Що чекати від Програми медичних гарантій-2022

У Національній службі охорони здоров’я триває розробка Програми медичних гарантій на 2022 рік. У новому році на бюджет ПМД-2022 запропоновано передбачити 157,5 млрд грн, що на майже на 35 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Що нового заплановано у Програмі медичних гарантій-2022 та на які медичні послуги НСЗУ підвищить тарифи для оплати лікарням розповіли у Національній службі  охорони здоров’я під час пресконференції 20 жовтня. 

Усе більше медзакладів підключаються до e-Health та НСЗУ, а отже інформація про ПМД-2022 актуальна вже практично для усіх лікувальних установ.

Т.в.о голови НСЗУ Дмитро Самофалов наголосив на важливій зміні, яка сталася декілька тижнів тому – це посилення моніторингу з боку НСЗУ.

“Кабмін прийняв відповідні зміни у законодавстві. І це означає запровадження диференційованого підходу до застосування штрафних санкцій за різні типи порушень. Можливості НСЗУ варіюються від зупинки оплат закладам до розірвання договору в односторонньому порядку. А також передбачені різні штрафні санкції від половини від суми за відповідальним пакетом до 1% від фактичної вартості наданих послуг за договором”, – зазначив Самофалов.

Як розповіла заступниця т.в.о. голови НСЗУ Анна Фенчак, з 2022 року НСЗУ пропонує збільшити тарифи на лікування, особливо в рамках стаціонарного лікування.

“Так, зокрема, у 2022 році ми збільшуємо тарифи на онкологічне лікування. На 13 тисяч грн збільшується тариф терапевтичного лікування і за лікування дітей НСЗУ в наступному році буде сплачувати до 135 тисяч грн на рік. За радіологічне лікування ми збільшуємо тариф на 16,5 тисяч грн і тариф становитиме 53 тисячі грн у 2022 році. А за лікування пацієнтів онкогематологічними захворюваннями тариф зростатиме до 77 тисяч грн”, – розповіла Анна Фенчак.

Пріоритетними, за її словами, також залишатимуться послуги з ранньої діагностики онкологічних захворювань, ендоскопічні дослідження, мамографія. НСЗУ оплачуватиме кожну послугу за пріоритетним тарифом.

У Національній службі охорони здоров’я також відзначили, що особлива увага наступного року надаватиметься охороні материнства і дитинства.

“НСЗУ збільшує тарифи на пологи. Зокрема, до 15 тисяч грн для закладів, які надають тільки допомогу породіллям, і від 20 тисяч грн для тих закладів, які можуть надати комплексну допомогу як матері, так і дитині в одному місці. Особливо увага приділятиметься можливості перевезення малюків і саме таким закладам за лікування кожного новонародженого НСЗУ сплачуватиме до 162 тисяч грн”, – зазначила Анна Фенчак.

Окремо, за її словами, в Програмі медичних гарантій передбачені підвищуючі коефіцієнти для спеціалізованого лікування дітей в умовах стаціонару і тариф буде підвищено на 30%.

У 2022 році, як відзначили у НСЗУ, планується також збільшення тарифу капітаційної ставки для надання допомоги пацієнтам на первинному рівні на 135 грн.

“Зважаючи на рівень смертності, пріоритетними також залишатимуться послуги зі стаціонарного лікування інсультів та інфарктів, також збільшуємо тарифи на ці послуги”, – розповіла  Анна Фенчак.

Також у НСЗУ повідомили, що у ПМД-2022 передбачено новий пакет послуг – інфекційної готовності, а також готовності до реагування на інші ситуації надзвичайного характеру.

“У 2022 році ми запропонували запровадити новий пакет медичних послуг із стаціонарозамінних форм лікування, оскільки це є одним із пріоритетів розвитку сфери охорони здоров’я, зокрема, запропонували створити пакет хірургії одного дня.

Продовжуємо також працювати для наближених послуг до пацієнта і пріоритетними залишаться послуги в сфері охорони психічного здоров’я, а також лікування туберкульозу на первинному рівні, для того, щоб пацієнти могли отримувати ці послуги ближче до місця їх проживання”, – повідомила заступник голови НСЗУ Анна Фенчак.

Нагадаємо, у Івано-Франківській міській лікарні, розповіли чому обрали МІС “Health24” після використання інших інформаційних систем. 

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 1


  1. Олександр

    А чому ціна СКТ та МРТ значно занижені: зокрема за 1 обстеження на новому 3 Тесловому МРТ Siemens коштує 232 грн, a на 80 зрізовому МСКТ Саnon – 228 грн! Сіменс тільки світла за обстеження на таку суму використовує, а ще потрібне обслуговування – це десь 300-400 тис. грн, заправка гелієм 1 раз на 3 роки, а це 25000 Evro! А в СКТ якщо полетить трубка вона коштує близько 80000 Evro?