Як створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН)

Щоб створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі – МВТН), перейдіть у розділ “Висновки” (вкладка меню з лівого боку екрану). Натисніть кнопку “Додати висновок”. Оберіть тип медичного висновку та відповідну категорію з переліку, наприклад – “захворювання” або “травма загального характеру”. Також на цій сторінці необхідно заповнити наступні поля:

 • Початок періоду дійсності;
 • Тривалість медичного висновку;
 • Кінець періоду дійсності.

Якщо ви обрали категорію “Захворювання” або “Травма загального характеру”, ви можемо вказати датою початку сьогоднішній або вчорашній день. Якщо обрано категорію “Вагітність та пологи”, або встановлено позначку “Медичний висновок відкривається для випадків лікування за кордоном”,  дата початку дії може бути в минулому. Після внесення тривалості медичного висновку – система самостійно вираховує кінець періоду дійсності.

Внесення даних про пацієнта

Якщо інформація про лікаря, що є автором медичного висновку, заповнюється автоматично, то дані про пацієнта необхідно вводити вручну.

У вкладці “Внесення даних про пацієнта” введіть ПІБ та медичний запис (по HealthID або назвою). Після додавання пацієнта, під його даними з’являється кнопка “Пошук висновків в eZdorovya”. Ви можете натиснути на неї і побачити, які попередні медичні висновки про тимчасову непрацездатність є у пацієнта в Електронній системі охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ). Лікар бачить їх дату створення та статус.

Також після додавання пацієнта, дані непрацездатної особи заповнюються автоматично, якщо це не категорія “Догляд за хворою дитиною”. Для цієї категорії пацієнт, який отримує медичну допомогу повинен бути зареєстрований в ЕСОЗ, як ідентифікований або неідентифікований (новонароджена дитина без свідоцтва про народження) та мати менше 18 років.

Додаткові дані висновку

Вкладка “Додаткові дані по висновку про тимчасову непрацездатність” має на вибір три варіанти (один з них потрібно позначити галочкою):

 • Непрацездатність пов’язана з випадком на виробництві;
 • Діагностована алкогольна або наркотична інтоксикація;
 • Медичний висновок відкривається для випадків лікування за кордоном

Лікар також може внести дані про порушення пацієнтом призначеного лікування – у вкладці “Діагностоване порушення режиму лікування”.

МВТН в процесі затвердження

Після створення МВТН переходить у статус “Чернетка”. Його необхідно підписати КЕПом (кваліфікований електронний підпис). Лікар має обрати особистий ключ, ввести пароль, зчитати його та натиснути  “Далі” і “Підписати”. Після цього статус МВТН змінюється на “Підписано КЕП”.

Стан обробки висновку в електронному реєстрі лисків непрацездатності (далі – ЕРЛН) буде в “В процесі обробки”. Якщо медичний висновок успішно прийнятий на стороні центральної бази даних, звідти він потрапляє вже в електронний реєстр листків непрацездатності, де проходить перевірку пацієнта, його даних.

Також після підписання внизу на сторінці з’являється чотири кнопки:

 • “Скасувати”, тобто повернутися на головну сторінку;
 • “Друк висновку”, маємо можливість роздрукувати;
 •  “Оновити з eZdorovya”, тобто оновити дані з центральної бази даних стосовно інформації цього медичного висновку;
 • “Внесено помилково в eZdorovya”

Вказати “Внесено помилково” в медичний висновок ми зможемо лиш тоді, коли “Стан обробки висновку в ЕРЛН” буде “Виконано”.

Щоб переглянути актуальний статус цього МВТН, натисніть “Оновити з eZdorovya”.  Якщо на боці ЕРЛН була виконана перевірка, ви побачите стан “Виконано”. Якщо на боці  ЕРЛН було знайдено помилку, вона також буде відображатися в цьому МВТН з описом.

Коли МВТН виконано на боці ЕРЛН, йому також присвоюється “Номер запису в ЕРЛН”.

Як продовжити лікарняний?

Якщо пацієнту потрібно продовжити лікарняний, вам необхідно створити новий медичний запис та новий МВТН. Обрати категорію, початок періоду та вказати тривалість, вказати пацієнта, додати його в медичний запис і натиснути “Створити в eZdorovya”. Медичний висновок успішно створено, тепер він очікує підписання.

Тут ми бачимо нове поле – “Тип посилання на попередній висновок”. Це продовження висновку, оскільки пацієнт має вже активний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Якщо медичний висновок було створено в рамках вашого закладу, у вас також буде можливість переглянути дані попереднього висновку. Щоб зробити це, наведіть курсор на графу “номер медичного висновку” – справа від неї буде значок, після натискання на який відкривається попередній медичний висновок. Якщо МВТН був створений лікарем іншого закладу, у вас буде кнопка “Отримати доступ до медичних даних”, де за допомогою відповідного методу автентифікації, пацієнтом буде надано доступ до МВТНу, створеного у іншому закладі.

Після цього МВТН підписується КЕПом.

Як скоротити лікарняний?

Якщо пацієнт просить скоротити лікарняний, лікар створює новий висновок. У графі “Тип посилання” необхідно обрати “Скорочення висновку” та вказати, на скільки днів скорочується попередній медичний висновок.

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 3


 1. МагдалинаСверенко

  Як створювати ЕМВ в стаціонарі?  • Health24

   Щоб вирішити ваше питання зателефонуйте, будь ласка, в підтримку 0 800 756 856