Дайджест новин 13.12 – 19.12.2021

Змiст

Кабмін перерозподілив понад 310 млн грн держбюджету для своєчасної виплати заробітної плати медикам

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови, яка, зокрема, передбачає перерозподіл коштів для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я.

312,25 млн грн виділено на підтримку окремих закладів охорони здоров’я, які надають первинну, вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, та комунальних закладів охорони здоров’я, які утримуються коштом місцевих бюджетів. Ці кошти допоможуть уникнути заборгованості з виплати заробітної плати працівникам та нарахувань на неї у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/kabmin-pererozpodiliv-ponad-310-mln-grn-derzhbjudzhetu-dlja-svoechasnoi-viplati-zarobitnoi-plati-medikam

 

Бюро ВООЗ в Україні та МОЗ відкрито всеукраїнську виставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч» до Дня універсального охоплення послугами охорони здоров’я

На виставці представлено світлини та історії медичних працівників з усієї країни, в яких вони діляться власним досвідом і розповідають про свої виклики та досягнення.

Серія із 12 постерів, на яких зображені світлини та історії українських медичних працівників, у рамках всеукраїнської виставки «Українські медики: ті, хто завжди поруч», представлена у будівлях Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України у Києві; в університетах та бібліотеках у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Ужгороді, а також на онлайн-платформах Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві й інших українських дипломатичних установ.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/bjuro-vooz-v-ukraini-ta-moz-vidkrito-vseukrainsku-vistavku-ukrainski-mediki-ti-hto-zavzhdi-poruch-do-dnja-universalnogo-ohoplennja-poslugami-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja

 

Україна вперше заговорить про інтереси медпрацівників за європейськими стандартами – Стратегія МОЗ 2030

Мета впровадження нової Стратегії МОЗ – сприяти здоровому добробуту громадян через забезпечення справедливого доступу до якості медичних послуг і побудови стійких систем охорони здоров’я.

За напрямом врядування у сфері охорони здоров’я в новій Стратегії, МОЗ виокремлює 5 ключових пріоритетів. Так, після виконання Стратегії в Україні має бути:

  • Впроваджено універсальні підходи та інструменти врядування, що забезпечують незалежність, сталість і спроможність національних інституцій у сфері охорони здоров’я.
  • Створена ефективна система міжсекторального співробітництва для забезпечення загальнодержавного підходу в розв’язання питань охорони здоров’я…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/ukraina-vpershe-zagovorit-pro-interesi-medpracivnikiv-za-evropejskimi-standartami—strategija-moz-2030

 

У 2022-му на Програму медичних гарантій виділено рекордні 157,3 млрд грн – Віктор Ляшко

На Програму медичних гарантій у 2022 році передбачено рекордні 157,3 млрд грн. Це на 33,8 млрд грн більше у порівнянні з 2021 роком.

​Також у межах бюджету Програми понад 26 млрд грн передбачено на первинну медичну допомогу, а на лікування онкологічних захворювань заплановано понад 8,3 млрд грн. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» у наступному році заплановано 4,6 млрд грн.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/u-2022-mu-na-programu-medichnih-garantij-vidileno-rekordni-1573-mlrd-grn-%e2%80%93-viktor-ljashko

 

Верховна Рада внесла законодавчі зміни, які передбачають появу державних некомерційних підприємств

Сьогодні, 15 грудня, на своєму засіданні  Верховна Рада України ухвалила у другому читанні  законопроєкт №5873, який спрямований на розв’язання нагальних питань управління медичною галуззю в умовах медреформи та подальшого розвитку електронної системи охорони здоров’я.

Законопроєктом запроваджується можливість перетворення державних установ в державні некомерційні підприємства. За аналогією, як це було у 2017-2019 роках, коли в рамках медичної реформи комунальні установи змінювали свою організаційно-правову форму, перетворюючись у комунальні некомерційні підприємства.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/verhovna-rada-vnesla-zakonodavchi-zmini-jaki-peredbachajut-pojavu-derzhavnih-nekomercijnih-pidpriemstv-

Посадовий оклад керівника закладу охорони здоров’я не перевищуватиме розмір середньої зарплати медпрацівників більш як на 60% – постанова Кабміну

15 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою ліквідовує диспропорцію між розміром оплати праці медпрацівників і керівників закладів охорони здоров’я. Її розробило Міністерство охорони здоров’я на виконання Указу Президента України.

Постанова набуває чинності з 1 січня 2022 року.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/posadovij-oklad-kerivnika-zakladu-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-ne-perevischuvatime-rozmir-serednoi-zarplati-medpracivnikiv-bilsh-jak-na-60—postanova-kabminu

 

Уряд виділив 210 млн грн на закупівлю рентген-апаратів для лікарень

На закупівлю апаратів виділили 210 млн гривень. Кошти перерозподілять у межах субвенції місцевим бюджетам. Таким чином, лікарні в регіонах зможуть отримати нове діагностичне обладнання.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/urjad-vidiliv-210-mln-grn-na-zakupivlju-rentgen-aparativ-dlja-likaren

 

МОЗ і бізнес розпочали діалог щодо Стратегії охорони здоров’я 2030

МОЗ продовжує підготовку проекту Стратегії розвитку сфери охорони здоров’я 2030. Для доопрацювання комплексного документа Міністерство проводить публічні консультації з громадськістю за сприяння Національного Демократичного Інституту, Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та Інституту «Республіка».

15 грудня свої пропозиції та ідеї щодо покращення якості сфери охорони здоров’я надавали представники українського медичного бізнесу.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-i-biznes-rozpochali-dialog-schodo-strategii-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-2030

 

Під час створення нової системи медичної та психологічної реабілітації захисників ми застосовуватимемо кращі практики місцевих госпіталів, – Юлія Лапутіна

Під час робочої поїздки до Одеси Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна ознайомилася з роботою шпиталів, які надають допомогу військовослужбовцям та ветеранам війни.

Очільниця Мінветеранів відзначила, що найкращі досвід та практики цих медичних закладів будуть застосовані під час створення інноваційної системи медичної та психологічної реабілітації, над якою працює Міністерство.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/pid-chas-stvorennya-novoyi-sistemi-medichnoyi-ta-psihologichnoyi-reabilitaciyi-zahisnikiv-mi-zastosovuvatimemo-krashchi-praktiki-miscevih-gospitaliv-yuliya-laputina

 

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині»

Сьогодні, 16 грудня, Верховна Рада України прийняла закон, який врегульовує забезпечення надання медичної допомоги громадянам України методом трансплантації. Прийняття закону також сприятиме підвищенню ефективності і збільшенню кількості операцій з трансплантації, що дасть можливість врятувати життя  більшій кількості українців.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/verhovna-rada-prijnjala-zakon-pro-vnesennja-zmin-do-dejakih-zakonodavchih-aktiv-ukraini-scho-reguljujut-pitannja-transplantacii-anatomichnih-materialiv-ljudini

 

До Верховної Ради внесено законопроект, яким посилюється правовий захист працівників екстреної медичної допомоги

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6423, який має на меті удосконалення правового захисту працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків.

З початку 2021 року було зафіксовано до сотні нападів на медпрацівників під час виконання ними службових обов’язків. Два медики загинули. За фактами нападів були відкриті кримінальні провадження.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/do-verhovnoi-radi-vneseno-zakonoproekt-jakim-posiljuetsja-pravovij-zahist-pracivnikiv-ekstrenoi-medichnoi-dopomogi

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


  1. [email protected]

    Доброго дня! В мене таке запитання чи дійсно відбудеться підвищення заробітної плати медичним сестрам? Чи так, як вони підняли з 1 вересня 2021?….