Як підвищити зарплату лікаря та водночас збільшити виплати НСЗУ (ВІДЕО)

У Роздільнянській центральній районній лікарні в інтерв’ю “Health24” розповіли, як запровадження системи преміювання медичних працівників відображається на фінансуванні закладу. Якою методикою оцінювання роботи послуговуються у лікарні, а також продемонстрували, завдяки чому вдається оцінити продуктивність медичного працівника та, відповідно, визначити суму матеріального заохочення.

Завдяки чому з’явилася фінансова можливість преміювати працівників

“У лютому 2021 року у нас склалася плачевна ситуація, зокрема, йдеться про пакет амбулаторно-поліклінічної допомоги, коли ми побачили фінансування, яке надійшло від НСЗУ, та побачили свої об’єктивні цифри на аналітичних панелях сайту НСЗУ. Тоді ми працювали в медичній інформаційній системі “ЕМСІМЕД”. На жаль, усі дані, які вводилися нашими працівниками (лікарями та середнім медичним персоналом) залишалися в базі установи, але до центральної бази даних ЕСОЗ, тобто до НСЗУ, ці дані не потрапляли і фінансування на 2021 рік у другому кварталі у нас було просто мізерне. Це було 1000 грн на місяць на всю амбулаторну мережу з покриттям витрат, із зарплатами медпрацівників”, – розповідає медичний директор з амбулаторно-поліклінічної допомоги Роздільнянської центральної районної лікарні Тетяна Муравська.

За її словами, у медзакладі розпочали пошуки нової медичної інформаційної системи,  у зв’язку з тим, що ТОВ “Здоров’я 24” (“Health24”) стало власником МІС “ЕМСІМЕД”, у лікарні вирішили перейти на МІС “Health24”.

“Звичайно спочатку було дуже важко, адже всьому медичному персоналу необхідно було вчитися заново вводити медичні записи. Але протягом навіть менше місяця ми адаптувалися і за період другого кварталу зробили досить непогані показники, зуміли показати свою роботу, внаслідок чого доходи від НСЗУ значно збільшилися. Збільшилися настільки, що ми зрозуміли, що можемо вже витрачати гроші не лише на найнеобхідніше, а саме покриття зарплат медпрацівників, придбання розхідників, медпрепаратів, але залишається ще якась частина коштів, які можна витратити на преміювання медичних працівників”, – зазначає Тетяна Муравська.

Про підхід до системи матеріального заохочення

Медичний директор зауважує на складності оцінки внеску кожного співробітника.

“Адже ми бачимо, що ведуться прийоми, проводяться маніпуляції, проте зрозуміти чітко, хто яку виконує роботу досить складно і не хочеться бути в цьому питанні суб’єктивним. Почали вивчати, які бувають системи преміювання. Визначили, що це може бути якісний, кількісний підхід. Проте, практично важко до цього підійти. Допомога надійшла з боку “Health24”. Кожен медпрацівник повинен був занести всі свої виконані дії в цю систему, для того, щоб дані дійшли до НСЗУ і ми отримали оплату за проведені маніпуляції, процедури, діагностичні звіти. Звичайно, це зустрічало якесь протистояння з боку деяких медичних працівників. Особливо це стосується лікарів зі стажем, які звикли працювати за іншою системою. І тут потрібно було “зламати” всі свої звички та підходи до роботи. Все зводилося до невпинного контролю у роботі, щоб перейти в інше матеріальне становище”, – розповідає Тетяна Муравська.

Преміювання – вирішення проблеми необхідності контролю внесення даних

Медичний директор зазначає, що у лікарні побачили можливість преміювати і завдяки МІС “Health24” робити вибірку, яка показує який працівник яку кількість процедур, які записи вніс до системи. Загалом, за її словами, вся робота медичного працівника може бути оцінена завдяки аналітичним можливостям медичної інформаційної системи. І коли працівники побачили, що через те, що вони вносять дані про всю роботу до системи, мають можливість отримати матеріальну винагороду, зникла потреба контролювати їхню роботу, адже вони самі намагаються максимально выдобразити свою роботу, щоб отримати преміальне заохочення.

