Як записатися до лікаря

Як записатися до сімейного лікаря

Коли виникає потреба звернутись до лікаря, перше запитання, яке виникає: “До якого лікаря необхідно звернутись?”. Тут все просто. Із 2017 року в наслідок докорінної реформи охорони здоров’я ключовим елементом є сімейний лікар. Першим до кого треба звернутись – це лікар загальної практики – сімейної медицини, з яким укладена декларація. Якщо декларацію не укладено, то її необхідно укласти, вибравиши сімейного лікаря, який найбільш до вподоби і який має вільні місця. Це спрощує життя та заощаджує кошти.

Друге питання яке виникає – як потрапити на прийом до сімейного лікаря, враховуючи велике навантаження лікарів. Треба усвідомити, що важливою складовою реформи охорони здоров’я є впровадження електронних сервісів для пацієнтів-громадян.

Одним з таких затребуваних сервісів є електронних запис на прийом або запис онлайн. Такий сервіс вирішує дві болісні проблеми пацієнтів:

 • перша – розклад роботи вашого сімейного лікаря;
 • друга – можливість забронювати вільний для прийому.

Саме ці питання вирішує електронний запис на прийом. Із впевненістю можна стверджувати, що такий сервіс заощаджує час, нерви, витрати на пересування до медичного закладу і у зворотному напрямку; разом з тим зникає необхідність отримання талонів на прийом до лікаря та жахливого перебування у чергах й ризики підхопити коронавірусну хворобу.

Але ж як записатися онлайн до лікаря? Перше, що треба зробити це зайти на сайт того медичного центру, де працює ваш сімейний лікар та знайти сторінку (або посилання) де можна записатися до лікаря. Сторінка може містити такі підписи: “Записатися через інтернет”, “Записатися до лікаря через сайт”, “Записатися до лікаря онлайн”, “Інформація про розклад роботи та прийом лікарів”, – всі перераховані визначення приведуть вас до сторінки на запис до лікаря. Варто зазначити, що не всі центри первинної медичної допомоги, де працюють лікарі загальної практики – сімейної медицини, педіатри та терапевти мають власні сайти та Інтернет-представництва.

Тоді можна спробувати інший спосіб – запис пацієнта через портал . На щастя, таких сервісів достатньо і звичайно, ваш центр сімейної медицини загальної практики підключений до одного з таких сервісів для пацієнтів.

Як знайти сервіс запису на прийом?

Є два шляхи:

 • перший – зателефонувати у ваш медичний центр та запитати яким з сервісів запису на прийом користується медичний центр;
 • другий – користуватися пошуковими системами ввівши слова “запис на прийом до лікаря” та вказати назву вашого центру первинної медико-санітарної допомоги або іншого закладу, де у вас укладено декларацію із сімейний лікарем, педіатром чи терапевтом.

Щоб потрапити на прийом до вашого сімейного лікаря, треба залишити заявку на порталі Health24.

Щоб записатися через портал треба:

 • Мати телефон, комп’ютер чи планшет з Інтернетом;
 • Увійти на портал Health24;
 • Обрати медичний заклад, де працює ваш сімейний лікар;
 • Обрати вільний час та залишити заявку на прийом;

Запис до вузьких спеціалістів

Для запису до вузьких спеціалістів необхідне електронне направлення від сімейного лікаря – це перша умова.

Все решта про запис до вузького спеціаліста працює так само, як запис до сімейного лікаря.

В разі, якщо ви бажаєте скористатися послугами комерційної медицини, то вам достатньо зайти на сайт медичного центру та знайти розділ “Запис на прийом”. Але слід розуміти, що не всі комерційні центри впроваджують електронний запис на прийом та надають пріоритет саме телефонній прямій комунікації із пацієнтом.

Варто зауважити, що різноманітність та зручність електронних сервісів збільшується з кожним роком. На щастя, запис на прийом через інтернет або, як вже всі звикли його називати – онлайн запис на прийом – для українців вже звичайний буденний сервіс. І медики, й пацієнти вже зрозуміли, що це зручно, швидко та безпечно.

Рейтинг:
(оцiнок - 9)
Оцiнити
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Коментарі: 2


 1. Елена

  На выбор только роддом! А где в перечне другие поликлиники и амбулатории?  • Health24

   В якому населенному пункті ви шукаєте поліклініку?