Що передбачено Програмою медичних гарантій за лікування пацієнтів з інсультом

інсульт

За лікування кожного окремого пацієнта з інсультом НСЗУ платить за підвищеним тарифом. Медичному закладу, який збирається надавати допомогу при інсульті безоплатно для пацієнтів за рахунок коштів НСЗУ, або вже надає, необхідно знати та пам’ятати про умови договору для надання цього пакету послуг.

У Національній службі здоров’я України під час пресбрифінгу 28 жовтня 2021 р. розповіли про тарифи медичної допомоги при інсульті, передбачені Програмою медичних гарантій, а також наголосили на умовах договору.

Тариф залежить від обсягу наданої допомоги.

“У разі проведення ендоваскулярних втручань тариф становить понад 97 тисяч грн. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії – 54 тисячі грн”, – зазначила заступник голови НСЗУ Тетяна Бойко.

За її словами, згідно з умовами договору, в кожному медзакладі, який надає допомогу при інсульті, цілодобово мають бути фахівці необхідної кваліфікації та обладнання для діагностики і лікування. Наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють провести візуалізацію і точно визначити діагноз — без цього медична допомога не є ефективною.

Послуги, що передбачені Програмою медичних гарантій для надання допомоги пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:

  • первинний огляд;
  • термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • тромболітична терапія включно з необхідними ліками;
  • ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин);
  • знеболення всіх етапів діагностики та лікування;
  • ліки з Нацпереліку.
Нагадаємо, що пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря (а також не потрібна наявність декларації з лікарем), щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в медичний заклад часто привозить швидка допомога.
Рейтинг:
(оцiнок - 3)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.