Дайджест новин 31.01 – 06.02.2022

Змiст

Як проходитиме кампанія зі щеплення проти поліомієліту

31 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів селекторну нараду щодо початку кампанії зі щеплення проти поліомієліту із представниками центрів контролю та профілактики хвороб.

Кампанія ініційована у відповідь на спалах поліо в Україні і реалізовуватиметься у два етапи:

  • Етап 1. Щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які мають порушення Національного календаря щеплень. Починається 1 лютого і триватиме три тижні.
  • Етап 2. Імунізація оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони отримали всі щеплення відповідно до Національного календаря. Дати проведення цього етапу будуть оголошені пізніше.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/vidbulasja-selektorna-narada-schodo-startu-kampanii-z-imunizacii-proti-poliomielitu

єПідтримка для підлітків: вакциновані підлітки від 14 років отримають 1000 грн на освітні послуги

З 7 лютого отримати 1000 грн в рамках програми єПідтримка зможуть підлітки від 14 років, які отримали дві дози щеплення проти COVID-19. Гроші можна буде витратити на освітні послуги, дитячі позашкільні гуртки, перебування в літньому/спортивному дитячому таборі, спортивні товари, канцтовари, шкільне приладдя. Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалив 2 лютого.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/epidtrimka-dlja-pidlitkiv-vakcinovani-pidlitki-vid-14-rokiv-otrimajut-1000-grn-na-osvitni-poslugi

Уряд схвалив Національний план вакцинації від COVID-19 на 2022 рік

Національний план вакцинації передбачає, що загальна стратегія вакцинації проти COVID-19 буде полягати у ревакцинації бустерною дозою тих, хто вже отримав базовий курс щеплення в 2021 році, та вакцинації тих, хто не отримав жодної дози. Додатково впродовж 2022 року планується охопити щепленнями дітей та підлітків віком від 12 до 18 років.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-shvaliv-nacionalnij-plan-vakcinacii-vid-covid-19-na-2022-rik

Як підготуватися до запуску е-рецепту на антибіотики

З квітня 2022 року усі антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта. Відтак, усі заклади охорони здоров’я та, зокрема, аптеки повинні провести роботу з підключення до електронної системи охорони здоров’я.

Наразі Міністерство підготувало для закладів охорони здоров’я покрокову інструкцію з роз’ясненнями щодо того, як їм підготуватися до впровадження електронного рецепта. У ній, зокрема, зазначено…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/jak-pidgotuvatisja-do-zapusku-e-receptu-na-antibiotiki—-u-moz-vidbulasja-zustrich-iz-predstavnikami-gromad

Рекомендації з покращення роботи лікарів в ЕСОЗ

ВООЗ в Україні у тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я та за фінансової підтримки Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії розпочала проєкт, спрямований на покращення якості введення даних про вакцинацію людей проти COVID-19 шляхом гармонізації процесів введення даних у різних медичних інформаційних системах (МІС) та надання чітких інструкцій щодо функціональності всім медичним працівникам, які беруть участь у цьому процесі.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ministerstvo-ta-vooz-prezentuvali-rekomendacii-z-pokraschennja-roboti-likariv-v-esoz-

Фінансування онкологічної галузі у Програмі медгарантій-2022 зросло до 9 млрд грн

Тарифи на «онкологічні» пакети у ПМГ-2022 є привабливими для приватного сектору. На сьогодні НСЗУ підтвердила пропозиції 7 приватних медзакладів.

У Києві розпочав роботу ІV-й форум онкопацієнтів. Це – щорічний захід для онкоспільноти. Він є платформою взаємодії між пацієнтами, лікарями, громадськими організаціями та владою у боротьбі з раком в Україні. Захід організував Фонд підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/nataliya-gusak-finansuvannya-onkologichnoyi-galuzi-u-program-695

Який середній рівень охоплення рутинними щепленнями дітей в Україні

До Національного календаря профілактичних щеплень внесені щеплення від 10 інфекційних хвороб. Усі вакцини безпечні, зареєстровані та дозволені до використання в Україні. Щеплення, внесені до Календаря, можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація.

Попри це, а також незважаючи на можливі наслідки перенесення небезпечних хвороб, другий рік поспіль в Україні середній рівень охоплення рутинними щепленнями дітей зберігається на рівні 80% (дані Центру громадського здоров’я).

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/drugij-rik-pospil-serednij-riven-ohoplennja-rutinnimi-scheplennjami-ditej-zberigaetsja-na-rivni-80%e2%80%89

Олексій Яременко: Українські медики вже отримують підвищену зарплату, а на керівників, які її не нарахують, – чекатиме перевірка

В більшості лікарень медики вже отримали нарахування нової базової заробітної плати. Ті ж медзаклади, які ще не здійснили нарахування, мають зробити це найближчими днями.

