Як вносити дані в eHealth через МІС Health24 для формування COVID-сертифікатів

Змiст

Як сформувати та роздрукувати свідоцтво про вакцинацію в МІС Health24 – повторення

Переходимо в розділ «Пацієнти». У полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук».

Якщо пацієнт вперше звертається до вашого закладу, то його треба знайти в електронній базі охорони здоров’я. Вмикаємо перемикач «Пошук в системі eZdorovya». Після цього система скасує обов’язкові поля для пошуку синіми позначками щитка (офіційний логотип НСЗУ). Заповнюємо обов’язкові поля і натискаємо «Пошук».

Система підтягне за вказаними даними потрібного нам пацієнта. Для того, щоб роздрукувати СOVID-сертифікат, натискаємо на прізвище та ім’я пацієнта. На екрані має відкритися його медична карта. Переходимо в підрозділ «Імунізації».

У цьому розділі доступні для перегляду дані імунізації, яку проводили даному пацієнту. Натискаємо «Формувати свідоцтво». На екрані має відкритися сторінка «Дані для формування міжнародного свідоцтва про вакцинацію», на якій система підтягнула всю необхідну інформацію і переклала на англійську мову.

Звіряємо англійський переклад із закордонним паспортом пацієнта. Заповнюємо поле «Серія та номер документу». Як правило, це закордонний паспорт пацієнта, з яким пацієнт буде виїжджати за кордон.

Натискаємо «Додати імунізацію». На екрані має з’явитися форма для заповнення. В ній система підтягне наявні імунізації пацієнта. Ставимо галочки навпроти потрібних варіантів з імунізацією від СOVID-19 і натискаємо «Обрати». Після цього вся інформація автоматично з’явиться у вкладці «Вакцинації». Якщо потрібно змінити дані в будь-якому полі, натискаємо на нього і редагуємо.

Якщо вся інформація введена правильно, гортаємо сторінку вниз і в полі «Фон для друку» обираємо «Білий». Натискаємо «Друкувати». На поточній сторінці відкриється СOVID-сертифікат готовий до друку.

Як переглянути інформацію про введені вакцини від коронавірусної хвороби іншим лікарем в МІС Health24

Переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта.

Натискаємо на прізвище та ім’я пацієнта або «Перейти в мед. карту». На екрані має відкритися його медична карта.

Якщо пацієнт має підписану з вами декларацію,  то в вас вже буде доступ до всіх медичних даних пацієнта, в тому числі, до даних про проведену вакцинацію. Якщо цей пацієнт не має з вами узгодженої декларації або ви лікар вторинки, то ви можете отримати доступ до даних пацієнта в підрозділі «Зведена інформація».

Переходимо в підрозділ «Зведена інформація». В ньому мають відображатися всі епізоди лікування. Ставимо галочки навпроти потрібних нам або натискаємо «Доступ до медичних даних». Натискаємо «Отримати доступ до медичних даних». Після цього пацієнту має прийти СМС-повідомлення з 4-значним кодом. На екрані має з’явитися форма підтвердження поточного методу автентифікації пацієнта. Вводимо код у відповідне поле і натискаємо «Підтвердити».

Після цього в підрозділі «Імунізації» будуть відображатися дані про проведені вакцинації. Натискаючи на будь-яку з них, ми побачимо додаткову інформацію щодо кожної: коли і ким була зроблена вакцинація, номер медичного запису, протоколи тощо.

Якщо лікар, який проводив вакцинацію, бажає відкоригувати запис про вакцинацію, йому потрібно видалити цей підписаний медичний запис. Натискаємо на номер медичного запису (синього кольору), переходимо безпосередньо в сам запис і скасовуємо його. Після цього створюємо новий правильний медичний запис і підписуємо його.

Внесення даних про вакцинацію від коронавірусної хвороби в МІС Health24 та використання шаблону медичного запису для цього – повторення

Акцентуємо увагу саме на використанні шаблону медичного запису для внесення даних про вакцинацію або імунізацію.

Переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта. Біля короткої вибірки його даних натискаємо «Створити подію». На екрані має відкритися сторінка «Перегляд події».  Створюємо звичайну подію. Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення події. Також система автоматично відкриє чернетку медичного запису.

