Дайджест новин 28.02 – 06.03.2022

Змiст

Роз’яснення МОЗ: заклади охорони здоров’я можуть проводити закупівлі за переговорною процедурою, без тендеру чи договору про спрощені закупівлі

У зв’язку із широкомасштабним вторгненням в Україну збройних сил Російської Федерації керівники закладів охорони здоров’я в період воєнного стану можуть здійснювати  закупівлі за переговорною процедурою, якщо предметом закупівлі є:

  • медичні товари, зокрема лікарські засоби, імунобіологічні препарати (наприклад, анатоксини, сироватки, вакцини тощо)…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/roz%e2%80%99jasnennja-moz-zakladi-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-mozhut-provoditi-zakupivli-za-peregovornoju-proceduroju-bez-tenderu-chi-dogovoru-pro-sproscheni-zakupivli

МОЗ запустив криптогаманці для збору допомоги медикам

Є багато охочих надати ресурсну підтримку українській медичній системі, зробивши внесок криптовалютою. Для цього в МОЗ запустили спеціальні гаманці.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-zapustiv-kriptogamanci-dlja-zboru-dopomogi-medikam

Центри крові переходять до фази «утримання запасів» і заготовлятимуть переважно кров з негативним резус-фактором

За інформацією спеціалізованої державної установи «Український центр трансплант-координації», наразі, завдяки спільним зусиллям наших громадян та медиків, в короткий термін сформовано запаси компонентів крові, які нині повністю забезпечують потреби з урахуванням поточної ситуації.

З 28 лютого центри крові переведені до фази «утримання запасів» і заготовлятимуть кров переважно з негативним резус-фактором.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/centri-krovi-perehodjat-do-fazi-utrimannja-zapasiv-i-zagotovljatimut-perevazhno-krov-z-negativnim-rezus-faktorom-

Віктор Ляшко – російським медикам: Засудіть війну відкрито!

Міністр охорони здоров’я України звернувся до медичних працівників та представників медичної науки, які проживають та працюють в Російській Федерації.

Як лікар до лікарів, як Міністр охорони здоров’я України звертаюсь до вас. Звертаюсь не з проханням, а з чітким посланням!..

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-%e2%80%93-rosijskim-medikam-zasudit-vijnu-vidkrito

В Україну надійшла гуманітарна допомога з Варшави

До Києва надійшла гуманітарна допомога з Польщі: медикаменти, засоби гігієни, вода та продукти харчування, зокрема…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukrainu-nadijshla-gumanitarna-dopomoga-z-varshavi

Володимир Зеленський: «Подвиг український лікарів – це приклад найвищої моральної сили»

Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу звернувся до українських громадян та наголосив, що сьогоднішній удар ракетою по Харкову це удар по свободі та волі українського суверенітету, і ми маємо його боронити.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/volodimir-zelenskij-podvig-ukrainskij-likariv—ce-priklad-najvischoi-moralnoi-sili-

Важливо! Список аптек, в яких є інсулін

Міністерство охорони здоров’я України публікує список аптек, де на сьогодні є інсулін.

МОЗ продовжує роботу над забезпеченням лікарськими засобами українців в умовах війни з РФ. Зараз питання номер один – це логістика, яку доводиться відстежувати та опрацьовувати майже щогодини.

Список аптек буде оновлюватися та поповнюватися. Його можна знайти за посиланням – https://bit.ly/apteky_insul

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ministerstvo-ohoroni-zdorovja-ukraini-publikue-spisok-aptek-v-ukraini-de-na-sogodni-e-insulin

Наші медики отримали 52 нові карети швидкої допомоги

Міністерство охорони здоров’я передало на Центри екстреної медичної допомоги партію нових автомобілів швидкої допомоги. Це чергове підсилення нашої медичної системи в умовах терористичних дій, які розгорнула Росія на території нашої країни. Від яких, наголошуємо, страждають не лише військовослужбовці, але й мирне населення.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/nashi-mediki-otrimali-52-novi-kareti-shvidkoi-dopomogi

Спрощено процедуру видачі рецептів на ліки за програмою «Доступні ліки» та медичного свідоцтва про народження

У  зв’язку із введенням воєнного стану на території України та для того, щоб українці могли отримати життєво важливі ліки та послуги під час воєнних дій, Міністерство охорони здоров’я спростило процедуру видачі рецептів на ліки, які можна отримати безоплатно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки», а також реєстрацію новонароджених.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/sproscheno-proceduru-vidachi-receptiv-na-liki-za-programoju-dostupni-liki-ta-medichnogo-svidoctva-pro-narodzhennja

МОЗ забезпечує критичні та необхідні потреби медичних закладів

Міністерство охорони здоров’я продовжує  координувати забезпечення медичних закладів в регіонах критичними та необхідними потребами. У медзаклади доставляються лікарські засоби, вироби медичного призначення, кисень тощо.

