Дайджест медичних новин за тиждень (22.11 – 28.11.2021)

Історії успіху лікарень, яким вдалося в короткі терміни змінитися в інтересах пацієнтів

Так, наприклад, у Стрийській ЦРЛ проаналізували потребу мешканців регіону в медичних послугах і почали розвивати напрям лікування інсультів та інфарктів.

У Львівському перинатальному центрі у 2021 році почали надавати повний цикл послуг для пацієнток: від планування та ведення вагітності, пологів різного ступеня складності до виходжування новонароджених, зокрема, і передчасно народжених, до моменту виписки додому.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/na-pershomu-misci-paciyent-yak-medichni-zakladi-v-ukrayini-z-679

МОЗ оголошує конкурс на посаду генерального директора ЦГЗ

Міністерство охорони здоров’я оголошує про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-ogoloshue-konkurs-na-posadu-generalnogo-direktora-cgz

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та гепатити — чудова нагода пройти безоплатну перевірку свого здоров'я

В останній тиждень осені — з 22 до 28 листопада — відзначається Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Цьогоріч він проходить одночасно на п’яти континентах у понад 40 країнах світу, у тому числі й в Україні.

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/mizhnarodnij-tizhden-testuvannja-na-vil-ta-gepatiti—chudova-nagoda-projti-bezoplatnu-perevirku-svogo-zdorovja

Українські донори отримуватимуть нові посвідчення та нагрудні знаки «Почесний донор України»

Сьогодні, 24 листопада, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака «Почесний донор України». 

Згідно з постановою,  клопотання про видачу посвідчення донору  нагрудного знака «Почесний донор України» ініціюється суб‘єктом системи крові, який безоплатно здійснив донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює 40 максимально допустимим дозам, або плазми крові…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ukrainski-donori-otrimuvatimut-novi-posvidchennja-ta-nagrudni-znaki–pochesnij-donor-ukraini

Уряд ухвалив постанову про створення Національного реєстру донорів крові та її компонентів: робимо систему крові безпечнішою

Сьогодні, 24 листопада, Кабмін ухвалив постанову “Про деякі питання функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію в електронній системі охорони здоров’я”.

Постанова покликана посилити гарантовані державою безпеку та якість донорської крові та компонентів крові, безпеку донорів та реципієнтів, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, за допомогою Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, який становитиме частину електронної системи охорони здоров’я.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-uhvaliv-postanovu-pro-stvorennja-nacionalnogo-reestru-donoriv-krovi-ta-ii-komponentiv-robimo-sistemu-krovi-bezpechnishoju

Україна безкоштовно отримала 30 тисяч доз вакцини від грипу для щеплення медичних працівників

Україна безкоштовно отримала 30 тисяч доз вакцин для профілактики грипу серед медичних працівників. Вони надійшли в країну за механізмом PIVI. Це – вакцини корейського виробництва від чотирьох штамів захворювання.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ukraina-bezkoshtovno-otrimala-30-tisjach-doz-vakcini-vid-gripu-dlja-scheplennja-medichnih-pracivnikiv

Українські хірурги провели 9 успішних трансплантацій за 2 доби

За дві останні доби українські хірурги успішно провели 9-ть операцій з трансплантації органів від трьох донорів. 

Оперували майже одночасно у чотирьох клініках Запоріжжя та Києва. Серед них –  вперше – у столичній лікарні “Феофанія”, де пацієнтові пересадили печінку. 

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ukrai%cc%88nski-hirurgi-proveli-9-uspishnih-transplantacij-za-2-dobi

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.