Дайджест новин 21.02 – 27.02.2022

Змiст

Медичні заклади надаватимуть допомогу усім, хто потребує

У країні запроваджено воєнний стан. Це – нова реальність і нові підходи в роботі медичної системи до надання допомоги як Збройним Силам України, так і цивільному населенню.

Усі медичні заклади будуть надавати допомогу всім хто її потребує.

Нарази заклади охорони здоров’я призупиняють планові госпіталізації та операції до окремого розпорядження.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/medichni-zakladi-nadavatimut-dopomogu-usim-hto-potrebue

МОЗ закликає пропускати машини екстреної допомоги на АЗС без черги

Міністерство охорони здоров’я, медичні заклади усіх рівнів та медичні працівники продовжують свою роботу 24/7.

Медики «швидких» надають допомогу українцям, які її потребують.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-zaklikae-propuskati-mashini-ekstrenoi-dopomogi-na-azs-bez-chergi

До уваги громадян, які бажають здати кров

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації у закладах охорони здоров’я зросла потреба у стратегічних запасах крові, яка може бути використана на потреби поранених.

Адреси та контакти центрів крові – за посиланням: https://utcc.gov.ua/de-mozhna-zdaty-krov/

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/do-uvagi-gromadjan-jaki-bazhajut-zdati-krov

Як укомплектувати аптечку на випадок надзвичайної ситуації

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує розширити вміст набору для першої допомоги, щоб бути готовим до будь-якої надзвичайної ситуації: природного, техногенного чи воєнного характеру.

Нижче публікуємо рекомендований вміст аптечки для 4 осіб та деякі особливості її застосування.

Що має бути в аптечці на випадок надзвичайної ситуації…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/jak-ukomplektuvati-aptechku-na-vipadok-nadzvichajnoi-situacii-

Система охорони здоров’я готова до будь-яких подій надзвичайного характеру – Віктор Ляшко

МОЗ і заклади охорони здоров’я працюють у звичному режимі та надають медичну допомогу всім, хто її потребує. І так буде завжди. Заявив 23 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу в агентстві Укрінформ.

Наразі визначені конкретні завдання щодо забезпечення надання медичної допомоги як Збройним силам України, так і цивільному населенню. І МОЗ постійно працює над посиленням спроможності медичної мережі для надання такої допомоги.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/sistema-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-gotova-do-bud-jakih-podij-nadzvichajnogo-harakteru-%e2%80%93-viktor-ljashko–

Як допомогти дитині у тривожній ситуації

Разом із дорослими сьогодні о 5 ранку від звуків вибухів прокинулись і маленькі діти. Очікувано, що вони ставлять питання про те, що відбувається довкола. Зараз особливо важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців. Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків. Для того, щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, пропонуємо дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/jak-dopomogti-ditini-u-trivozhnij-situacii

Підготовлений – значить захищений!

Публікуємо рекомендації з надання домедичної допомоги в умовах військового стану для цивільних осіб.

Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/pidgotovlenij-%e2%80%93-znachit-zahischenij

Система охорони здоров’я працює стабільно – Віктор Ляшко

Наша система працює стабільно, ми будемо намагатися врятувати життя кожного українця. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в прямому ефірі.

«Закладам охорони здоров’я знову доводиться перепрофільовуватися. Сьогодні ми запропонували тим, кого можна лікувати амбулаторно, залишити заклади охорони здоров’я, щоби бути готовими приймати українців, яким потрібно буде надавати медичну допомогу. Ми зробили це на усій території разом із уведенням воєнного стану», – зазначив Віктор Ляшко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/sistema-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-pracjue-stabilno%e2%80%93-viktor-ljashko

Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження щодо експорту і забезпечення потреб донорства крові

Кабінет Міністрів України на 30 днів призупинив експорт препаратів крові з 25 лютого. Відповідне розпорядження ухвалене сьогодні.

«Вся кров, яку здають донори, буде використовуватися виключно в Україні і виключно для порятунку бійців української армії і мирного населення. Разом – до перемоги!», – наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kabinet-ministriv-ukraini-zatverdiv-rozporjadzhennja-schodo-eksportu-i-zabezpechennja-potreb-donorstva-krovi

Медичні заклади в умовах воєнного стану в Україні будуть фінансуватися безперебійно – Віктор Ляшко

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Уряд прийняв зміни, які забезпечать безперебійне фінансування медичних закладів в умовах воєнного стану.

