Дайджест новин 20.12 – 24.12.2021

Змiст

МОЗ опублікувало проєкт постанови про підвищення оплати праці медпрацівників для громадського обговорення

Міністерство охорони здоров’я опублікувало розроблений проєкт постанови Кабінету Міністрів України, яка підвищить базові заробітні плати медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств які фінансуються або дотуються з бюджету Кабінет Міністрів України, для громадського обговорення.

Планується встановити на 2022 рік надбавку за престижність праці медичним працівникам установ, закладів, організацій та підприємств…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-opublikuvalo-proekt-postanovi-pro-pidvischennja-oplati-praci-medpracivnikiv-dlja-gromadskogo-obgovorennja-

З 1 січня в лікарнях будуть вести облік споживання антибіотиків

З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочнуть ведення обліку загального споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву протягом року.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/z-1-sichnya-v-likarnyakh-budut-vesti-oblik-spozhivannya-antibiotikiv

Уряд підтримав нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів

Зміни розширять доступ пацієнтів до необхідних медпрепаратів, вартість яких покривається бюджетом у рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

«Завдяки змінам до Національного переліку основних лікарських засобів українці, зокрема хворі на діабет, отримають доступ до необхідних ліків, у тому числі препаратів інсуліну, за рахунок бюджетних коштів у рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення», – коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-pidtrimav-novu-redakciju-nacionalnogo-pereliku-osnovnih-likarskih-zasobiv

ДП «МЗУ» уклало угоди на закупівлю 225 кисневих станцій

ДП «Медзакупівлі України» уклало угоди на закупівлю 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн грн. Постачання обладнання очікується в першому кварталі 2022 року.

Централізована закупівля кисневих станцій проводилася вперше. Попередньо для закупівлі було заплановано 196 кисневих станцій, проте конкуренція на аукціоні дозволила суттєво знизити ціну за одиницю товару. На зекономлені кошти вдалося закупити ще 29 станцій.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/dp-mzu-uklalo-ugodi-na-zakupivlju-225-kisnevih-stancij

Кабмін розглянув законопроєкт «Про допоміжні репродуктивні технології»

Документ затверджує механізми застосування лікувальних програм, завдяки яким українці, що мають безпліддя, зможуть реалізувати свої репродуктивні права. Документ є актуальним, адже раніше багато аспектів репродуктивної медицини  врегульовані не були.

За статистикою в Україні частота жіночого безпліддя сягає до 60%, а чоловічого – до 40%.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kabmin-rozgljanuv-zakonoproekt-pro-dopomizhni-reproduktivni-tehnologii

Уряд призначив Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками уповноваженим органом у сфері донорства крові та функціонування системи крові

23 грудня Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про визначення уповноваженого органу у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Визначення уповноваженого органу забезпечить на постійній основі проведення інспекцій та належних заходів контролю суб’єктів, які:

  • здійснюють заготівлю, переробку, тестування, зберігання, розподіл або реалізацію донорської крові та компонентів крові;
  • надають послуги з трансфузії компонентів крові.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-priznachiv-derzhavnu-sluzhbu-z-likarskih-zasobiv-ta-kontrolju-za-narkotikami-upovnovazhenim-organom-u-sferi-donorstva-krovi-ta-funkcionuvannja-sistemi-krovi-

Розвиток медсестринства – це один із пріоритетів для Міністерства та системи охорони здоров’я – Віктор Ляшко

Відбувся Всеукраїнський форум медсестринства «Міжнародний досвід та кращі практики України в формуванні незалежності медсестринських професій». Також під час форуму було відзначено переможців конкурсу серед медичних сестер і братів «Лідери змінюють світ».

Медсестра вперше стає суб’єктом, тобто самостійно приймає рішення. Це рішення стосується 250 тисяч медичних працівників.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/rozvitok-medsestrinstva-%e2%80%93-ce-odin-iz-prioritetiv-dlja-ministerstva-ta-sistemi-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-%e2%80%93-viktor-ljashko

ФССУ направив 1,75 мільярда грн фіндопомоги на лікарняні і декретні виплати

Фонд соціального страхування України направив 1 мільярд 750 мільйонів гривень фінансової допомоги з державного бюджету на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах і на поховання.

Виділені рішенням Уряду кошти дозволили профінансувати допомоги для понад 330 тисяч застрахованих осіб.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/fssu-napraviv-175-milyarda-grn-findopomogi-na-likarnyani-i-dekretni-viplati

Порядок здійснення епіднагляду та ведення обліку інфекційних хвороб набирає чинності 1 січня

Епіднагляд проводиться для виявлення найбільш розповсюджених інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги (далі – ІПНМД) та реєстрації їх спалахів, включно зі спричиненими мікроорганізмами з антимікробною резистентністю через впровадження рутинного та дозорного епіднагляду.

Дозорний епідеміологічний нагляд за ІПНМД ґрунтується на зборі якісних даних про ІПНМД та антимікробну резистентність і надається у вигляді звітів/форм. Його здійснюють через визначення одномоментної, тобто за короткий проміжок часу, розповсюдженості ІПНМД та використання антимікробних препаратів у визначених закладах охорони здоров’я.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/1-sichnya-nabirae-chinnosti-poryadok-zdiysnennya-epidnaglyadu-ta-vedennya-obliku-infekciynikh

Низка обласних центрів контролю та профілактики хвороб отримали нових керівників

Відбулися конкурси на зайняття посад генеральних директорів обласних центрів контролю та профілактики хвороб. Три центри отримали нових керівників.

Так, 21 грудня члени конкурсної комісії визначили переможців…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/nizka-oblasnih-centriv-kontrolju-ta-profilaktiki-hvorob-otrimali-novih-kerivnikiv

Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів

Проведення комп’ютерної томографії у закладах, які мають відповідні пакети з НСЗУ, проводиться у повному обсязі безоплатно для пацієнта, за ці послуги сплачує держава.

Зробити КТ безоплатно можна у тих закладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і мають відповідне обладнання. Обстеження для пацієнта є безоплатним, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. Тобто пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/komp%e2%80%99juterna-tomografija-u-likarnjah-jaki-majut-dogovir-z-nszu-e-bezkoshtovnoju-dlja-pacientiv

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.