Переходимо в підрозділ «Записи». Натискаємо «Додати запис». Для прикладу, створюємо звичайний медичний запис. В полі «Епізод лікування» обираємо «Створити новий». Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою. Натискаємо «Зберегти зміни». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне оновлення запису.

Додаємо діагноз, причини звернення та дії. Цей запис нічим не відрізняється від всіх попередніх записів про вакцинацію.

Після заповнення підрозділу «Дії» переходимо в підрозділ «Імунізації». Натискаємо «Додати імунізацію». Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою, в тому числі і поля вкладки «Дані про вакцину». Зверніть увагу, в полі «Причини» з випадаючого списку обираємо «Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показниками».

При виборі виробника вакцини на екрані має з’явитися повідомлення «Заповнення протоколу імунізації» з наступним текстом: «Ви бажаєте автоматично перезаповнити протокол імунізації на підставі даних із довідника вакцин?». Натискаємо «Підтвердити». Вводимо інформацію в незаповнені обов’язкові поля. Натискаємо «Створити».

Повертаємося до заповнення імунізації. Майже всі поля у вкладці «Дані про вакцину» система заповнить автоматично. В полі «Частина тіла» обираємо потрібний варіант з випадаючого списку. Натискаємо «Створити» і «Підписати запис».

Тепер навіть перед підписанням у нас з’явиться кнопка «Додати шаблон мед. запису». Натискаємо на неї. В полі «Назва шаблону» вказуємо назву вакцини, номер партії і дози. Вмикаємо перемикач «Збереження з шаблоном Епізоду». Натискаємо «Створити шаблон». На екрані має з’явитися сповіщення успішне створення шаблону медичного запису.

Шаблон саме про цю імунізацію і номер партії вакцини буде збережений. Його можна буде використовувати в подальшому і для інших пацієнтів на початку створення нової події.

Нагадуємо, що згенерувати СOVID-сертифікат в додатку ДІЯ може лише сам пацієнт.

Внесення даних про вакцинацію від коронавірусної хвороби для військовослужбовців та друк свідоцтва про вакцинацію для них в МІС Health24

Наразі алгоритм внесення даних про вакцинацію від коронавірусної хвороби для військовослужбовців є таким же, як і для звичайних пацієнтів. Військовослужбовці часто проходять вакцинацію в своїх медико-санітарних частинах при військовій частині. Лікарі в медико-санітарних частинах поки не мають такого функціоналу в своїх програмах. Тому військовослужбовцям видається спеціальна довідка, в якій прописані всі дані про вакцинацію. Коли такий пацієнт звертається до вас з проханням внести цю інформацію до ЕСОЗ, ви можете внести її заднім числом методом з попереднього питання.

За поясненнями НСЗУ, тих бланків паперової документації, які отримують військовослужбовці після вакцинації в своїх військових частинах, достатньо для внутрішніх переміщень і транспортних перевезень на території України.

Якщо ж військовослужбовець має виїхати за кордон, тоді йому необхідний електронний сертифікат в додатку «ДІЯ» або роздрукована форма сертифікату з МІС. Звісно, для таких військовослужбовців потрібно згенерувати в МІС сертифікат про вакцинацію.

Алгоритм внесення даних про пацієнта з виявленою коронавірусною хворобою в МІС Health24

Для того, щоб пацієнт зміг правильно згенерувати сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби, лікар, в свою чергу, повинен правильно внести інформацію в МІС.

Переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта. Біля короткої вибірки його даних натискаємо «Створити подію».

На екрані має відкритися сторінка «Перегляд події». Створюємо звичайну подію, заповнюючи всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Звертаємо увагу, що ви можете створити шаблон медичного запису для всіх пацієнтів, які мають підтверджений СOVID (за тією ж аналогією, як ми створювали шаблон для вакцинації).

Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення події. Також система автоматично відкриє чернетку медичного запису.

Переходимо в підрозділ «Записи». Натискаємо «Додати запис». Для прикладу, створюємо звичайний медичний запис. В полі «Епізод лікування» обираємо «Створити новий». Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою. Натискаємо «Зберегти зміни». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне оновлення запису.

Переходимо в підрозділ «Діагнози». Відповідно до методичних рекомендацій НСЗУ, основним діагнозом саме для первинки має бути R-81 «Пневмонія», а для вторинки – J12.8 «Інша вірусна пневмонія».