За словами заступника міністра, наразі у системі охорони здоров’я достатньо коштів для забезпечення оплати праці медикам у визначеному постановою розмірі.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/oleksij-jaremenko-ukrainski-mediki-vzhe-otrimujut-pidvischenu-zarplatu-a-na-kerivnikiv-jaki-ii-ne-narahujut-%e2%80%93-chekatime-perevirka-

Уряд розширив перелік медзакладів, що здійснюватимуть трансплантації кісткового мозку в рамках пілотного проєкту

2 лютого на своєму засіданні Уряд розширив перелік медичних закладів, у яких всі трансплантації кісткового мозку оплачуються Міністерством охорони здоров’я.

Відтепер провадити діяльність, пов’язану з трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин у межах пілотного проєкту можуть також:

  • КНП Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»,
  • клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами,
  • КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-rozshiriv-perelik-medzakladiv-scho-zdijsnjuvatimut-transplantacii-kistkovogo-mozku-v-ramkah-pilotnogo-proektu

Майже тисячу коронарних стентувань мешканцям Дніпропетровщини виконали у 2021 році фахівці обласного кардіоцентру

994 мешканцям Дніпропетровщини встановили у 2021-му році коронарні стенти фахівці Дніпропетровського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії. Своєчасно проведені операції дозволили відновити кровопостачання серця пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, врятувавши їм життя.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/majzhe-tisjachu-koronarnih-stentuvan-meshkancjam-dnipropetrovschini-vikonali-u-2021-r-fahivci–oblasnogo-kardiocentru

Віктор Ляшко: 100% закладів екстреної меддопомоги отримали кошти за січень

Нову базову заробітну плату вже отримали медики, які працюють у закладах охорони здоров’я, що фінансуються за кошторисним принципом з державного бюджету.

Зі свого боку, Національна служба здоров’я перерахувала за січень 2 млрд гривень для 1969 закладів, які надають первинну медичну допомогу. Також для медустанов первинки розпочато нарахування авансу за лютий.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-100-zakladiv-ekstrenoi-meddopomogi-otrimali-koshti-za-sichen-

Медикам первинної ланки вже нараховують підвищену зарплату, а виплати відбудуться найближчими днями – Віктор Ляшко

Цього тижня Національна служба здоров’я перерахувала закладам первинки майже 2 млрд грн за січень. Ці кошти будуть направлені у 1969 закладів, які надають первинну медичну допомогу.

За словами міністра охорони здоров’я, вже найближчими днями зарплата за січень має надійти на рахунки медичних працівників. Про це Віктор Ляшко повідомив під час моніторингового візиту до Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/medikam-pervinnoi-lanki-vzhe-narahovujut-pidvischenu-zarplatu-a-viplati-vidbudutsja-najblizhchimi-dnjami-%e2%80%93-viktor-ljashko

Нові базові заробітні плати нараховано у всіх медичних закладах області – Віктор Ляшко про підсумки робочої поїздки Одещиною

Другий день робочої поїздки в Одеську область міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розпочав із зустрічі з головою Одеської обласної державно адміністрації Сергієм Гриневецьким.

Отже, сьогодні в Одеському регіоні маємо:

Заробітні плати нараховано у всіх медичних закладах.Медики закладів первинної медичної допомоги вже отримали оплату, працівники «багатопрофільних» та вузькоспеціалізованих лікарень отримали частково, в інших закладах…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/novi-bazovi-zarobitni-plati-narahovano-u-vsih-medichnih-zakladah-oblasti-%e2%80%93-viktor-ljashko-pro-pidsumki-robochoi-poizdki-odeschinoju-

До кінця року в Україні будуть працювати 385 кисневих станцій

Наразі обладнання для автономної генерації кисню вже встановлюється в регіонах, у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну інфекцію.

Таким чином, після завершення робіт, українські медзаклади матимуть 385 постійно діючих кисневих станцій – це майже у 8 разів більше, ніж торік.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/do-kincja-roku-v-ukraini-budut-pracjuvati-385-kisnevih-stancij

Харківщина – у ТОП-3 регіонів за сумами оплат від НСЗУ

У п’ятницю, 4 лютого, очільниця Національної служби здоров’я України Наталія Гусак відвідала з робочим візитом Харківську область. У рамках поїздки відбулася низка зустрічей з керівництвом Харківської ОДА, представниками ОТГ та регіональних ЗМІ.

Зазначалося, що Харківська область – на третьому місці після Києва та Дніпропетровщини за отриманими коштами від НСЗУ, за підсумками 2021 року. НСЗУ минулоріч сплатила медичним закладам Харківщини понад 8,2 млрд грн. Цього року фінансування Програми медгарантій зросло на 34 млрд грн.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/harkivshchina-u-top-3-regioniv-za-sumami-oplat-vid-nszu-699

Програма медичних гарантій в дії: Київська міська лікарня №1 відкрила нові можливості для розвитку і покращила сервіс для пацієнтів

Лікування інсульту, інфаркту, проведення хірургічних операцій для дорослих та дітей, операції на серці. Ці та інші послуги містить договір Київської міської клінічної  лікарні № 1 з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-v-diyi-kiyivska-miska-likarnya-1-696

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.