Пацієнтам із симптомами COVID-19, грипу чи ГРІ можуть виписувати МВТН (е-лікарняний) дистанційно

Захворюваність зростає і відповідно збільшується навантаження на медичних працівників. Тому за спільним рішенням медичної та соціальної сторони були розроблені зміни до Наказу МОЗ №1066 щодо можливості формування МВТН у дистанційному режимі (засобами телефонного зв’язку, інтернет-телефонії тощо) по категорії «Захворювання або травма загального характеру», якщо у пацієнта є симптоми COVID-19, грипу чи ГРІ на період до 5 днів.

Якщо буде необхідність, проводиться особистий огляд лікаря та формування нового МВТН у межах одного випадку тимчасової непрацездатності.

Формування медичних висновків здійснюється тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем, про що робиться відповідний запис у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності, крім випадків, передбачених в абзацах Наказу.

На період проведення заходів, які спрямовані на запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України, формування медичних висновків в амбулаторних умовах надання медичних послуг може здійснюватися лікарем первинної медичної допомоги, на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії, засобів телемедичного зв’язку з обов’язковим відповідним записом у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я за категоріями:

  • «Захворювання або травма загального характеру», у разі наявності у пацієнта симптомів гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, грипу або гострої респіраторної інфекції – на період до 5 календарних днів. У разі, якщо тимчасова непрацездатність пацієнта продовжується понад 5 календарних днів, лікуючим лікарем формується новий медичний висновок в межах одного випадку тимчасової непрацездатності за результатом особистого медичного огляду пацієнта без встановлення відмітки про початок нового випадку тимчасової непрацездатності;
  • «Обсервація, самоізоляція під час дії карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» – на період до 5 календарних днів. У разі, якщо тимчасова непрацездатність пацієнта продовжується понад 5 календарних днів, лікуючим лікарем формується новий медичних висновок в межах одного випадку тимчасової непрацездатності за результатом особистого медичного огляду пацієнта без встановлення відмітки про початок нового випадку тимчасової непрацездатності.».

Відеоінструкція зі створення МВТН в МІС Health24

Рейтинг:
(оцiнок - 7)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


  1. Віра

    Який мінімальний термін електронного лікарняного, якщо ПЛР зданий наступного дня позитивний? Якщо клінічний перебіг легкий і через 7 дн зникають симптоми?