«Я пишаюсь нашими медиками, які сьогодні під обстрілами окупантів продовжують надавати медичну допомогу всім хто її потребує. Жодна лікарня не закрилась, всі працюють і рятують поранених. Уряд оперативно розглянув пропозицію Міністерства та підтримав запропоновані заходи щодо своєчасного забезпечення закладів охорони здоров’я фінансуванням», – підкреслив міністр.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/medichni-zakladi-v-umovah-voennogo-stanu-v-ukraini-budut-finansuvatisja-bezperebijno—viktor-ljashko

За три дні війни російські війська вбили 198 українців, поранення отримали 1115 громадян – Віктор Ляшко

Станом на 26 лютого від рук російських загарбників загинули 198 українців, із них 3 дитини. Поранення отримали 1115 людей, із яких 33 – неповнолітні. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також російські окупанти обстрілюють машини швидкої допомоги, незважаючи на норми міжнародного гуманітарного права.

Разом з тим, медична система продовжує працювати, а Міністерство охорони здоров’я робить все можливе для того, щоб лікарні були всім забезпечені.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/za-tri-dni-vijni-rosijski-vijska-vbili-198-ukrainciv-poranennja-otrimali-1115-gromadjan-%e2%80%93-viktor-ljashko

Контакт-центр МОЗ приймає дзвінки та запити щодо критичних потреб

Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19 приймає дзвінки та запити щодо критичних потреб:

 • від медичних закладів – у лікарських засобах, виробах медичного призначення, у кисні, бронежилетах для екстреної допомоги чи інших потребах для термінового реагування;
 • від громадян – щодо проблемних питань із забезпеченням інсулінами чи іншими лікарськими засобами в аптечних закладах.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kontakt-centr-moz-0-800-60-20-19-prijmae-dzvinki-ta-zapiti-schodo-kritichnih-potreb

МОЗ та Червоний Хрест відкривають рахунок для допомоги медикам

Третій день Україна у повномасштабній війні за незалежність.

Україна вистояла й успішно відбиває атаки ворога. Але тривають важкі бої у багатьох містах і районах нашої держави. Але ми знаємо, що ми захищаємо свою рідну землю, своїх батьків і майбутнє дітей. Збройні сили України з всенародною підтримкою чинять героїчний спротив агресії Росії.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-ta-chervonij-hrest-vidkrivajut-rahunok-dlja-dopomogi-medikam

Медики-іноземці можуть ставати до роботи в українських лікарнях

До роботи в українських закладах охорони здоров’я на період дії воєнного стану можна залучати медиків-іноземців. Відповідний наказ підписав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Відповідно до наказу керівники закладів охорони здоров’я можуть допускати у добровільному порядку до надання допомоги постраждалим, які надходять до закладів охорони здоров’я, лікарів та інших медичних працівників-іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, за умови наявності в них документів, що підтверджують відповідну освіту та професійну кваліфікацію.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/mediki-inozemci-mozhut-stavati-do-roboti-v-ukrainskih-likarnjah

Рекомендації з психологічної допомоги

Алгоритм надання першої психологічної допомоги, який складається з п’яти кроків, під умовною назвою «5В». Це означає: «Впізнати – Визнати – Відреагувати – Відскерувати –  Відстежити».

Крок перший «Впізнати». Помітити та впізнати ознаки розладу, підійти до людини, висловити занепокоєння, запропонувати розмову. Оберіть час і місце, де б вам не заважали провести розмову. Пропозиція поговорити, коли навколо багато людей, – не найкраща ідея. Знайдіть місце, де ви перебуватимете сам на сам, і лише тоді проведіть діалог…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-z-psihologichnoi-dopomogi

Запрошуємо наших іноземних колег до роботи в медичних закладах у цей непростий час

З початку відкритого широкомасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, військами країни-загарбника завдано шкоди цивільному населенню, інфраструктурі, закладам освіти, іншим об’єктам. Загарбники не гребують нічим, стріляючи по медичних закладах, бригадах екстреної медичної допомоги.

З кожним днем все більше дорослих та дітей потребують медичної допомоги. Військові на передовій потребують невідкладної медичної допомоги.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/zaproshuemo-nashih-inozemnih-koleg-do-roboti-v-medichnih-zakladah-u-cej-neprostij-chas

Віктор Ляшко: Я закликаю ВООЗ припинити співпрацю з Росією

«Сьогодні звертаюсь до міжнародних партнерів, організацій, покликанням яких є захист мирного часу, здоров’я та гуманітарного благополуччя всього світу.

