Дайджест медичних новин за тиждень (8.11 – 14.11.2021)

Дайджест новин НСЗУ МОЗ eHealth

Змiст

Вакцинація від COVID-19. Оплати медзакладам

Наразі в Україні 1174 медичних заклади мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. Із них 65 приватних та 14 ФОП.

Усього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила понад 397 млн грн за проведення щеплення.

Детальніше: https://nszu.gov.ua/novini/vakcinaciya-vid-covid-19-oplati-medzakladam-664

Що допомагає медицині у громаді бути ефективною: приклад Бучанського ЦПМСД

Завдяки співпраці місцевої влади та Бучанського ЦПМСД жителі громади отримують якісну медичну допомогу, а медичні працівники закладу – гідні умови праці.

“Коли ми отримали автономію і почали працювати за новими правилами, заробітна плата наших лікарів зросла вдвічі – з 4,5 до 9 тисячі гривень. Потім ми затвердили колективний договір”, – розповідають у медзакладі.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/shcho-dopomagaye-medicini-u-gromadi-buti-efektivnoyu-priklad-665

Для яких захворювань діє програма «Доступні ліки»?

У 2021 році НСЗУ розширила програму «Доступні ліки» препаратами:

  • для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;
  • для лікування нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки епілепсії.

Знайти найближчу аптеку з «Доступними ліками» допоможе дашборд НСЗУ.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/dlya-yakih-zahvoryuvan-diye-programa-dostupni-liki-667

У 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги та виплатила 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам

Первинну допомогу нашим громадянам надають понад 24 тисячі лікарів. Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки виписали:

  • понад 34 мільйони, або 58% від усіх електронних направлень;
  • понад 2 мільйони з 3-х – електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність;
  • понад 11 мільйонів електронних рецептів на «Доступні ліки» пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/u-2021-roci-nszu-uklala-dogovori-iz-ponad-2200-nadavachami-pervinnoyi-meddopomogi-ta-viplatila-yim-167-mlrd-grn-za-nadannya-dopomogi-paciyentam

Перші оплати за інсулін: НСЗУ виплатила аптекам 48,7 млн грн

Це перші виплати, які Національна служба здоров’я здійснила аптекам за умовами договору про відшкодування вартості інсулінів. Програма забезпечення інсулінами перейшла до адміністрування НСЗУ з 1 жовтня.

Найближчим часом звіти про відпущені інсуліни ще 150 аптек НСЗУ опрацює і передасть в Державну казначейську службу для оплати.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/pershi-oplati-za-insulin-nszu-viplatila-aptekam-487-mln-grn-666

Для яких захворювань діє програма «Доступні ліки»?

Програму реімбурсації «Доступні ліки» НСЗУ почала адмініструвати з квітня 2019 року. Відтоді «Доступні ліки» пацієнти почали отримувати за електронним рецептом у будь-якій аптеці, яка співпрацює за договором з НСЗУ.

Спочатку до програми були включені ліки для пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ  типу та бронхіальну астму.

У 2021 році НСЗУ розширила програму «Доступні ліки»

Детальніше: https://nszu.gov.ua/novini/dlya-yakih-zahvoryuvan-diye-programa-dostupni-liki-667

У МОЗ представили законопроект про лікарське самоврядування на громадське обговорення

Міністерство оприлюднило законопроект про самоврядування у сфері охорони здоров’я для громадського обговорення.

Проект передбачає створення п’яти палат медичних професій: лікарів сімейної медицини, лікарів спеціалістів, стоматологів, медичних спеціалістів (медичні сестри та брати), фармацевтичну палату.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/moz-predstavilo-zakonoproekt-pro-likarske-samovryaduvannya-na-gromadske-obgovorennya

Гранти USAID для розвитку багатопрофільних лікарень

USAID  виділив два гранти для підтримки розвитку управлінського потенціалу закладів та поширення досвіду застосування нових підходів до управління. Ці кошти допоможуть закладам впровадити ефективні та високоякісні медичні послуги.

Взяти участь у конкурсі матимуть змогу два типи багатопрофільних медичних закладів, що розташовані у Житомирській, Львівській, Донецькій, Луганській, Київській областях та Києві.

Заявку на грант треба подати не пізніше 22 листопада 2021 року до 23:59.

Детальніше: https://nszu.gov.ua/novini/granti-usaid-dlya-rozvitku-bagatoprofilnih-likaren-668

Уряд ухвалив постанову, що підвищує тарифи на трансплантацію серця та легень і покращує доступ українців до цих операцій

Завдяки прийнятим змінам українські медичні заклади отримають можливість покривати усі фактичні витрати на здійснення відповідних операцій, а також збільшити їхню кількість та підвищити якість.

При цьому оновлені тарифи все одно будуть меншими за вартість аналогічних послуг за кордоном. Так, раніше держава сплачувала за операцію з трансплантації українцям серця та легень за кордоном (Білорусь) $110 тис. та $140 тис. відповідно.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-uhvaliv-postanovu-shcho-pidvishchuye-tarifi-na-transplantaciyu-sercya-ta-legen-i-pokrashchuye-dostup-ukrayinciv-do-cih-operacij

Заклади охорони здоров’я зможуть подавати документи для контрактування з НСЗУ на попередню перевірку

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови від 25 квітня 2018 р. № 410, які передбачають удосконалення врегулювання питання укладання, зміни та припинення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Ухвалені зміни дозволять закладам охорони здоров’я подавати документи, необхідні для контрактування, для попереднього їх аналізу Національною службою здоров’я України на предмет відповідності умовам закупівлі та спроможності закладів надавати медичні послуги за програмою медичних гарантій.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/zakladi-ohoroni-zdorovya-zmozhut-podavati-dokumenti-dlya-kontraktuvannya-z-nszu-na-poperednyu-perevirku

Лікування пневмонії в Україні повністю безоплатне — за пацієнта платить НСЗУ

Для пацієнтів лікування пневмонії безоплатне в тих лікарнях, які уклали договір з НСЗУ та працюють за Програмою медичних гарантій.

Отримати медичну допомогу при пневмонії можна безоплатно. Для цього в першу чергу треба звернутися до свого сімейного лікаря — він направить пацієнта на подальше лікування. За всі послуги по направленню та в лікарнях, що мають відповідний контракт, за пацієнта заплатить НСЗУ.

Читайте більше: https://nszu.gov.ua/novini/likuvannya-pnevmoniyi-v-ukrayini-povnistyu-bezoplatne-za-pac-669

Скільки лікарських засобів у програмі «Доступні ліки»?

З 1 жовтня «Доступні ліки» стало більше, і тепер до програми реімбурсації включено 354 лікарські засоби. Перелік ліків, що включені до Реєстру лікарських засобів можна переглянути на сайті НСЗУ у розділі «Доступні ліки».

Детальніше: https://nszu.gov.ua/novini/skilki-likarskih-zasobiv-u-programi-dostupni-liki-670

Рейтинг:
(оцiнок - 1)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


  1. Віра

    Немає адекватної взаємодії з аптеками. Постійне повернення хворих для актівації плану лікуваня.