Як зробити вибірку та оцінити роботу медичних працівників

“Враховуючи, що ми ще не змінили колдоговір, ми не можемо вивести якийсь коефіцієнт роботи працівника. Але ми вирішили преміювати за результатами роботи за квартал. Як ми це робимо: беремо звіти із системи “Health24”, переглядаємо. МІС “Health24” дає можливість переглянути всі дії працівника за квартал. І аналізуємо за кількістю медичних записів, діагностичних звітів, процедур АКМІ. Потім зводимо ці дані і залежно від того, яку суму ми отримали за пакетом від НСЗУ, визначаємо всім колективом, яку суму ми можемо виділити на преміювання за квартал.

Коли ми визначилися з цією сумою, то у відсотковому співвідношенні оцінюємо внесок кожного медичного працівника та, відповідно, розподіляємо отримання цієї премії.

Переходимо до розділу “Статистика” та “Мед.записи”. На екрані має відкритися сторінка зі статистикою “Поточні дані медичної організації”. Натискаємо “Звіти по записах”. На екрані має відкритися сторінка “Звіти”. У полі “Категорії звіту” вибираємо зі списку “Кількість та статуси”. Натискаємо “Сформувати звіт”. Через деякий час нижче відображатиметься “Звіт по мед.записам в розрізі кількості та статусів”. Гортаємо сторінку донизу і в полі “Всього по організації” бачимо, скільки всього медичних записів виконано в організації.

Потім переходимо до розділу “Звіти” та “Системні звіти”. У полі “Тип звіту” натискаємо “Мед.записи». У полі “Працівник – автор” вводимо дані працівника. У полі “Звітний період” (Дата створення) виставляємо потрібні дати, за якими хочемо відфільтрувати медзаписи. Натискаємо “Сформувати звіт”. Через кілька секунд нижче відображатиметься “Звіт по мед.записам в розрізі кількості та статусів”. Гортаємо сторінку донизу і в полі “Всього по організації” бачимо, скільки медичних записів зроблено цим працівником.

Крім цього, йде аналіз по тому, скільки виконано послуг. Для цього у полі “Тип звіту” обираємо “Послуги АКМІ”. У полі “Категорії звіту” обираємо “Кількість послуг АКМІ”. У полі “Працівник – автор” вводимо дані працівника. В полі “Звітний період (Дата створення джерела)” виставляємо потрібні дати, за якими хочемо відфільтрувати послуги. Натискаємо “Сформувати звіт”. За кілька секунд нижче відображатиметься “Звіт по послугах АКМІ у розрізі кількості послуг АКМІ”. Гортаємо сторінку вниз і в полі “Всього по організації” бачимо, скільки було зроблено послуг цим лікарем разом із його медсестрою.

Крім цього, ми дивимося також діагностичні звіти. У полі “Тип звіту” вибираємо “Діагностичні звіти”. У полі “Категорії звіту” вибираємо “Кількість та категорії”. У полі “Працівник – автор” вводимо дані працівника. У полі “Звітний період (Дата створення)” виставляємо потрібні дати, за якими хочемо фільтрувати діагностичні звіти. Натискаємо “Сформувати звіт”. За кілька секунд нижче відображатиметься “Звіт з послуг АКМІ у розрізі кількості та категорій”. Гортаємо сторінку вниз і в полі “Всього по організації” бачимо, скільки було виписано діагностичних звітів цим лікарем.

І так на підставі цих цифр визначається відсоток роботи, який внесок зробив цей співробітник саме за цей період. І в залежності від цих даних береться сума, яку ми визначили на преміювання, і від неї цей відсоток віддається цьому співробітнику”, – розповідає Тетяна Муравська.

Як лікарі оцінюють систему матеріального заохочення

“Дуже добре ставлюся. Вважаю, якщо лікар працює та приймає достатню кількість хворих, то його треба преміювати. Нам почали видавати премію залежно від того, скільки вводить лікар до системи пацієнтів, скільки проводить послуг. Премію має кожен, але відповідно до його навантаження.

