Дайджест медичних новин за тиждень (29.11 – 5.12.2021)

Зарплата лікарів у 2022-му році становитиме від 20 тисяч гривень

У порівнянні з 2021 роком оплата пакетів медичних послуг за програмою медичних гарантій збільшена на 33,8 млрд грн. У бюджеті на 2022 рік передбачено кошти для встановлення базового рівня заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень – для  середніх медичних працівників, як вимагає указ Президента України.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/bjudzhet-2022-zabezpechit-likarjam-zarplatu-vid-20-tisjach-griven-

Понад 232 млрд грн закладено на охорону здоров’я у бюджеті України на 2022 рік

«Цього року маємо рекордне фінансування сфери охорони здоров’я – 232,8 млрд гривень виділено на медицину. Це дасть можливість реалізувати указ Президента України і забезпечити ринковий рівень заробітної плати медичним працівникам – лікарю 20 тисяч гривень та 13,5 тисяч гривень середньому медичному працівнику», – зазначив міністр охорони здоров’я, Віктор Ляшко під час спілкування із журналістами у Верховній Раді.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ponad-232-mlrd-grn-zakladeno-na-ohoronu-zdorov%e2%80%99ja-u-bjudzheti-ukraini-na-2022-rik

Доступність медзакладу для пацієнтів з інвалідністю є обов’язковою вимогою для укладення договору з НСЗУ

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Медична допомога для цих людей, так само, як і для всіх інших, має бути доступна без катастрофічних фінансових витрат. Саме тому у 2021 році доступність медзакладу для пацієнтів з інвалідністю стала обов’язковою вимогою для укладення договору з НСЗУ.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/dostupnist-medichnih-poslug-dlya-lyudej-z-invalidnistyu-u-fokusi-programi-medgarantij

На які напрями найбільше виплатила НСЗУ в рамках Програми медгарантій за три місяці

Понад 26,420 млрд грн виплатила НСЗУ у рамках Програми медичних гарантій за липень, серпень та вересень 2021 року. 1703 спеціалізовані медичні заклади отримали понад 17,429 млн грн.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/zvit-nszu-za-iii-j-kvartal-2021-roku-680

З нового року діятимуть оновлені положення безперервного професійного розвитку

З 1 січня 2022 року набирає чинності постанова  «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників» № 725.

Ця постанова:

Затверджує оновлене Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників.

Передбачає, що Положення застосовується до молодших спеціалістів (фахових молодших бакалаврів, молодших бакалаврів, бакалаврів) з медичною освітою та провізорів з 1 січня 2023 року.

Скасовує постанову Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302 «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я».

Читайте більше: https://moz.gov.ua/bezperervnij-profesijnij-rozvitok

Набір до Школи комунікацій для власників і працівників медичних закладів

Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» оголошує набір у Школу комунікацій для власників і працівників медичних закладів, а також представників громад.

Протягом 4 міс дистанційного навчання в Школі слухачі вивчатимуть основи професії комунікаційника та опановуватимуть базові навички у зовнішніх та внутрішніх комунікаціях, роботи зі ЗМІ, копірайтингу, брендингу та дизайну, інтернет-маркетингу та роботи з соціальними медіа (SMM).

Читайте більше: https://www.usaid.gov/uk/ukraine/program-updates/healthcare-reform-improves-hospital-care

В Україні за 2021 рік рівень охоплення щепленнями від поліомієліту — 53%. Цього недостатньо для безпеки громадського здоров’я

«На сьогодні під загрозою — усі невакциновані діти віком до п’яти років. Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді — призвести до смерті. Я закликаю батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей! Перевірте вакцинальний статус дитини і якщо ви відмовилися від щеплень або пропустили їх з якихось причин, зверніться до сімейного лікаря чи педіатра та проведіть їх», — наголосив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/v-ukraini-za-2021-rik-riven-okhoplennya-scheplennyami-vid-poliomielitu-53-cogo-nedostatno-dlya

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.