Так, за останні дні медичні заклади в терміновому порядку отримали…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-zabezpechue-kritichni-ta-neobhidni-potrebi-medichnih-zakladiv

Майже мільярд гривень виплачено центрам екстреної медичної допомоги за березень

Національна служба здоров’я України виплатила 25 центрам екстреної медичної допомоги 946 756 389 грн за готовність надавати медичну допомогу у березні.

Найбільше коштів отримали наступні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/majzhe-miljard-griven-viplacheno-centram-ekstrenoi-medichnoi-dopomogi-za-berezen-

Україна закликає Червоний Хрест сприяти створенню зеленого коридору в регіонах, які потребують допомоги

За словами Тетяни Ломакіної, дії щодо організації такого коридору вимагають невідкладності. Кожна хвилина коливань та роздумів – це життя людей:

«Українська сторона готова забезпечити вивіз людей, доставку гуманітарних вантажів, українські збройні сили гарантують безпечне проходження коридору і ми чекаємо на нього від російської сторони».

Основне завдання – створити умови для евакуації людей і доставки гуманітарних вантажів по всій території України.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ukraina-zaklikae-chervonij-hrest-sprijati-stvorennju-zelenogo-koridoru-v-regionah-jaki-potrebujut-dopomogi

Де зараз можна знайти потрібні ліки?

В Україні через російську агресію постраждало багато логістичних структур. Стабільна робота аптечних та фармацевтичних закладів для населення не стала виключенням.

Проте сьогодні продовжує працювати та надавати якомога точну інформацію про наявність медикаментів ресурс Tabletki.ua: https://tabletki.ua/uk/

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/de-zaraz-mozhna-znajti-potribni-liki

Як онкопацієнти можуть отримати допомогу під час війни

Рекомендуємо пацієнтам, які потребують тривалого спеціалізованого лікування, звертатись за допомогою в заклади охорони здоров’я, що розташовані в регіонах, де не відбувається активних бойових дій.

Європейські країни висловили готовність безоплатно надати необхідну допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Для отримання детальної інформації та практичних порад радимо звернутись до представників благодійних та громадських об’єднань «Inspiration family» та «Афіна. Жінки проти раку».

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/jak-onkopacienti-mozhut-otrimati-dopomogu-chas-vijni

Радіаційний фон в Україні – на нормальному рівні

За даними Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, станом на 7:00 радіаційний фон на території Запорізької області лишається без змін. За результатами планових моніторингових досліджень, радіаційний фон не несе загрози життю та здоров’ю населення.

Встановлено, що радіаційний гамма фон є таким, який не перевищує властивий для цієї території природний фон…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/radiacijnij-fon-v-ukraini-%e2%80%93-na-normalnomu-rivni

Понад два мільярди гривень виплатила НСЗУ медичним закладам за березень

Спеціалізовані медичні заклади отримали 1,9 млрд грн виплат за березень від Національної служби здоров’я.

Загалом виплати отримали 595 надавачів медичних послуг по всій країні, в тому числі і приватні заклади. З них 338 закладів отримали оплату за березень. Серед них – онкологічні диспансери, перинатальні центри, міські, районні та обласні лікарні.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ponad-dva-miljardi-griven-viplatila-nszu-medichnim-zakladam-za-berezen

МОЗ спростило реєстрацію новонароджених на період воєнного стану

Міністерством охорони здоров’я затверджено наказ «Щодо забезпечення реєстрації новонароджених в умовах воєнного стану». Ухвалене рішення дозволяє зареєструвати народження дитини у випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров‘я.

У такому разі документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-sprostilo-reestraciju-novonarodzhenih-na-period-voennogo-stanu-

МОЗ, МЗУ та партнери працюють над забезпеченням медзакладів гуманітарною допомогою

Міністерство охорони здоров’я та ДП «Медзакупівлі України» разом з державними органами і волонтерами координує питання надання гуманітарної допомоги, зокрема товарів медичного призначення, для українців.