Звичайно, навантаження збільшилося. Окрім прийому, потрібно не лише ввести консультацію, а й внести дані про всі виконані процедури. Спочатку це важко, але згодом, ти швидше вводиш дані, стає значно легше. Більше вкладок відкриваєш, тобто з часом стаєш більш просунутим комп’ютерним користувачем”, – ділиться лікар-офтальмолог Роздільнянської центральної районної лікарні Марина Дубецька.

Як преміювання працівників допомагає лікарні розвиватися

“На роботі лікарні це відобразилося насамперед на фінансуванні. Ми можемо покращити матеріально-технічну базу лікувального закладу, можемо дозволити собі закуповувати обладнання. Ми оновили обладнання для офтальмологічного кабінету, оновили інструменти в хірургічному, ЛОР-кабінетах.

Також ми плануємо придбати діагностичне обладнання для амбулаторно-поліклінічного прийому, яке можливо використовувати і в стаціонарі. Крім цього, ми намагаємося покращити умови перебування пацієнтів у закладі.

Ідея запровадити систему преміювання виникла спонтанно. Це була велика радість, коли нам перерахували амбулаторний пакет з 1 тисячі грн до понад 2 млн грн. Ми зрозуміли, що можемо розвивати свою установу. І все це сталося завдяки тому, що наші працівники сумлінно працювали. Звичайно, співробітників хочеться якось віддячити і показати, що від нас залежить фінансування від НСЗУ.

Максимальне преміювання, якщо брати за квартал, може бути у розмірі двох окладів. Вирішили саме так простимулювати наших співробітників, щоб показати: якщо ми працюємо, то відповідно можемо собі щось дозволити.

Надалі складно щось планувати через те, що зараз щодня щось змінюється. Наприклад, коли змінюються вимоги, знову ж таки потрібні якісь матеріальні вкладення, щоб удосконалити медичний заклад.

Я вважаю, що, враховуючи наші низькі заробітні плати, це досить приємна і велика підмога для людини, яка дійсно розвивається, старається і намагається зробити все, щоб відповідати вимогам НСЗУ”, – розповідає медичний директор з амбулаторно-поліклінічної допомоги Роздільнянської ЦРЛ Тетяна Муравська.

Про недосконалість методики преміювання

“Напевно, це недосконала методика преміювання, оскільки тут враховується кількість роботи. Оцінити якість роботи з медичних записів практично неможливо. Але це лише початок. Я думаю, ми будемо вдосконалюватися у цьому підході. Ми не збираємося відмовлятися від системи преміювання працівників.

Окрім цього, можливо, у розробників електронної системи будуть можливості полегшити цей аспект і відразу групувати дані, де відображатиметься кількість виконаної роботи кожним співробітником.

Система оплати НСЗУ не завжди є зрозумілою. Бо кожна послуга оплачується за окремими коефіцієнтами. Те, що ми зводимо ці дані разом – може, це десь неправильно, можливо, ця кількість “переростає” десь в різні суми. Наразі, на жаль, практично неможливо вибрати кожну процедуру і розцінити її. Можливо, надалі сама електронна система зможе диференціювати не лише кількісне введення інформації, а й розцінювати кожну дію залежно від тарифів НСЗУ”, – пояснює медичний директор.

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


  1. Тетяна

    Дякую за змістовну розповідь! Лікарі вводять всі консультації,надані послуги і.т.д. в електронну картку пацієнта. А чи ведуть паралельно записи в амбулаторних картках? Чи ведуть журнал диспансерного обліку? Я маю на увазі вузьких спеціалістів. І які послуги вводять медичні сестри? Хто проводить статистику у Вашій установі по якості введених записів лікарями?Буду вдячна за відповідь. Я рядовий лікар, наша установа працює в МедЕйрі. Що,та як вводити в електронну картку вчимося один в одного. Тому і стільки запитань.