Медичний висновок про народження eHealth для державних сервісів “ДІЯ” та “еМалятко”

Що таке «єМалятко»?

Комплексна послуга «єМалятко» – амбітний та сучасний проєкт, який демонструє оновлений підхід до надання послуг та є одним з кроків для забезпечення загальнодержавного курсу щодо доступності та зручності електронних послуг. Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову від 10.07.19 р. No 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» (далі – Постанова No691), якою передбачено забезпечення можливості батькам новонародженої дитини під час державної реєстрації її народження отримати комплексну послугу «єМалятко».

З метою оптимізації та автоматизації процесу в електронній системі охорони здоров’я, НСЗУ впроваджено новий функціонал – медичних висновків про народження та наказом МОЗ від 18.09.2020 No 2136 «Деякі питання ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за No 952/35235 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів. Відповідно до внесених змін, медичний висновок про народження – є однією з підстав для здійснення державної реєстрації новонароджених.

Тому інформуємо, що в електронній системі охорони здоров’я внесення медичних висновків до Реєстру медичних висновків відповідно до порядків формування та видачі медичних висновків відповідного виду, затверджених МОЗ, є обов’язковим в частині медичних висновків про народження з 07 жовтня 2020 року для всіх закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю «акушерство та гінекологія», «неонатологія» і «педіатрія» та надають медичну допомогу при пологах.

Відеоінструкція щодо формування медичних висновків новонароджених в медичній інформаційній системі Health24

Формування медичних висновків новонароджених в медичній інформаційній системі Health24

Для створення медичного висновку про народження необхідно:

 • Щоб медичний працівник мав роль спеціальність «Акушер-гінеколог» або «Акушерська справа»;
 • Створити і підписати запис про пологи в електронній медичній картці матері та відправити до eZdorovya;
 • Внести новонародженого в eHealth як неідентифікованого пацієнта;
 • Створити та відправити по ньому медичний запис по факту народження.

Переходимо в розділ «Висновки» і натискаємо «Додати висновок». У вкладці «Дані медичного висновку» обов’язкові поля заповнюються автоматично. Наприклад, в полі «Тип» система вказує «Медичний висновок про народження», в полі «Категорія» – «пологи, живо народжена дитина» і т.д.

Гортаємо сторінку до вкладки «Дані новонародженого пацієнта». В полі «Пацієнт» шукаємо новонародженого саме як неідентифікованого пацієнта, вказавши прізвище та ім’я.

Переходимо до заповнення поля «Медичний запис». Є вимога до діагнозу, який має бути внесений в запис про новонародженого. Може бути вказаний один зі списку:

 • Z37.0 «Один живонароджений»;
 • Z37.2 «Двійнята, обоє живонароджені»;
 • Z37.3 «Двійнята, один живонароджений та один мертвонароджений»;
 • Z37.5 «Інші багатоплідні пологи, всі живонароджені»;
 • Z37.6 «Інші багатоплідні пологи, є живонароджені та мертвонароджені»;
 • Z38.0 «Одна дитина, народжена у стаціонарі»;
 • Z38.1 «Одна дитина, народжена не у стаціонарі»;
 • Z38.2 «Одна дитина, народжена в неуточненому місці»;
 • Z38.3 «Двійнята, народжені у стаціонарі»;
 • Z38.4 «Двійнята, народжені не у стаціонарі»;
 • Z38.5 «Двійнята, народжені в неуточненому місці»;
 • Z38.6 «Інші новонароджені з багатоплідних пологів, народжені у стаціонарі»;
 • Z38.7 «Інші новонароджені з багатоплідних пологів, народжені не у стаціонарі»;
 • Z38.8 «Інші новонароджені з багатоплідних пологів з неуточненим місцем народження».

Обираємо потрібний медичний запис.

Переходимо до вкладки «Біологічна матір або законний представник новонародженого». В полі «Пацієнт» знаходимо матір, вказавши прізвище та ім’я. Натискаємо «Створити в eZdorovya». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення медичного висновку в системі eZdorovya.

Натискаємо «Підписати КЕП в eZdorovya». На екрані має з’явитися форма «Процедура підписання КЕП». Підписуємо. На екрані має з’явитися сповіщення про успішне підписання КЕП та створення медичного висновку в системі eZdorovya.

Якщо в пацієнти (матері) підключений метод автентифікації через СМС, то на нього прийде СМС-повідомлення.

У разі випадку можна натиснути «Друк висновку», «Оновити в eZdorovya» та «Внесено помилково в eZdorovya». Кнопка «Скасувати» поверне нас на сторінку зі всіма медичними висновками, де ми зможемо побачити наш новостворений підписаний медичний висновок та його номер.

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.