Наразі допомога надається двома шляхами:

  • допомога власне медичними засобами;
  • фінансова допомога.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-mzu-ta-partneri-pracjujut-nad-zabezpechennjam-medzakladiv-gumanitarnoju-dopomogoju

Медичні товариства з усього світу висловлюють підтримку Україні

Світова медична спільнота висловлює підтримку українським медикам. Протягом останнього часу на адресу Національного університету охорони здоров’я ім. П. Л. Шупика надійшла низка листів підтримки та пропозиції допомоги. Зокрема, свою підтримку задекларували представники Світової медичної асоціації, Постійного комітету лікарів Європи, Європейського товариства дитячої нефрології, Каролінського інституту, групи NOWY SZPITAL в Костшині над Одрою та інші організації…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/medichni-tovaristva-z-usogo-svitu-vislovljujut-pidtrimku-ukraini

Навіть під час війни Україна не може зовсім відмовитися від рецептів на деякі препарати

Навіть в умовах військової агресії Російської Федерації проти України, ми не можемо повністю відмовитися від використання рецептів на деякі види лікарських засобів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зокрема, вимога відпускати з рецептом лікаря буде стосуватися лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та виписуються на  рецептурних бланках форми № 3, комбіновані лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйні та сильнодіючі лікарських засобів.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/navit-pid-chas-vijni-ukraina-ne-mozhe-zovsim-vidmovitisja-vid-receptiv-na-dejaki-preparati

Як дізнатися, в яких аптеках є інсулін

Разом із Держлікслужбою міністерство сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін. Важливо: список оновлюється та поповнюється. Але перед тим, як іти до аптеки, радимо подзвонити туди та уточнити наявність ліків.

Аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/jak-diznatisja-v-jakih-aptekah-e-insulin

МОЗ продовжує працювати в умовах війни

Попри терористичні дії Російської Федерації на території нашої держави Міністерство охорони здоров’я України продовжує працювати для збереження безперебійної роботи медичної системи.

Так, за добу поза іншим було зроблено…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-prodovzhue-pracjuvati-v-umovah-vijni

За 11 днів війни Урядом України було зібрано та розвезено понад 400 тонн медикаментів

Уряд та МОЗ продовжує забезпечувати лікарні необхідними медикаментами. З початку війни до закладів охорони здоров’я у різні куточки України вже доставлено понад 400 тонн медикаментів та медичних засобів на загальну суму понад 6,5 мільйонів доларів.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/za-11-dniv-vijni-urjadom-ukraini-bulo-zibrano-ta-rozvezeno-ponad-400-tonn-medikamentiv

Спростовуємо російські фейки про «військово-біологічні програми»

Вкотре наголошуємо, що на території України немає «американських лабораторій». Усі лабораторні спроможності, які існують в Україні, виконують єдину загальну мету – індикація та ідентифікація збудників інфекційних хвороб, що мають значний епідемічний потенціал та/або міжнародне значення та підпадають під регуляцію міжнародних медико-санітарних правил.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/sprostovuemo-rosijski-fejki-pro-vijskovo-biologichni-programi

Інструкція з екстреної профілактики правця

У період воєнного стану надзвичайно актуальними є питання збереження здоров’я військовослужбовців і профілактики серед них інфекційних хвороб, зокрема правця. Водночас є великий ризик захворювання на правець і серед цивільного населення.

Екстрена профілактика правця показана у разі…

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/instrukciya-z-ekstrenoi-profilaktiki-pravcya

Профілактика отруєнь під час воєнного стану

Женевська конвенція передбачає дотримання права людини до доступ до харчування під час військового конфлікту або окупації. Заборонено використовувати голод, як метод війни.

Дотримання п’яти простих правил можуть врятувати цивільне та військове населення від харчових отруєнь…

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/profilaktika-otruen-pid-chas-voennogo-stanu

Правила поведінки в укритті

Центр громадського здоров’я нагадує правила поведінки під час перебування в укриттях.

Слідувати до найближчого укриття необхідно після оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою сирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення, сповіщень на мобільних додатках тощо). Повідомте про сигнал рідних, сусідів, колег по роботі. Допоможіть дітям і людям старшого віку під час руху. Покидаючи своє помешкання вимкніть електроживлення, перекрийте газ і воду…

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/pravila-povedinki-v-ukritti

Чому вживати алкоголь під час війни погана ідея

У низці регіонів України введена заборона на продаж алкогольних напоїв на період дії воєнного стану. Це має свої причини, і одна із них – вплив алкоголю на те, як ми мислимо і як ми реагуємо на небезпеку.

Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Найбільший вплив алкоголю відбувається на мозок, що впливає на те, як ви думаєте, відчуваєте й поводитеся.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/chomu-vzhivati-alkogol-pid-chas-viyni-pogana-ideya

Що робити у разі радіаційної аварії?

