Дайджест новин 17.01 – 23.01.2022

Змiст

Що чекає на керівників медзакладів, які будуть «суто формально» переводити працівників на неповний робочий день

Керівники медзакладів, які будуть «суто формально» переводити медиків на неповний робочий день – сплачуватимуть штраф.

У разі, якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх заробітна плата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.  При цьому розрахунок має здійснюватися від встановленої Урядом базової заробітної плати – не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив Олексій Яременко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/oleksij-jaremenko-kerivniki-medzakladiv-jaki-budut-suto-formalno-perevoditi-medikiv-na-nepovnij-robochij-den-%e2%80%93-splachuvatimut-shtraf

Як медична реформа допомогла діагностичному центру у Львові перейти на новий рівень

Львівський обласний клінічний діагностичний центр першим в Україні почав реєструвати електронні направлення серед закладів вторинної ланки у минулому році. Зараз це єдиний медзаклад Львівської області, який надає послуги МРТ та КТ за Програмою медичних гарантій (ПМГ). Як медична реформа допомогла діагностичному центру покращити доступ пацієнтів до медичних послуг, змінила фінансування та спонукала до розвитку, розповів директор закладу Роман Пукаляк.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/vidkrivayemo-bilshe-dverej-dlya-paciyentiv-direktor-diagnost-686

У Києві відбувся форум «Реімбурсація-2022»

У заході 19 січня взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, USAID, Проекту USAID SAFEMed, представники виробників лікарських засобів, аптек, дистриб’юторів, а також керівники обласних ДОЗ.

Учасники заходу мали можливість дізнатися про хід реалізації та подальший розвиток програми реімбурсації лікарських засобів, про можливості для бізнесу у співпраці з НСЗУ.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/nataliya-gusak-nszu-nadijnij-partner-dlya-usih-uchasnikiv-pr-687

МОЗ опублікувало проєкт наказу про мережу референтних центрів з питань рідкісних (орфанних) захворювань для громадського обговорення

Міністерство охорони здоров’я винесло проєкт наказу про мережу референтних центрів з питань рідкісних (орфанних) захворювань для громадського обговорення.

Наказ пропонує затвердити:

  • положення про мережу референтних центрів з питань рідкісних (орфанних) захворювань;
  • вимоги та критерії, яким повинен відповідати референтний центр з питань рідкісних (орфанних) захворювань.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-opublikuvalo-proekt-nakazu-pro-merezhu-referentnih-centriv-z-pitan-ridkisnih-orfannih-zahvorjuvan-dlja-gromadskogo-obgovorennja

Однорічному малюку вперше в Україні трансплантовано печінку від посмертного донора

12 січня у Дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова виконана унікальна операція з трансплантації печінки однорічному хлопчику з Прикарпаття.

Трансплантацію провели львівські фахівці спільно з лікарями столичної «Феофанії». Надскладна операція тривала близько 12 годин.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/odnorichnomu-maljuku-vpershe-v-ukraini-transplantovano-pechinku-vid-posmertnogo-donora

МОЗ пропонує визначити, хто може бути власником реєстраційного посвідчення на лікарські засоби

Кабінет Міністрів України підтримав зміни до Закону України «Про лікарські засоби» в частині визначення власника реєстраційного посвідчення на лікарські засоби, які розробило Міністерство охорони здоров’я.

Так, МОЗ пропонує запровадити визначення заявника, або ж власника реєстраційного посвідчення на лікарський засіб, та встановити чіткі вимоги до власника реєстраційного посвідчення в частині забезпечення якості, безпеки та ефективності зареєстрованого в Україні лікарського засобу.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-proponue-viznachiti-hto-mozhe-buti-vlasnikom-reestracijnogo-posvidchennja-na-likarski-zasobi

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/liki-za-programoju-epidtrimka-mozhna-bude-pridbati-z-24-sichnja

На Львівщині вперше в країні прооперували стравохід за допомогою робота Da Vinci

Операції потребувала 34-річна пацієнтка з ахалазією стравоходу, тобто порушеннями його функції під час прийому їжі. Таку патологію, за статистикою, мають близько 0,001% людей.

Донедавна єдиним методом повернути жінку до нормального життя була операція з розрізом грудної клітки і черевної порожнини. Та завдяки роботичній системі Da Vinci складне хірургічне втручання нашим лікарям вдалося зробити через чотири маленькі проколи.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/na-lvivschini-vpershe-v-kraini-prooperuvali-stravohid-za-dopomogoju-robota-da-vinci

Чатбот «Спитай Гриця» для пацієнтів, які отримують препарати за програмою «Доступні ліки», запущено в роботу

21 січня ГО «Ліки Контроль» презентувала новий чатбот «Спитай Гриця», що стане корисним пацієнтам, які отримують препарати для лікування за програмою «Доступні ліки».

За допомогою чатботу можна:

  • дізнатися, які препарати підпадають під державну програму;
  • в рамках «тесту від Гриця» дізнатися, для кого доступна програма тощо;
  • організувати домашню аптечку — бот нагадуватиме про термін давності, компоненти тощо.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/chatbot-spitaj-gricja-dlja-pacientiv-jaki-otrimujut-preparati-za-programoju-dostupni-liki-zapuscheno-v-robotu

Лікування пацієнта з туберкульозом амбулаторно, під наглядом сімейного лікаря – це реальність

Як результат реалізації Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню (далі – Стратегія) в Україні впроваджено низку змін, що дають змогу швидко реформувати підходи до надання якісних послуг людям, які хворіють на туберкульоз, і встановити контроль над цим захворюванням.

Варто також звернути увагу, що в Україні оновили стандарти охорони здоров’я при туберкульозі.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/likuvannya-pacienta-z-tuberkulozom-ambulatorno-pid-naglyadom-simeynogo-likarya-ce-realnist

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.