуємо потрібні дані і натискаємо «Підписати». На екрані має з’явитися повідомлення з наступним текстом: «Електронний рецепт №ХХХХ створено в електронній системі охорони здоров’я. Номер рецепту та код погашення надіслано в СМС-повідомленні на номер вказаний в декларації пацієнта. Не забудьте попередити про це пацієнта.». Натискаємо «Закрити».

Відміна рецепту та інші дії

За необхідності можна оновити дані в системі, відправити СМС повторно (лише один раз) або відмінити рецепт. Для цього внизу сторінки натискаємо на потрібний варіант «Оновити в eZdorovya», «Відправити СМС повторно» або «Внесено помилково в eZdorovya» відповідно.

Друк інформаційної пам’ятки електронного рецепту та форми №1

Також є можливість роздрукувати інформаційну пам’ятку від eZdorovya або форму №1 (ф-1). Для цього гортаємо сторінку вверх, справа натискаємо на позначку принтера і обираємо потрібний варіант. Якщо робота з рецептом закінчена, натискаємо «Закрити» внизу сторінки.

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.