Дайджест новин 14.02 – 20.02.22

Змiст

МОЗ: Усі заклади охорони здоров’я, які провадять медичну практику, працюватимуть в ЕСОЗ

Усі заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності, які провадять медичну практику, невдовзі будуть працювати в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову щодо питань провадження господарської діяльності з медичної практики.

Цим документом внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема додана обов’язкова вимога щодо реєстрації закладів у центральній базі даних ЕСОЗ та ведення електронних медичних записів усіма надавачами медичних послуг.

Читайте більше: https://blog.h24.ua/uk/pryvatni-medzaklady-mayut-pidklyuchytysya-do-ehealth/

Скорочено вимоги до стажу роботи керівників закладів охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я України скоротило вимогу до стажу роботи керівників закладів охорони здоров’я, відповідні зміни внесено до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я». Згідно зі змінами, кваліфікаційні вимоги до керівників закладів встановлені наступні…

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/skorocheno-vimogi-do-stazhu-roboti-kerivnikiv-zakladiv-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja

Аптеки. Як підготуватися до відпуску антибіотиків за е-рецептом?

У 2022 році запланований поетапний перехід на реалізацію рецептурних лікарських засобів в аптеках за електронним рецептом. Перший етап – відпуск антибактеріальних ліків за е-рецептом розпочнеться уже в квітні цього року.

Електронний рецепт спростить виконання аптечними закладами вимог законодавства щодо рецептурного відпуску лікарських засобів.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/apteki-jak-pidgotuvatisja-do-vidpusku-antibiotikiv-za-e-receptom

14 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

За даними ВООЗ, у світі близько 50 млн людей страждають на епілепсію. До 70% людей, які живуть з епілепсією, можуть жити без судом, якщо їх правильно діагностувати та лікувати.

Що таке епілепсія? Це розлад центральної нервової системи, при якому активність мозку стає аномальною, що спричиняє у людини судоми або періоди незвичайної поведінки, відчуттів й іноді непритомність.

Читайте більше: https://phc.org.ua/news/14-lyutogo-mizhnarodniy-den-borotbi-z-epilepsieyu

186 лікарень в Україні вже отримали контракти за новим пакетом «Готовність до реагування»

З 2022 року до Програми медичних гарантій включений новий пакет «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях». Регіональні департаменти охорони здоров’я визначили опорні лікарні, які контрактуватимуться за цим пакетом із розрахунку один медзаклад на 200 тисяч населення.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/186-likaren-v-ukraini-vzhe-otrimali-kontrakti-za-novim-paketom-gotovnist-do-reaguvannja-

Раннє виявлення та лікування онкозахворювань у дітей – один із пріоритетів діяльності МОЗ, – Віктор Ляшко

Щороку 15 лютого проводиться Міжнародний день дитини, хворої на рак. Це глобальна спільна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності про онкологічні хвороби у дітей, висловлення підтримки пацієнтам та їх сім’ям. Саме темі дитячої онкології присвячений брифінг Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/rannye-viyavlennya-ta-likuvannya-onkozahvoryuvan-u-ditej-odin-iz-prioritetiv-diyalnosti-moz-viktor-lyashko

Верховна Рада України ухвалила закон про використання ліків зі співчуття

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон «Про внесення змін до деяких Законодавчих актів України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття», який дає змогу тяжкохворим отримувати лікування інноваційними препаратами на безоплатній основі.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/verhovna-rada-ukraini-uhvalila-zakon-pro-vikoristannja-likiv-zi-spivchuttja

МКІП: Українці витратили мільярд гривень на книжки в рамках програми єПідтримка

На сьогодні програмою єПідтримка скористалися вже понад 8,6 млн українців. Загалом з початку запуску програми на картки українців перераховано 8,6 млрд грн, а 3 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили.

Безумовним лідером за витратами коштів, які громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок. Менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 млрд грн. Це суттєва підтримка для видавничого бізнесу.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/mkip-ukrayinci-vitratili-milyard-griven-na-knizhki-v-ramkah-programi-yepidtrimka

Препарат «Паксловід» допущений до екстреного медичного застосування в Україні – Віктор Ляшко

За результатами проведеної експертизи в Україні допущено до екстреного медичного застосування ще один препарат для амбулаторного лікування COVID-19 – «Паксловід». Про це повідомив під час брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ще до реєстрації цього препарату Міністерством було підписано контракт із його виробником – компанією «Пфайзер» – на постачання в Україну 300 тисяч курсів «Паксловіду».

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/preparat-pakslovid-dopuschenij-do-ekstrenogo-medichnogo-zastosuvannja-v-ukraini-%e2%80%93-viktor-ljashko

У Київському центрі дитячої кардіології та кардіохірургії вдруге проведена імплантація штучного серця

Операція тривала понад сім годин. Реанімаційний період відбувається планово. Наступного тижня пацієнта мають перевести в палату.

Це вже друга аналогічна операція в Центрі. Першу було проведено пацієнту віком майже 80 років. Тоді працювала міжнародна бригада за участю фахівців медзакладу.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/u-kiivskomu-centri-ditjachoi-kardiologii-ta-kardiohirurgii-vdruge-provedena-implantacija-shtuchnogo-sercja

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону, який вдосконалює надання медичної допомоги

З моменту запровадження програми медичних гарантій (ПМГ) у 2017 році її практична реалізація показала, що існує низка недоліків, які потрібно вирішити задля злагодженої роботи системи надалі.

Проект закону має на меті підвищення ефективності Національної служби здоров’я України (НСЗУ) як єдиного державного закупівельника медичних послуг та поліпшення якості медичного обслуговування. Також проект закону покликаний попередити ризики порушення прав громадян на медичну допомогу, передбачену законодавством України.

Читайте більше: https://www.kmu.gov.ua/news/verhovna-rada-uhvalila-u-pershomu-chitanni-proekt-zakonu-yakij-vdoskonalyuye-nadannya-medichnoyi-dopomogi

Нові ліцензії чи зміни до чинних – не потрібні. МОЗ пояснює зміни до ліцензійних умов з медпрактики

Зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які днями були ухвалені Урядом, не зобов’язують керівників закладів охорони здоров’я отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинних. Вони стосуються зобов’язання медзакладів упродовж 5 місяців почати роботу в електронній системі охорони здоров’я, якщо цього не було зроблено раніше. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра Марія Карчевич.

Читайте більше: https://moz.gov.ua/article/news/novi-licenzii-chi-zmini-do-chinnih—ne-potribni-moz-pojasnjue-zmini-do-licenzijnih-umov-z-medpraktiki

Рейтинг:
(оцiнок - 2)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Напишіть коментар першим.