Заповнюємо всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Якщо в полі «Медичний стан» вже був раніше введений даний діагноз, обираємо зі списку. Якщо ж ні, то натискаємо «Додати стан».

В полі «Код та назва стану за ICPC-2» вводимо код нашого діагнозу. Якщо поставити навпроти діагнозу зірочку, то надалі він буде відображатися як пріоритетний із самого верху списку.

В полі «Код та назва стану за МКХ-10» за методичними рекомендаціями вводимо код U07.1 «2019-nCoV гостра респіраторна хвороба».

В полі «Клінічний статус» вказується:

 • Активний – під час лікування;
 • Вилікуваний – по завершенню епізоду;
 • Завершений – у випадку смерті пацієнта.

В полі «Статус достовірності» вказується:

 • Заключний – пацієнтам, які відповідають критеріям стандартів лікування коронавірусної хвороби;
 • Попередній – пацієнтам з підозрою на відповідне захворювання;
 • Спростований – для пацієнтів, діагноз чи стан яких не підтвердився на підставі додаткових досліджень чи спостережень.

Натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий медичний стан. Гортаємо сторінку вниз і натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий діагноз. Це ми додали основний діагноз.

За методичними рекомендаціями від НСЗУ додаємо супутній діагноз. Для первинки – А77 «Вірусні захворювання». Натискаємо «Додати діагноз». В полі «Тип діагнозу» встановлюємо «супутній». Знову ж таки якщо в полі «Медичний стан» вже був раніше введений даний діагноз, обираємо зі списку. Якщо ж ні, то натискаємо «Додати стан». В полі «Код та назва стану за ICPC-2» вводимо код нашого діагнозу. Заповнюємо інші обов’язкові поля. Натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий медичний стан. Гортаємо сторінку вниз і натискаємо «Зберегти». На екрані має з’явитися сповіщення про те, що додано новий діагноз.

Підрозділи «Причини звернення» та «Дії» заповнюємо за загальними правилами.

Якщо пацієнту провели діагностику на виявлення саме коронавірусної інфекції, тобто, зробили ПЛР-тест, потрібно заповнити підрозділ «Спостереження». Це забезпечить можливість пацієнту згенерувати сертифікат в додатку.

Переходимо в підрозділ «Спостереження» і натискаємо «Додати спостереження». В полі «Код спостереження» вводимо код 94500-6 «Виявлення нуклеїнових кислот (РНК) SARS-CoV-2». Заповнюємо всі обов’язкові поля, позначені зірочкою. Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення спостереження. Натискаємо «Підписати запис».

Електронний сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби в додатку «ДІЯ»

Згенерувати сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби в додатку «ДІЯ» пацієнт може не раніше, ніж на 15-ий день після підтвердження лікарем діагнозу і внесення даних до ЕСОЗ.

Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, кому лікар поставив діагноз COVID-19 не більше, ніж 105 днів тому назад від моменту технічної можливості формувати даний сертифікат в додатку «ДІЯ».

105 днів діляться на:

 • 1 день – внесення даних про захворювання на корона вірусну інфекцію в ЕСОЗ;
 • Протягом 15 днів пацієнт проходить лікування;
 • Протягом наступних 90 днів пацієнт може згенерувати сертифікат про одужання.

Термін сертифікату про одужання складатиме 90 днів від дати, коли він стане доступним для генерації в додатку «ДІЯ». Відповідно до роз’яснень МОЗ, такий сертифікат отримати можна лише два рази на рік за наявності підтверджених та внесених лікарем даних про діагноз COVID-19 в електронну систему охорони здоров’я.

Нагадування: формувати сертифікат про одужання в додатку «ДІЯ» може лише сам пацієнт.

Електронний сертифікат про негативний ПЛР-тест від коронавірусної хвороби в додатку «ДІЯ»

Наразі цей функціонал працює в режимі бета-тестування. НСЗУ повідомляє про те, що найближчим часом у пацієнтів з’явиться можливість формувати сертифікат про негативний або позитивний ПЛР-тест від коронавірусної хвороби в додатку «ДІЯ».

Для того, щоб пацієнт зміг правильно згенерувати такий сертифікат, лікар, в свою чергу, повинен правильно внести інформацію в МІС.

Як було сказано раніше, лікар первинної ланки створює подію, медичний запис, діагнози, причини звернення і спостереження (якщо пацієнту провели діагностику на виявлення саме коронавірусної інфекції, тобто, зробили ПЛР-тест).