Тих, хто багато років підтримував Україну та на поради яких орієнтуються наші медичні працівники та пацієнти – Всесвітня організація охорони здоров’я», – звернувся Віктор Ляшко.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-ja-zaklikaju-vooz-pripiniti-spivpracju-z-rosieju

Інструкція з екстреної профілактики правця

У період воєнного стану надзвичайно актуальними є питання збереження здоров’я військовослужбовців та профілактики серед них інфекційних хвороб, зокрема правця. Водночас є великий ризик захворювання на правець і серед цивільного населення.

Екстрена профілактика правця показана у разі…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/instrukcija-z-ekstrenoi-profilaktiki-pravcja

Алгоритм дій у разі пошкоджень мережі стосовно виписування та погашення електронних рецептів на «Доступні ліки» та інсулін

 1. Якщо лікар виписав е-рецепт і пацієнт отримав номер або код рецепта, але аптека немає доступу до ЕСОЗ: пацієнт пред’являє номер та код рецепту;
  1. аптека обліковує рецепт в паперовій формі (фіксує в паперовому реєстрі номер та код рецепту) та видає лікарський засіб пацієнту;
  2. за наявності доступу до ЕСОЗ аптека вносить відповідні дані про відпуск лікарського засобу;
  3. за відсутності такого доступу аптека готує та подає до НСЗУ зведений звіт (1-го та 14-го числа місяця), за формою, встановленою НСЗУ.
 2. Якщо лікар не має доступу до ЕСОЗ:
  1. лікар виписує рецепт у паперовій формі…

Читайте більше: https://www.facebook.com/nszu.ukr/posts/259064629744156

Зважаючи на введення воєнного стану в Україні сьогодні Уряд прийняв зміни до Постанов КМУ №410 та №1440

Прийняті зміни забезпечать безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуацій.

 1. Зокрема, зміни до Постанови КМУ №410 передбачають наступне:
  1. для надавачів, які розташовані на території дії воєнного стану, розрахунок фактичної вартості медичних послуг на місяць по всіх пакетах послуг визначається відповідно до Програми медичних гарантій. А положення договорів щодо внесення електронних даних в ЕСОЗ не застосовується.
 2. Зміни до Постанови КМУ №1440 передбачають, що…

Читайте більше: https://www.facebook.com/photo/?fbid=259182106399075&set=a.230941922556427

Медичне сортування при масовому надходженні постраждалих

Просимо ознайомитися та розповсюдити серед ваших колег Наказ МОЗ №368 від 24 лютого 2022 року про Затвердження стандарту екстреної медичної допомоги «Медичне сортування при масовому надходженні постраждалих на ранньому госпітальному етапі».

Читайте більше: https://blog.h24.ua/uk/voyennyj-stan-v-ukrayini-moz-zatverdyv-standarty-medychnogo-sortuvannya/

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту продовжать щонайменше на два тижні – Ігор Кузін

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря, продовжать щонайменше на два тижні.

Перший етап кампанії розпочався 1 лютого цього року. Упродовж трьох тижнів планували щепити 144 тисяч дітей. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kampaniju-zi-scheplennja-proti-poliomielitu-prodovzhat-schonajmenshe-na-dva-tizhni-%e2%80%93-igor-kuzin

Роз’яснення: про зміни до ліцензійних умов з медичної практики та внесення даних до ЕСОЗ

В електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) розмежовано право користувачів на внесення та перегляд інформації у центральній базі даних системи, а також – на введення змін та доповнень до неї. Окрім того, в ЕСОЗ можна відстежити кожну дію користувача.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/roz%e2%80%99jasnennja-pro-zmini-do-licenzijnih-umov-z-medichnoi-praktiki-ta-vnesennja-danih-do-esoz-

Медична допомога при інсульті: що гарантується безоплатно

У закладах, законтрактованих НСЗУ на лікування інсультів, безоплатними для пацієнтів є повний перелік необхідних медичних послуг: від діагностики за допомогою КТ та МРТ до реабілітації.
Серцево-судинні захворювання є причиною двох третин (67%) смертей в Україні. Тому їх лікування є пріоритетом Програми медичних гарантій. До цих хвороб належить і інсульт – небезпечне порушення мозкового кровообігу. У 2022 році НСЗУ платить за допомогу при інсульті за підвищеним тарифом. Цей тариф залежить від обсягу наданої допомоги…

