Як у додатку «Дія» отримати сертифікат про одужання від COVID-19

У меню COVID-сертифікатів «Дія» пропонує згенерувати не лише сертифікат вакцинації, а й сертифікати про одужання або за результатом негативного ПЛР-тесту. Згенерувати сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби в додатку «Дія» пацієнт може не раніше, ніж на 15-ий день після підтвердження лікарем діагнозу і внесення даних до ЕСОЗ.

Сертифікат про одужання формуватиметься лише для тих, кому лікар поставив діагноз COVID-19 не більше, ніж 105 днів тому назад від моменту технічної можливості формувати даний сертифікат в додатку «Дія».

105 днів діляться на:

 • 1 день – внесення даних про захворювання на корона вірусну інфекцію в ЕСОЗ;
 • Протягом 15 днів пацієнт проходить лікування;
 • Протягом наступних 90 днів пацієнт може згенерувати сертифікат про одужання.

Термін сертифікату про одужання складатиме 90 днів від дати, коли він стане доступним для генерації в додатку «Дія». Відповідно до роз’яснень МОЗ, такий сертифікат отримати можна лише два рази на рік за наявності підтверджених та внесених лікарем даних про діагноз COVID-19 в електронну систему охорони здоров’я.

Що робити лікареві

Для того, щоб пацієнт зміг правильно згенерувати сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби, лікар, в свою чергу, повинен правильно внести інформацію в МІС.

Переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта. Біля короткої вибірки його даних натискаємо «Створити подію».

На екрані має відкритися сторінка «Перегляд події». Створюємо звичайну подію, заповнюючи всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Звертаємо увагу, що ви можете створити шаблон медичного запису для всіх пацієнтів, які мають підтверджений СOVID (за тією ж аналогією, як ми створювали шаблон для вакцинації).

Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення події. Також система автоматично відкриє чернетку медичного запису.

Переходимо в підрозділ «Записи». Натискаємо «Додати запис». Для прикладу, створюємо звичайний медичний запис. В полі «Епізод лікування» обираємо «Створити новий». Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою. Натискаємо «Зберегти зміни». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне оновлення запису.

Переходимо в підрозділ «Діагнози». Відповідно до методичних рекомендацій НСЗУ, основним діагнозом саме для первинки має бути R-81 «Пневмонія», а для вторинки – J12.8 «Інша вірусна пневмонія».

Заповнюємо всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Якщо в полі «Медичний стан» вже був раніше введений даний діагноз, обираємо зі списку. Якщо ж ні, то натискаємо «Додати стан».

В полі «Код та назва стану за ICPC-2» вводимо код нашого діагнозу. Якщо поставити навпроти діагнозу зірочку, то надалі він буде відображатися як пріоритетний із самого верху списку.

В полі «Код та назва стану за МКХ-10» за методичними рекомендаціями вводимо код U07.1 «2019-nCoV гостра респіраторна хвороба».

В полі «Клінічний статус» вказується:

 • Активний – під час лікування;
 • Вилікуваний – по завершенню епізоду;
 • Завершений – у випадку смерті пацієнта.

В полі «Статус достовірності» вказується:

 • Заключний – пацієнтам, які відповідають критеріям стандартів лікування коронавірусної хвороби;
 • Попередній – пацієнтам з підозрою на відповідне захворювання;
 • Спростований – для пацієнтів, діагноз чи стан яких не підтвердився на підставі додаткових досліджень чи спостережень.

Натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий медичний стан. Гортаємо сторінку вниз і натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий діагноз – це ми додали основний діагноз.

За методичними рекомендаціями від НСЗУ додаємо супутній діагноз. Для первинки – А77 «Вірусні захворювання». Натискаємо «Додати діагноз». В полі «Тип діагнозу» встановлюємо «супутній». Знову ж таки якщо в полі «Медичний стан» вже був раніше введений даний діагноз, обираємо зі списку. Якщо ж ні, то натискаємо «Додати стан». В полі «Код та назва стану за ICPC-2» вводимо код нашого діагнозу. Заповнюємо інші обов’язкові поля. Натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий медичний стан. Гортаємо сторінку вниз і натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий діагноз.

Підрозділи «Причини звернення» та «Дії» заповнюємо за загальними правилами.

Якщо пацієнту провели діагностику на виявлення саме коронавірусної інфекції, тобто, зробили ПЛР-тест, потрібно заповнити підрозділ «Спостереження». Це забезпечить можливість пацієнту згенерувати сертифікат в додатку.

Переходимо в підрозділ «Спостереження» і натискаємо «Додати спостереження». В полі «Код спостереження» вводимо код 94500-6 «Виявлення нуклеїнових кислот (РНК) SARS-CoV-2». Заповнюємо всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення спостереження. Натискаємо «Підписати запис».

Відеоінструкцію, як вносити дані про одужання від COVID в eHealth, дивіться з 27:20 хв вебінару.

Що робити пацієнтові

Проходимо авторизацію в додатку «Дія» зручним способом.

На головному екран натискаємо «Додати COVID-сертифікат» або в розділі «Послуги» обираємо «COVID-сертифікат» і натискаємо «Почати».

На екрані має з’явитися форма «Тип COVID-сертифікату». Серед типів сертифікатів ставимо галочку біля «Сертифікат про одужання». Також ставимо галочку навпроти «Внутрішній сертифікат».

Внизу екрану ставимо галочку навпроти фрази «Я ознайомився зі змістом заяви та надаю згоду на передачу даних про себе» і натискаємо «Отримати сертифікат». На екрані має з’явитися повідомлення з наступним текстом «Дякуємо, запит надіслано! Якщо Дія знайде дані про вас в реєстрах, за декілька хвилин сертифікати з’являться в Дії в розділі Документи».

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 4


 1. Василь Петрович

  Це повинен робити тільки сімейний лікар чи любий, наприкла до хірурга прийшов хворий на операцію з ПЛР тестом з лабораторії в якій йому не згенерували сертифікат у ДІЯ, а хворий просе це зробити,направляти його до сімейного лікаря? Чи самому це робити?  • Health24

   Це може зробити будь який лікар через МІС, який зареєстрований в eHealth та має КЕП. 2. Олена

  Для чого вказувати основний діагноз пневмонія, якщо пневмонія далеко не у всіх хворих на Ковід?  • Health24

   Це вимога НСЗУ. Про це повідомляється в листі від НСЗУ.