Третя та бустерна доза вакцини проти COVID-19

У ДП “Електронне здоров’я” надіслали роз’яснення до Наказу МОЗ №2770 від 13 грудня 2021 року стосовно введення додаткової дози вакцини проти COVID-19.

Хто може отримати додаткову дозу вакцини?

  • Люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо);
  • люди з ВІЛ-інфекцією;
  • люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин;
  • люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
  • люди після хіміотерапії або променевої терапії;
  • люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.

Це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише  направлення на щеплення.

Хто може отримати бустерну дозу?

За інформацією МОЗ, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Перелік та контакти пунктів та центрів – на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Різниця додаткової і бустерної дози

Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту.

В Україні бустерну дозу поки не застосовують.

Як робиться запис про додаткову дозу?

Лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров’я як третьої дози з двох доз дводозної вакцини (3/2).

Чи впливає додаткова доза на термін дії документа про вакцинацію?

Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.

Який інтервал для введення додаткової дози?

Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози.

Якою вакциною роблять додаткову дозу?

Додаткова доза для осіб із тяжкими захворюваннями рекомендована незалежно від того,вакцина якого виробника була використана для перших двох доз. Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами. Якщо особа отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя (додаткова) доза має бути зроблена вакциною, що використовувалась для введення другої доз.

Якою вакциною варто робити бустерну дозу?

Як повідомляють у МОЗ, для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Як отримати додаткову дозу?

Для цього треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Якщо лікар визначить, що вам потрібна додаткова доза антиковідної вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою. Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти із собою на щеплення направлення від лікаря.

Чи буде відображена третя доза в роздрукованому сертифікаті?

На третю дозу за рішенням штабу документи ( сертифікат, свідоцтво) не видаються. Оскільки це доза, яка призначена не для додаткового захисту і відповідно продовження дії документів, які засвідчують цей захист, а для людей, в яких через важкі хвороби не сформувався належний імунний захист. Дані в ЕСОЗ по додатковій дозі вносяться.

Сертифікат для бустерної дози

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Яка вакцина буде відоброжатися в міжнародному сертифікаті?

У міжнародному сертифікаті відображатиметься остання отримана вакцина.

Якщо вам зробили перші два щеплення вакциною Coronavac, а бустерну дозу – Comirnaty від Pfizer-BioNTech, то в сертифікаті буде відображена назва Comirnaty.
Цей сертифікат дасть право в’їзду до країн, які приймають сертифікати про щеплення Comirnaty від Pfizer.

Після бустерного щеплення сертифікат діє 270 днів (9 місяців).

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.