ЕРЛН, що це

ерлн

ЕРЛН – це Електронний реєстр листків непрацездатності, в якому формується та видається Електронний листок непрацездатності (ЕЛН) на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і реєструється за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності в Реєстрі електронних документів. Він є підставою для звільнення від роботи, оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У Законі України ,,Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” ЕРЛН визначається, як система накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності, що створюється як складова частина реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Формує та веде ЕРЛН Пенсійний фонд України (ПФУ). Крім того, він є володільцем даних, та відповідає за технічний стан реєстру. У разі виникнення помилок пов’язаних з ЕРЛН треба звертатися до ПФУ.

Отримати інформацію про електронний листок непрацездатності може:

  • страхувальник (роботодавець) — через електронний кабінет застрахованої особи та страхувальника на порталі послуг ПФУ (вкладка «Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності»). Страхувальник може отримувати інформацію з Реєстру щодо застрахованої особи (працівника) за період перебування з нею в трудових відносинах;
  • застрахована особа (працівник) — через свій електронний кабінет на вищезазначеному вебпорталі ПФУ.

Дані про ЕЛН доступні лише для зареєстрованих користувачів, які увійшли на вебпортал ПФУ за ЕЦП (електронний цифровий підпис).

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.