Навіщо усім медичним закладам без винятку потрібна МІС (ВІДЕО)

У медико-санітарній частині ПрАТ “Дніпровський коксо-хімічний завод” наразі працюють 28 лікарів, які обслуговують близько 9-ти тисяч працівників. Медики підприємства працюють у медичній інформаційній системі “Health 24”. Лікарі створюють медичні записи, електронні направлення та медичні висновки про тимчасову непрацездатність. У медсанчастині розповіли, чому підключення до МІС необхідне не лише для зручності роботи, а є необхідністю для кожного медичного закладу в Україні.

Як зазначає заступник головного лікаря Майя Танько, у МІС “Health 24” спершу лікарі працювали з медичними записами, згодом почали створювати також електронні направлення та медичні висновки про тимчасову непрацездатність.

Майя Танько

За її словами, завдяки медичній інформаційній системі з’явилася змога самостійно виписувати направлення на обстеження, консультації вузьких спеціалістів тощо, раніше ж для цього хворого пацієнта необхідно було направити на консультацію до сімейного лікаря.

Завідуюча відділенням цехової служби медсанчастини Оксана Нікітіна наголошує, що робота в системі є необхідністю, адже з 1 жовтня усі медичні заклади, незалежно від форми власності, перейшли до виписки електронного лікарняного.

“Робота в системі принесла свої зручності для нас. По-перше, не потрібно скеровувати пацієнтів до сімейних лікарів, для того, щоб виписати направлення і на госпіталізацію, обстеження, і до суміжних фахівців. По-друге, це зручно пацієнтам: вони прийшли в одне місце і ми можемо видати і лікарняний лист, і виписати електронне направлення.

Особливо нас цікавило направлення в стаціонар. Раніше в стаціонар, коли ми ще не працювали в цій системі, могли тільки сімейні лікарі направляти або швидка допомога. А це для нас не було зручно. Тому що коли треба везти пацієнта прямо з робочого місця, то у нас є своя бригада швидкої допомоги, але вони не могли цього зробити через відсутність електронного направлення. Тобто потрібно було викликати міську бригаду швидкої допомоги. Зараз, коли у нас є така можливість, поки надають допомогу пацієнту на робочому місці, хтось у здоровпункті підключається до системи і видає електронне направлення і спокійно вже везуть до стаціонару, і є комунікація з іншими лікувальними закладами”, – пояснює Оксана Нікітіна.

Заступник головного лікаря Майя Танько також відзначає, що медична інформаційна система приносить зручності й для пацієнтів, адже тепер після виписки електронного направлення, пацієнт отримує смс-повідомлення з номером на телефон та спокійно їде до медичного закладу за необхідною послугою.

Нагадаємо, у Івано-Франківській міській лікарні, розповіли чому обрали МІС “Health24” після використання інших інформаційних систем. 

Зауважимо, що приватні клініки також підключаються до МІС. В одному із закладів Києва розповіли, чому приватним клінікам з “первинкою” вигідна співпраця з НСЗУ.

Підсумовуючи, зазначимо, що усім закладам охорони здоров’я необхідно підключитися до медичної інформаційної системи, яка підключена до e-Health, для того, щоб створювати медичні висновки про тимчасову непрацездатність. Це є обов’язковим для всіх закладів охорони здоров’я України з 1 жовтня 2021 року.

Нагадаємо, медична інформаційна система “Health 24” підключена до e-Health  та відповідає усім вимогам НСЗУ.

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.