Радіаційна аварія – це порушення правил безпечної експлуатації ядерно-енергетичної установки, обладнання або пристрою, при якому відбувся вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі їх безпечної експлуатації, що призводить до опромінення населення та забруднення навколишнього середовища. Основними вражаючими факторами таких аварій є радіаційний вплив та радіоактивне забруднення. Аварії можуть супроводжуватися вибухами та пожежами.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/scho-robiti-u-razi-radiaciynoi-avarii

Що робити у разі хімічної небезпеки?

Хімічна аварія – це порушення технологічних процесів на виробництві, пошкодження трубопроводів, ємностей, сховищ, транспортних засобів при здійсненні перевезень і т.п., що призводять до викиду або протоки аварійно-хімічно небезпечних речовин (АХНВ) в атмосферу в кількостях, що становлять небезпеку масового ураження людей та тварин.

Важливо слідувати вказівкам місцевої влади та ДСНС. Тож одразу ж після оголошення тривоги внаслідок надзвичайної ситуації відкрийте офіційні повідомлення установ та виконуйте те, що вказано в їхніх алгоритмах.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/scho-robiti-u-razi-khimichnoi-nebezpeki

Попередження гострих кишкових інфекційних хвороб серед населення, пов’язаних з водним фактором

В зв’язку з можливістю відключення систем централізованого водопостачання для уникнення дефіциту питної води, місцеві органи влади разом з підприємствами, установами, організаціями зобов’язані вжити невідкладних заходів щодо створення стратегічного запасу питної води гарантованої якості на відповідній території…

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/poperedzhennya-gostrikh-kishkovikh-infekciynikh-khvorob-sered-naselennya-povyazanikh-z-vodnim

Грудне вигодовування в умовах війни

Грудне вигодовування є одним із найкращих способів, яким мама може турбуватися про свого малюка. Воно дарує не тільки їжу, захист від інфекційних хвороб, але й емоційне заспокоєння, яке зараз дуже важливе для вас обох.

Спонукаємо всіх матусь, які годують грудьми:

попросити оточуючих розуміння, щоб ви могли створити спокійне середовище, аби погодувати свого малюка чи за потреби зцідити молоко;

не соромитися попросити додаткову порцію їжі чи води.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/grudne-vigodovuvannya-v-umovakh-viyni

Профілактика стоматологічних захворювань

У зв’язку із обмеженим доступом до стоматологічної допомоги населення у різних регіонах України в період воєнного стану та бойових дій з боку РФ, важливо профілактувати та попереджати розвиток стоматологічних захворювань.

Щоб робити, щоб уникнути стоматологічних захворювань?..

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/profilaktika-stomatologichnikh-zakhvoryuvan

Як отримати антиретровірусну терапію за кордоном

З метою отримання антиретровірусної терапії та іншої медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, які опинилися за кордоном через військову агресію РФ, співтовариство лікарів, які залучені до надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, ECEE (Euroguidelines in Central and Eastern Europe) Network Group запровадили ініціативу «АРТ українцям за кордоном».

Актуальний перелік країн та клінік, в яких можна отримати АРТ, ви можете знайти за посиланням: https://www.eceenetwork.com/patients

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/yak-otrimati-antiretrovirusnu-terapiyu-za-kordonom

Завчасна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я!

Відповідно до Наказу МОЗ №408 від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії», йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду. Важливо слідувати вказівкам Центру громадського здоров’я та місцевої влади та чекати на офіційні повідомлення на їхніх сторінках, а не розводити паніку. Завчасна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я!

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/zavchasna-yodna-profilaktika-shkidliva-dlya-vashogo-zdorovya

Як попередити гіпертонічний криз у воєнний час

Пацієнтам варто самостійно контролювати артеріальний тиск, що допоможе вчасно виявити його незначне зростання, виконувати рекомендації для боротьби  тривожністю та стресом, в разі необхідності — звернутись до лікаря по корекцію лікування та запобігти значній дестабілізації й розвитку гіпертонічного кризу.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/yak-poperediti-gipertonichniy-kriz-u-voenniy-chas

Поради батькам: дитина захворіла в екстремальних умовах

Які ознаки захворювання у дитини?

Лихоманка (підвищення температури тіла більше 38°С), сонливість, зниження апетиту, погане самопочуття, капризність, закладеність носа, слизові виділення з носа, біль у горлі, кашель.

Як лікувати?

Обов’язковим є тепле рясне пиття. Дитина повинна багато пити, для малюків на грудному вигодовуванні – рекомендуємо часте прикладання до грудей.

Яку температуру збивати?..

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/poradi-batkam-ditina-zakhvorila-v-ekstremalnikh-umovakh

Рейтинг:
(Поки оцінок немає)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.