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/medichna-dopomoga-pri-insulti-shcho-garantuyetsya-bezoplatno-704

Безоплатна неонатальна допомога: що гарантується новонародженим

Діти, народжені хворими або передчасно, потребують високоспеціалізованої допомоги. У межах Програми медичних гарантій така допомога гарантується їм безоплатно і в повному обсязі.
У 2022 році серед пріоритетів Програми медичних гарантій залишається медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках. Така допомога необхідна дітям, які народилися передчасно чи зі складною неонатальною патологією.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/bezoplatna-neonatalna-dopomoga-shcho-garantuyetsya-novonarod-705

Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати в приватних лікарнях?

Завдяки Програмі медичних гарантій українці можуть укладати декларацію з сімейним лікарем, консультуватись у вузьких спеціалістів, проходити обстеження на раннє виявлення новоутворень та отримувати інші медичні послуги у приватних лікарнях.
Безоплатна медична допомога надається тільки тими приватними центрами та лікарями-ФОП, які  уклали договори з НСЗУ.

Обсяг допомоги, яку можна отримати безоплатно, залежить від пакету, за яким заклад підписав контракт із Національною службою здоров’я.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/yaku-bezoplatnu-medichnu-dopomogu-mozhna-otrimati-v-privatni-706

Вакцина від поліомієліту. ІПВ чи ОПВ – що обрати?

Обидві вакцини формують імунітет до поліомієліту. Проте вони мають різний механізм дії, а тому про вибір однієї з них, як правило, не йдеться. Тип вакцини має визначати лікар відповідно до нормативно-правових актів.

ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи і захищає від невиліковного паралічу. ОПВ формує імунітет у кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/vakcina-vid-poliomielitu-ipv-chi-opv-%e2%80%93-scho-obrati

Ірина Микичак: МОЗ робить важливі кроки для розширення послуг з охорони психічного здоров’я молоді

При Міністерстві охорони здоров’я України утворять консультативну молодіжну групу, яка визначатиме потреби та інтереси молоді й підлітків для подальшої реалізації програм у сфері охорони здоров’я. Про це говорили під час діалогу за участі першої леді України Олени Зеленської, міністра соціальної політики України Марини Лазебної, заступниці міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак, учасників молодіжного руху «Teenergizer», представників молоді та міжнародних партнерів.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/irina-mikichak-moz-robit-vazhlivi-kroki-dlja-rozshirennja-poslug-z-ohoroni-psihichnogo-zdorov%e2%80%99ja-molodi

Ігор Кузін: Наявність супутніх хвороб не є протипоказанням до вакцинації – це найбільший міф

Супутні хвороби не є протипоказанням до вакцинації – це найбільший міф, який впливає на ухвалення рішення щодо щеплення. Про це наголосив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін на брифінгу.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/igor-kuzin-najavnist-suputnih-hvorob-ne-e-protipokazannjam-do-vakcinacii-%e2%80%93-ce-najbilshij-mif

Вперше за останні 6 тижнів кількість виписаних за 7 днів вища за кількість госпіталізованих із COVID-19 – Віктор Ляшко

Кількість нових хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 за минулий тиждень зменшилася на 43 616 випадків, або на 19%, та становить 191 640 випадків. Про це заявив на ранковому брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що за шостий тиждень 2022 року число нових щотижневих випадків COVID-19 знизилось на 19%, якщо порівнювати з тижнем до того.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/vpershe-za-ostanni-6-tizhniv-kilkist-vipisanih-za-7-dniv-vischa-za-kilkist-gospitalizovanih-iz-covid-19—viktor-ljashko-

Правоохоронці викрили групу осіб, що розповсюджувала контрафактні ліки

Зловмисники налагодили незаконний збут лікарських засобів іноземного виробництва, продаж яких недозволений на території України. Препарати збували через Інтернет, а їх вартість коливалася від 1 000 до 40 000 гривень. Щомісяця такий «бізнес» приносив їм близько мільйона гривень прибутку.

Департамент боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України виявив низку сайтів, на яких невідомі пропонували придбати лікарські засоби іноземного виробництва, не допущені до продажу на території України.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/pravoohoronci-vikrili-grupu-osib-scho-rozpovsjudzhuvala-kontrafaktni-liki

Безбар’єрність в дії: Славутська міська лікарня на Хмельниччині стала доступною для маломобільних груп населення

У Славутській міській лікарні з’явилося сучасне приймальне відділення, яке щорічно може приймати близько 20 тисяч пацієнтів.