Лікарі вторинної медичної ланки або лаборанти (якщо пацієнт прийшов здавати тест в лабораторію) також можуть внести дані про результат діагностики. Для цього переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта. Натискаємо на прізвище та ім’я пацієнта або «Перейти в мед. карту». На екрані має відкритися його медична карта.

Переходимо в підрозділ «Діагностичні звіти». Натискаємо «Створити діагностичний звіт». На екрані має відкритися сторінка створення діагностичного звіту. Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою. В полі «Послуга» вводимо код 94500-6 «Виявлення нуклеїнових кислот (РНК) SARS-CoV-2». Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення діагностичного звіту.

Гортаємо сторінку вниз і натискаємо «Додати спостереження». Заповнюємо обов’язкові поля, позначені зірочкою. Ставимо галочку навпроти поля «Період отримання показників». «Дата початку отримання показників» – це поточні дата і час внесення даних. Поле «Дата закінчення отримання показників» необхідно видалити. Для цього натискаємо на корзинку з боку від поля. Натискаємо «Створити». На екрані має з’явитися сповіщення про успішне створення спостереження.

Натискаємо «Підписати». Підписуємо КЕП. Після цього пацієнт може сформувати сертифікат про негативний або позитивний ПЛР-тест від коронавірусної хвороби в додатку «ДІЯ».

Форма – 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Переходимо в розділ «Пацієнти». В полі «Знайти пацієнта» вказуємо прізвище, ім’я і дату народження пацієнта (інші дані необов’язкові, наприклад, по-батькові, стать тощо). Натискаємо «Пошук». Система підтягне за вказаним даними потрібного нам пацієнта. Біля короткої вибірки його даних натискаємо «Створити подію». Далі створюємо пацієнтові повністю медичний запис і підписуємо його (як робили раніше). Після цього ми можемо сформувати форму 028-1/о.

Переходимо в розділ «Журнали». Шукаємо створений медичний запис і натискаємо «Результати запису». На екрані має відкритися сторінка підписаного медичного запису.

Біля номеру запису є позначка принтеру (Друк). Натискаємо на неї. Збоку має з’явитися список, в якому обираємо «Друк форми первинної облікової документації 028-1/о».

На екрані має завантажитися форма для внесення даних по формі 028-1/о. Заповнюємо поля «Висновок лікаря щодо протипоказань до вакцинації проти COVID-19», «Рекомендації», «Термін дії» та «Анамнестичні дані». Поле «Встановлений діагноз» заповниться автоматично відповідно до того діагнозу, який ми раніше вказували в електронному медичному записі в розділі «Діагнози». Натискаємо «Друк форми».

На екрані має відкритися нова сторінка з готовим до друку висновком лікаря за формою 028-1/о.

Відповіді на запитання

Як правильно оформити на первинці епізод пацієнта з діагнозом COVID, але негативним ПЛР?

Створюємо медичний запис за прикладом, показаним раніше. Зверніть увагу, що в підрозділі «Спостереження» треба обов’язково вказати, що ПЛР тест є негативним.

Який вносити код, якщо немає пневмонії?

Як приклад, можна внести код бронхіту. Або ж обрати будь-який варіант, який вам доступний і вписується в дану клінічну картину.

Чи можливо, щоб цей шаблон вже був створений для всіх лікарів у самій МІС?

Це можливо, але недоцільно. Оскільки в кожного пацієнта індивідуальна клінічна картина, буде правильним, якщо лікарі створюватимуть шаблони під конкретного пацієнта.

Чому в розділі «Зведена інформація» не відображаються введені спостереження?

Вони будуть відображатися в медичній карті пацієнта в розділі «Діагностичні звіти».

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 2


 1. Світлана

  Добрый вечір. У мене є питання, коли я, як лікар первинки в розділі спостереження, вношу позитивний ПЛР тест з паперового носія, який мені надав пацієт, я роблю позначку, що я вношу з паперового носія, це не є помилкою? Бо пацієнти скаржаться, що не підтягується серткфікат про одужання. Дякую.  • Health24

   Це не є помілкою. Для детального аналізу цього питання зверніться за телефоном 0800756856 до нашої служби підтримки і наші спеціалісти Вам допоможуть.