Керівники, які економитимуть на зарплатах лікарів, отримають покарання – Ляшко

Медичні працівники, які в січні отримали стандартні аванси без підвищення, отримають всі нарахування та надбавки у кінці розрахункового місяця разом із заробітною платою.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 26 січня щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я та виплат базової заробітної плати.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою встановив базову заробітну плату для медичних працівників, які працюють у державних та комунальних ЗОЗ, на рівні:

 • 13500 грн – для медичної сестри;
 • 20000 грн – для лікаря.

«Це лише базовий рівень заробітної плати. В кожному конкретному закладі керівники, відповідно до колективного договору, можуть і мають платити вищі заробітні плати. Сьогодні роль керівника медзакладу суттєво змінилась. Лікарня стала підприємством, яке заробляє кошти і розпоряджається ними»,  – розповів Віктор Ляшко.

За його словами, успішна діяльність медичного закладу і відповідно рівень заробітних плат залежить в тому числі і від місцевої влади. Фінансування та утримання лікарні від місцевої влади – це не акт благодійності, це інвестиція у розвиток своєї громади. Модернізована, добре обладнана лікарня отримає можливість укладати договори на більшу кількість пакетів Програми медичних гарантій. І, як наслідок, отримає більше коштів від Національної служби здоров’я України.

«Також зупинюсь на підвищенні заробітної плати медиків відомчих закладів охорони здоров’я. Часто можна почути думку, що таким закладам підвищення не буде. Дія постанови поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я»,  – спростував міністр охорони здоров’я.

Як зазначив Віктор Ляшко, медзаклади, які фінансуються єдиною тарифною сіткою, зобов’язані дотримуватися даної постанови. Наразі вони отримали право робити доплати до встановленого рівня оплати більше, ніж передбачено єдиною тарифною сіткою.

Норми постанови Кабінету Міністрів не стосуються працівників, які працюють у приватних медичних закладах.

«Сьогодні наша головна мета – аби кожен медичний працівник у кожному куточку країни вже за січень місяць отримали гарантовану урядом ринкову заробітну плату. Одразу хочу заспокоїти медиків, які отримали стандартні аванси без підвищення. Всі нарахування та надбавки будуть виплачені у кінці розрахункового місяця разом із заробітною платою», – наголосив Віктор Ляшко.

Також міністр грунтовно зупинився на питанні, що ще буде із закладами охорони здоров’я, які поки не в змозі виплатити своїм працівникам нову заробітну плату. Він повідомив, що держава готова надати підтримку більшості закладів охорони здоров’я, які цього потребують. Медзаклади, які неспроможні виконати постанову уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам з об’єктивних причин, отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я України. Він матиме чіткі цілі по кожній лікарні з визначенням місця лікарні в спроможній мережі.

Даний пакет фінансування видаватиметься на пів року. Проте кожен медзаклад, який декларує, що потребує допомоги від держави, буде верифікуватися, аби зрозуміти куди були витрачені кошти і чому їх не вистачило на забезпечення гідної заробітної плати медичним працівникам.

«Ситуація, коли на рахунках лікарні лежать десятки мільйонів гривень залишку, але при цьому медичний колектив працює за мінімалку, абсолютно не припустима, – заявив Віктор Ляшко. – Тому Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату».

Також перевірки чекатимуть і на ті лікарні, в яких керівники примусово намагаються перевести медиків на неповну ставку, при цьому залишаючи їх працювати на повний робочий день. Ситуація детально моніториться у кожному регіоні. Керівник закладу, який вирішить таким чином зекономити бюджет лікарні завдяки звичайному лікарю чи медсестрі, отримає покарання. Для цього вже існують відповідні механізми.

“Коли мене запитують чи реальні такі заробітні плати для медиків, відповідаю: «Так, ми вже маємо непоодинокі лікарні, які ще до ухвалення постанови, виплачували медичним працівникам від 20000 до 30000 грн. І йдеться не про лікарні в Києві чи містах-мільйонниках. Є багато лікарень у віддалених регіонах, які забезпечують гідний рівень оплати праці співробітникам», – запевнив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я створило контакт-центр, де за номером телефону 0 800 602 021 можна отримати відповіді щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, госпітальних округів та виплат базової заробітної плати.

Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 5


 1. Олександр

  Перекроїлі колективний договір в однобічному порядку Коментар будет після отримання заробітної плати



 2. Марина

  Добрий день, а як щодо зарплати інтеренам?



 3. Алла

  Работаю главной медицинской сестрой в центре первичной медико-санитарной помощи,главный бухгалтер говорит,что мне не положено повышение заработной платы,так как должность главной медицинской сестры относится к руководящему составу предприятия.Хотелось бы узнать,так ли это?



 4. Іра

  А за санітарки забули? Молодша медична сестра. Яка зарплата?



 5. Галина

  Добрий день. Поясніть додатково виплату 300% за працю з covid хворими. Нам трактують, що вони будуть теж включені в 20000грн