Тут облаштували лабораторію, кабінети комп’ютерної томографії та ультразвукової діагностики – тож лікарі отримали можливість проводити оперативну сучасну діагностику пацієнтів у разі невідкладних станів. За кошти державного бюджету для відділення закуплено комп’ютерний томограф Siemens та апарат УЗД загальною вартістю понад 14 млн грн.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/bezbar%e2%80%99ernist-v-dii-slavutska-miska-likarnja-na-hmelnichchini-stala-dostupnoju-dlja-malomobilnih-grup-naselennja-

Олексій Яременко: МОЗ окремо розглядає кожну скаргу від медиків, яка надходить на гарячу лінію

Лікарі та медичні сестри, яких намагаються примусово перевести на неповну ставку, мають неодмінно повідомляти органи з контролю про порушення своїх трудових прав. Зокрема, мова йде про випадки, коли керівники лікарень, аби не виплачувати нову заробітну плату медпрацівникам, суто формально переводять їх на неповний робочий день.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/oleksij-jaremenko-moz-okremo-rozgljadae-kozhnu-skargu-vid-medikiv-jaka-nadhodit-na-garjachu-liniju

ЄС рекомендує дозволити в’їзд туристам, щепленим будь-якою схваленою ВООЗ вакциною

Рада ЄС рекомендує країнам Євросоюзу з 1 березня 2022 року дозволити в’їзд туристам, які вакциновані будь-якою з вакцин, дозволених до використання ВООЗ, а відповідно всіх, які наразі доступні  в Україні.

«Держави-члени мають зняти тимчасові обмеження на несуттєві поїздки для осіб, щеплених вакцинами, схваленими ЄС або ВООЗ, якщо вони отримали останню дозу базового курсу не менше ніж за 14 днів та не більше ніж за 270 днів до в’їзду, або якщо вони отримали бустерну дозу», – йдеться в рекомендаціях Ради ЄС, опублікованих на її сайті.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/es-rekomendue-dozvoliti-vizd-turistam-scheplenim-bud-jakoju-shvalenoju-vooz-vakcinoju-

Уряд ухвалив зміни до постанови щодо використання електронного підпису на захищеному носії

Обов’язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні відтермінували до 31 березня. 23 лютого Уряд ухвалив відповідну постанову.

У 2020 році використання електронного підпису в окремих випадках, коли вимагається кваліфікований, було впроваджено в межах експериментального проєкту, а обов’язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 5 березня цього року.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-uhvaliv-zmini-do-postanovi-schodo-vikoristannja-elektronnogo-pidpisu-na-zahischenomu-nosii

Кабмін дав старт роботі біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій»

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови, яка визначає порядок використання коштів, передбачених для створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій». Відповідне рішення ухвалили під час засідання Уряду 23 лютого.

200 млн буде спрямовано на здійснення наступних етапів проєктування та початок будівництва адміністративно-лабораторного комплексу біокластеру вже цього року.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kabmin-dav-start-roboti-bioklasteru-biologichna-bezpeka-ta-rozvitok-biotehnologichnih-tehnologij

Кабмін спростив перетин кордону для українців, які повертаються додому

Кабінет Міністрів України скасував вимогу щодо обов’язкової самоізоляції та встановлення додатку «Вдома» або обсервації для українців, які повернулись з-за кордону та не мають документа про щеплення, негативного тесту на COVID-19 чи довідки про одужання. Відповідні зміни до постанови КМУ №1236 ухвалили під час засідання Уряду 23 лютого.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kabmin-sprostiv-peretin-kordonu-dlja-ukrainciv-jaki-povertajutsja-dodomu

Мобільні бригади вакцинації відвідають 7 західних областей України

МОЗ, ЦГЗ, «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Фундації «Кока-Кола» запустили проєкт зі щеплення від COVID-19 літніх мешканців віддалених населених пунктів.

Для реалізації цього проєкту мобільні бригади вакцинації працюватимуть у семи західних областях України – Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Чернівецькій. Увага буде сконцентрована на населених пунктах, де показники охоплення вакцинацією серед людей у віці 60+ найнижчі.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/mobilni-brigadi-vakcinacii-vidvidayut-7-zakhidnikh-oblastey-ukraini

Рейтинг:
(Поки оцінок немає)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.